Zdvihnutie prekladu

Dobry den. Potrebujeme zvacsit okenny otvor o jednu radu. Da sa vyrezat nad predkladom otvor v ytongu a heverom zdvihnut preklad o radu vyssie? Uz mame nad tym zabetonovany a stuhnuty strop premaco. Nemoze to niekde prasknut? Odbornici poradte. Diki
Odpovedať
Profilova fotka
tam ani preklad už netreba, pre istotu vsunúť dva uholníky
Odpovedať
jan45 ,a ako by vsunul ten ,vynkel"z vnutornej strany(...mozno tak max.pásovinu,ale to by bolo uz k nicomu! ja by som vyrezal ten vrchny šiar pod dekpu,heverom podvihol preklad,a podmuroval.
Odpovedať
...hoops,sekol som sa,tazatel pysal o 1 radu vyššie,nie dve.
Odpovedať
Aj nam to stavebnik navrhuje..vyrezat siar a nadvihnut preklad..Mame tento problem ale aj pri terasovom okne (rozmer 2300vyska a 2000sirka v plane)..tiez sa sekli o 1rad.Je tam ale podstatne vacsi preklad.Nebude problem zdvihat ho? Mame strach,aby dom niekde nepraskol.Chceli sme to aj nechat tak,ale je v dome pod horou celkom tma.
Odpovedať
Do ytongu sa da elegantne zasekat aj ten tehlovy na vysku. Ale nad taketo okno by som zarezal jak pise @jan45 dva vinkle, mne statik napisal tusim 70x70, a na dvoch miestach sme ich zvarili dokopy
Odpovedať
@aknels27 ak máte strop zabetónovaný a stále podopretý (podstojkovaný), tak tie preklady toho veľa momentálne nenesú, nie je tam strecha a ďalšie zaťaženie. Môžete preklad vybrať a použiť o radu vyššie. Ak máte obavy, tak môžete najskôr uložiť nový preklad s väčším uložením cez jestvujúci preklad a následne spodný preklad odstrániť. Alebo ako radí @jan45 najskôr vložiť z každej strany uholník a následne vybrať pôvodný preklad.
Odpovedať
Diki moc za rady 😉
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?