Ytong statik - skúsenosti

Robil niekto z vás múry z tohto pevnejšieho ytongu? Zaujímalo by ma, či to má nejaké negatíva okrem vyššej ceny a horšieho tep. odporu. Ďakujem.
Odpovedať
@wanidan je mierne ťažšia a pevnejšia, neviem či to považuješ za negatívum. Má to svoje opodstatnenie pri stĺpoch, stredových stenách s obojstranným zaťažením.... Na celú stavbu by som to nedával, načo?
Odpovedať
@slavoslav Napr. o dosť lepšie akumuluje teplo, čo bol taký môj hlavný dôvod, ale napr. ani tá pevnosť nie je na škodu, teraz je tu táto téma o tom: https://www.modrastrecha.sk/forum/obv...
Odpovedať
@wanidan ak by som chcel zvýšiť akumuláciu a bezpečnosť pred zemetrasením, odlial by som si steny z betónu, je to bezkonkurenčné. neviem či je u nej tá akumulácia výrazne lepšia, predsa len stále je tam kopa vzduchu.
Odpovedať
@slavoslav pri statik plus je akumulácia oproti klasiku takmer dvojnásobná, čiže je to dosť
Odpovedať
@wanidan ja som staval z P4ky ale porfix. Ma to dve nevyhody vyssia hmotnost a tazsie sa reze. Tepelny odpor vyriesi 1cm polystyrenu ten by som neriesil. Vyhody to ma ze sa nerozpadava a lahsie sa do toho kotvia predmety staci klinec a drzi tam vsetko salung na veniec som len klincami uchytil
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?