Hisense alebo TCL? Vida alebo Google TV?

Riešim kúpu televízora, rozhodujeme sa len medzi Hisense a TCl vzhľadom pomeru výkon/cena. Hisense ma systém Vida, TCl má systém Google TV. Ide o 65 palcový QLED TV, aký by ste odporúčili?
Odpovedať
O tých televízoroch neviem nič ale systém Google TV bude mať podľa mňa lepšiu podporu aj neskôr. Ja mám v spálni starší smartTV Panasonic s vlastným OS a od 1.1.2024 mi napríklad vypisuje, že už nepodporuje ani Netflix - čo ma poriadne nasralo. Youtube už nefacha dlhšie, nedajú sa pridať žiadne appky - HBO GO, SkyShowtime, Disney - nič. Idem to riešiť kúpou android TV boxu.
Odpovedať
Ja to pozeram momentalne tiez a dosla som k volbe TCL 65C935 (6) - najvyssia rada. Ma dobre hodnotenia a ma onkyo 2.1 system v sebe, takze ludia dost na nom chvalia aj zvuk - asi netreba soundbar potom samostatne. Google Tv mas rozhodne vyladenejsiu volbu.
Odpovedať
Profilova fotka
Ja mam uz rok Hisense (HISENSE 75A79GQ QLED) a som spokojny hlavne s kvalitou obrazu a cenou. Predtym som mal Plazmu panasonic => super TV. Potom Panasonic LCD => panel odisiel po dvoch rokoch. (dal som opravit a mam ako druhu TV) Hisense pouzivam s domacim kinom a prijimacom s enigma2 (oroginal zvuk je slabsi aj ked ma dekoder DolbyAtmos). TV OS VIDAA ma Netflix/Disney/ ... a funguje to dobre. Takisto aj podpora bola dobra ak som potreboval k domacemu kinu a HDMI refresh rate pomoc. Tam mi hned odpisali v CZ + poslali novy SW na aktualizaciu. Ak chcete pozerat KODI a hrat sa, tak urcite ANDROID TV (google). Ak mate satelit tak staci SetopBox s E2 a mate tam vsetko + TV hlavne podla obrazu. A ak mate peniaze nazvys, tak nejku OLED + kvalitny soundbar (je to neporopvnatelne s hociakymi TV reprakmi). Pekny den.
Odpovedať
Ja mam tyzden hisense 75 U7 mini led...prechadzal som z panasonicu plazmy 48 palcoveho a ten wow efekt je enormný....operacny sys neviem porovnat ale viida sa mi zda v pohode....vyberal som na zaklade recenzii na YT...cas ukaze....ja som spokojny.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mucha999:

Ja to pozeram momentalne tiez a dosla som k volbe…
@mucha999 na týmto rozmýšľam aj ja, ale počkám do apríla lebo na marec apríl je ohlásený nový model 65C955.
Odpovedať
Google tv od Philipsu
Odpovedať
Mame oba,dole mame 198cm uhlopriečku hisense a hore majú deti 160cm uhlopriečku tcl, v ďalšej izbe ma syn 140cm uhlopriečku Philips. Na všetkých ide všetko super. A ďalších 3izbach mame už také staršie TV bez netu.
Odpovedať
Ja by som do Google tv šiel skôr, nám doma tcl a som spokojný
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od emilia25:

Mame oba,dole mame 198cm uhlopriečku hisense a ho…
@emilia25 Nie ste z tolkych televizorov osprosteni?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@emilia25 Nie ste z tolkych televizorov osprosten…
@kejsix prečo?V obývačke ide poväčšine ta3,deti majú YouTube a my zase netflix.Dalsi syn si kúpil ten kľúč,minule tu bola o tom téma,a ide netflix aj YouTube a ten ma s tých starších TV bez netu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@emilia25 Nie ste z tolkych televizorov osprosten…
@kejsix ďalší TV sa nepoužíva vôbec je v izbe,čo je skladisko,hosťovská,a prichystané pre babku keď budeme môcť chodiť hore po schodoch,ale ten je zase prepojený s open boxom takže,čo sa nastaví v obývačke to ide tam na tv.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od michal_dovomi:

@mucha999 na týmto rozmýšľam aj ja, ale počkám d…
@michal_dovomi Tiez cakam, pretoze ked pojde nova verzia, ocakavam ze 935 zlacnie. Inak som citala ze TCL ma zivotnost 5-7rokov. Dufam ze s tymito top liniami to bude lepsie.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Uvažujem medzi týmito modelmi, tento je najdrahši, neviem prečo, dokonca drahši ako OLED. : https://televizor.heureka.sk/hisense-... Potom ďalšie voľby: https://televizor.heureka.sk/hisense-... OLED: https://televizor.heureka.sk/hisense-... https://televizor.heureka.sk/hisense-... ktory by ste zobral a prečo? má význam ísť do doho najdrahšieho?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od radoslavc:

