Inspiracie na domacu kniznicu

Zdravim, v nasom novom rodinnom dome rozmyslame vybudovat na jednu cast steny kniznicu. Hladam nejake napady, ak mate doma, ako ste to riesili? rozmyslam ci ist do policoveho systemu typu ikea, ci dat robit na mieru, ci zasklit alebo nechat otvorenu. ak mate nejake napady alebo ste nieco take realizovali, budem rad za kazdy tip
Odpovedať
Ja urcite odporucam zasklenu, kratke police vyrobene z hrubsej drvotriesky. Billy z IKEA je fajn.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zita19:

Ja urcite odporucam zasklenu, kratke police vyrob…
@zita19 dakujem pozriem
Odpovedať
Profilova fotka
Istotne nechod do sirky vacsej ako 80cm na jedno pole. Knizky su tazke.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od peter_juch:

Zdravim, v nasom novom rodinnom dome rozmyslame v…
@peter_juch Toto je fakt dôleži, čo píše @wolodymyr daj si na to pozor. Určite nechoď do tenkých hrúbok políčok ! @zita19 Zasklenie je určite praktická vec, len v prípade knižníc to nepôsobí esteticky
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@peter_juch Toto je fakt dôleži, čo píše @wolod…
@petersd uz vymysleli aj bezramove sklenene dvierka, tie nie su rusive ale prakticke ano. A vysavat, aj ked len raz za pol roka, 10 metrov knih nie je vobec zabava
Odpovedať
Záleží od vkusu a od typu, aký ste človek. Ak ste "zberateľ" a budete mat veľa kníh, riešte niečo nenáročné na údržbu, presklené skrinky sú celkom pekne dnes... aj keď mne teda pripomínajú "sekretáre" predchádzajúcej doby. Ak ste človek, čo knihy točí, tak skúste pozrieť na nete neviditeľne police. Je toho viacero typov a druhov, dokážete si to nakonfigurovať sami a dobre to vyzerá.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zita19:

@petersd uz vymysleli aj bezramove sklenene dvier…
@zita19 Ja som ale nemyslel len na rámy - bezrámy... Myslel som to tak celkovo, že knihy za sklom mi pripádajú vzhľadovo tak zvláštne a umelo... Ako v školskom kabinete.... Doma mám asi 7 m políc kníh natlačených jednu ku druhej (všetko odborné, žiadna beletria :-) ), bez skiel a nie sú tam žiadne hrby prachu... :-)))))
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@zita19 Ja som ale nemyslel len na rámy - bezrám…
@petersd hrba prachu pre chlapa je ina ako hrba prachu pre zenu :-N Mam to odskusane, ked nam vypadli v robote upratovacky, tak my zeny sme utierali prach na stoloch po tydni, chlapi po dvoch mesiacoch skonstatovali, ze uz maju kudoly prachu v kutoch a isli sa stazovat ;-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Profilova fotka
Zalezi co chcete, prikladam jednu nasu. Vela stastia pri hladani https://www.kuchynevalent.sk/cierna-k...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?