Červená sedačka

Uvažujem o červenej rohovej sedačke len sa bojím či to nebude veľmi výrazne. Máte niekto a ste spokojný?
Odpovedať
Profilova fotka
Mali sme a bolo to v pohode len uz dosluzila v obyvacke tak sluzi v trucovni.
Odpovedať
Profilova fotka
červená sedčka mi príde podobný gýč ako fialové steny a podobné nezmysli nachádzajúce sa v mnohých slovenských domácnostiach :/ 😄 ja som za neutrálne farby... to sa dá zladiť so všetkým...
Odpovedať
Nie je cervena ako cervena, pokial je to naozaj super farba ako pri tych zelenych (smaragdovych) gaucoch, nebala by som sa.. U mna by to slo s kombinaciou (blede drevo, beton, cierne ci zkate prvky a prijemna cervena - rubinova, vinova)...
Odpovedať
Profilova fotka
@hroma v takom prípade to ešte môže byť OK (rubínovo červená by s decentným, farebne neutrálnym okolím vedela vyzerať super) ... lenže reálna skúsenosť za tie roky a kopec pofotených svadieb je taká že to ľudia napchajú do malých priestorov prepchatých kadečím a to je des... :/ celkovo je ešte stále dosť vidno že sme krajina východného bloku....a pekné vzdušné moderné bývanie je u nás ešte stále v plienkach....
Odpovedať
tazko poveda. nie je cervena ako cervena, nie ku kazdemu tvaru sa takato farba hodi, no aj tak je najdolezitejsie okolie sedacky. ak bude v jednotnych neutralnych farbach, tak ako taky centralny vyrazny bod, preco nie
Odpovedať
Máme svetlosivu podlahu biela stena tak chcem to niečím oživiť. Rozmýšľam aj nad zelenou
Odpovedať
@zipsuliak každý robí ako sa mu páči. nie každý chce mať "vzdušné" ale studené priestory. A vôbec to nemá nič spoločné s východným blokom. Skús pozerať aj relácie v USA (napríklad osobne často sledujem kanál HGTV) a zistíš, že tam v domoch mávajú bežne to isté.
Odpovedať
@vieraja mame sedacku z IKEA, ktorá má náhradné poťahy a tie su červené ( iné nemali, tiež som nebola nadšená farbou) bála som sa, ze to bude agresívne, ale nakoniec to vyzeralo v tom priestore úplne ok. Zvykla som ich prezliekať na zimu, pekne sa dala doladiť aj vianočná vyzdoba a cely priestor posobil teplejšie. Je fakt, že by som červenú sedačku aj napriek dobrej skúsenosti nikdy nekúpila, lebo tažšie sa dolaďujú doplnky a mňa by určite aj omrzela rýchlo, ale ak máš rada červenú kôli červenej 😁 tak báť sa netreba, môže to byť pekný solitér.
Odpovedať
ak sa vam paci, tak proste preco nie. ak sa vam hodi do priestoru aj farebne, je to len vasa vec, ak po nej tuzis, tak si proste taku kup
Odpovedať
Oooch, ikonickeee, minimalistickeeee... ❤️ Za mna top.. Otazka je obkukanie, zalezi aky typ zeny si.. Ja som sisi, ja by som to skor v doplnkoch vyuzila, ja milujem ak by som mohla aj kazdy rok premiestnovat, malovat zariadovat.. Moj muz je v tom brzda 😁😂.. A doplnky ked ma omrzia slahnem do kosa.. Gauc uz nie, ale u druhych mimoriadne obdivujem... Videla som aj s jasenovym drevom a ciernymi doplkami v interieri oranzovu sedacku, naozaj wau efekt!