Riešim kúpu televízora, rozhodujeme sa len medzi …
@radoslavc Mám 2 roky televízor Hisense 70A7100F (70 palcový) so systémom Vidaa. Zo začiatku tam boli problémy s občasným zamrznutím TV pri prepínaní aplikácií (cca 1-2x do mesiaca), poslednú dobu po aktualizácií systému to zatiaľ prestalo. Aplikácie ako Youtube, Disney+ bežia dobre a systém je vcelku svižný. Netflix neviem,je tam ale nemám ho predplatený. Nevýhoda systému Vidaa je nižšia podpora aplikácií napr. chýba Magio Go alebo O2 TV a pod. Vidaa obchod aplikácií je dosť chudobný. V prípade porovnateľnej ceny televízorov by som už asi išiel do Android TV.
Odpovedať
Ja teraz testujem Xiaomi Mi TV box 2nd gen so systémom Google TV a pokiaľ nechce niekto mať TV vyslovene na stene že nemá miesto na iné elektronické zariadenie poblízku, tak by som povedal, že je zbytočné priplácať za smart TV. Ten TV box má diaľkový ovládač spárovateľný s TV čiže ju dokáže zapínať, vypínať, ovládať hlasitosť, má vstup na hlasové ovládanie, spárovateľný je cez bluetooth čiže nemusí na TV "vidieť" - za mňa urobí z hlúpej TV smartku. Zbavil som sa Orange set-up boxu, nieje potrebný, všetko nahradila appka Orange TV. Jediná nevýhoda appky oproti hardware set-up boxu je že som nenašiel možnosť upravovať EPG - poradie tv staníc.
Odpovedať
Ako riesite vypinanie kamier, mikrofonu a tych asistentov na mobile, aby vas "televizor" neodpocuval, viaceri znami si vsimli, ze nielen mobil, ale aj tv im dava reklamy podla toho co robia alebo o com sa bavia....je to mozne nejako vypnut?
Odpovedať
Takže ten ux je preto tak drahý, kedže ide o najvyšši model: https://mojdom.zoznam.sk/byvanie/doma... https://www.techweekmag.com/reviews/t...
Odpovedať
Netflix ide na oboch tv úplne super,môžme pozerať na všetkých TV naraz,lebo každý má svoj účet a nič nezamrza,všetko ide super.Aj net,keď som niečo hľadala ide bez problémov.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od radoslavc:

Ako riesite vypinanie kamier, mikrofonu a tych as…
@radoslavc toto som si všimla,že mi tv nastavuje na mobile,ukazuje mi,že you tebe v spálni.To majú deti tam pustene stále na tclku.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od radoslavc:

Takže ten ux je preto tak drahý, kedže ide o naj…
@radoslavc Najvyssi model s podpriemernymi parametrami
Odpovedať
Ešte dám niečo v tv boxu od Xiaomi s OS Google TV a jeho hlasovému ovládaniu. Má to na diaľkáči tlačítko "voice control". Akože niesom nejako zdatný v jazykoch takže som si to preložil ako hlasové ovládanie. Pokusmi som prišiel na to, že "voice control" znamená, že keď stlačíš tlačítko s týmto nápisom na diaľkáči, tak v youtube vyhľadáva videá s tebou povedanými slovami v názve. Čiže "voice control" v angličtine po našom znamená "hlasové vyhľadávanie na Youtube" (smiley) Proste s ovládaním to nemá nič. Tlačítko slúži na vyhľadávanie nahovorených slov v appke Youtube. Nedajú sa hlasom otvárať aplikácie ani pridávať či uberať hlasitosť. S nejakým ovládaním to teda nemá spoločné nič. Je to takto aj na vašich smart TV ak teda máte možnosť "voice control"?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od yuri66:

@radoslavc Najvyssi model s podpriemernymi parame…
@yuri66 a co ine by si volil?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od radoslavc:

@yuri66 a co ine by si volil?
@radoslavc za tu cenu už maš skoro OLED, nepočítam ten predražený LCD za skoro 2 litre, počkaj na akcie LG ktore sa opakuju kazdy rok vo februari a v auguste na minuloročne modely
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od yuri66:

@radoslavc za tu cenu už maš skoro OLED, nepočíta…
@yuri66 akcia aka? kolko percent? a preco prave LG?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od radoslavc:

@yuri66 akcia aka? kolko percent? a preco prave L…
@radoslavc cca 15 perc., kludne si kup aj sony OLED - A95L. https://www.rtings.com/tv/reviews/bes...
Odpovedať
vybral som nakoniec hisense uxkq, v planeu je zlava 400e a je tam za 1600e, za tu cenu nic lepsie podla testov som nenasiel. Keby chcem google tv, aky box odporucate?kde sa daju vypnut reklamy a nahravat aplikacie ako newpipe
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od radoslavc:

vybral som nakoniec hisense uxkq, v planeu je zla…
@radoslavc Nokia streaming box 8010 Homatics Box R 4k Plus A aplikáciu Smart tube https://smarttubeapp.github.io/
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?