Odpovedať
Profilova fotka
@sousedekovci89 vzdusny priestor neznamena studeny 😉 Priestor moze byt vzdusny a zaroven prijemny a utulny 😉
Odpovedať
@zipsuliak to je pravda. ako aj to nie je cervena ako cervena, takze v konecnom vysledku moze vyzerat uplne super a bude to gro obyvacky
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zipsuliak vidíš a to je vec vkusu. Ja mám z tých "vzdušných priestorov" prezentovaných v časopisoch a podobne nejedenkrát dojem prázdna, chladu, neosobnosti priestoru. Ale na tom by sme sa mohli doťahovať donekonečna. Každý nech si zariaďuje podľa svojho vkusu. My sme teraz maľovali/tapetovali obývačku pomerne odvážnymi farbami a vzormi a niekomu by to prišlo možno príliš, nakoľko teraz letia "bezfarebné" priestory, ale nám to vyhovuje, dosiahli sme v nej konečne pocit "tepla domova". 🙂
Odpovedať
@vieraja ak milujes cervenu, kludne chod do toho. Ak sa ale bojis, ci to nebude velmi vyrazne, mozes pouzit tlmenejsie farby. Svetlosiva dlazba a biele steny... ja by som mozno zvolila horcicovu, aby si nepridavala dalsiu studenu farbu. Doplnky by som potom volila v podobnych odtienoch bielej, sivej a horcicovej (pripadne drevo) s kontrastnou ciernou farbou. Len daj na svoju intuiciu,, ako to vnutorne citis. Ty tam budes byvat, musis sa tam citit dobre.
Odpovedať
@vieraja taketo farebne spektrum mi pride prijemne 🙂.
Odpovedať
@kreola svagrina ta presla z cervenej na zltu, menili sedacku a vybrali taku zltu jak na tych fotkach co si pridala a inak ostatok maju taky neutralny a teda teraz cela ta obyvacka posobi tak lepsie, tak utulnejsie a teplejsie
Odpovedať
My máme cely interier neutrálny bielo bezovo vanikove odtiene a sedačku máme vyraznej žlto horčicovej farby, Veľmi pekne to ukáže a tak trochu to naruši taku sterilitu tých svetlých odtienov. Videla som už taký interier bytu kde bolo všetko v neutralých farbach a sedačka bola výrazne cervena kožena a vyzeralo to velmi noblesne. Ja som tiež mala v umysle cervenu sedacku no potom som našla tu nasu. Ked sa Vám pači červena tak kludne do toho chodte..
Odpovedať
Sterilita je presne to slovo, co mi napadne, ked vidim, ako maju niektori zariadene. Ono viem, ze v jednoduchosti je krasa ako sa hovori, ale niektori si to asi zamienaju. Co je jednoduche nemusi posobit nudne. Ozivenie hentakymi vankusmi si viem predstavit.
Odpovedať
@marrad ta horcicova farba je vazne pekna, my mame dubove podlahy, je to tak trochu do zlta, preto sme ju nevybrali, ale pacila sa mi. Zvolili sme tmavo sivu aj vzhladom na udrzbu a macacie chlpy 🙂. Akurat pozeram v jednom albume.. horcicova sedacka 🙂 http://www.modrastrecha.sk/blog/csiki...
Odpovedať
Profilova fotka
hned by som brala aj cervenu aj horcicovu aj akukolvek farebnu sedacku. my sme kupili taku sedu a netrvalo dlho, ked ma omrzela. ten priestor je pre mna taky nudny, ze to tam nema co ozivit. presne som takto aspon vankuse kadejake nakupila, to sa da aj obmienat.
Odpovedať
Profilova fotka
@janulienicka3 mne sa momentalne pacia take tie smaragdove sedacky
Odpovedať
cervena ako taka nie, aspon teda mne sa to nepaci. Radsej nieco co priestor opticky zvacsi a ozivi. Cervenu si pamatam zpred par rokov u tety a mala to ladene s tmavym drevom a teda cela jej obyvacka posobila tak tmavo. Neutulne, nebolo to bohvie co. Ale tak mozno som zaujaty.
Odpovedať
Osobne ak by tak by som sla do nejakeho vinoveho odtienu, aby posobila nie gycovo ale skor tak nadcasovo. No zaujimalo by ma, ci ste si uz aj nejaku nasli, co by sa vam pozdavala
Odpovedať
@evanial Ešte sa rozhodujeme. Červenú sme vylúčili nie pre farbu ale nepáči sa mi kvalita poťahovej látky. Uvažujeme o zelenej.
Odpovedať
@vieraja zelená, taká tá tmavá, to teraz je dosť in. Len zase to je tiež myslím dobré ísť pozrieť osobne, či nebude na nej všetko vidieť, lebo to je veľkou nevýhodou niektorých farieb.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?