Vapenno pieskove tehly

Zobraz úvodný príspevok
Zdravim, chela by som Vás poprosiť o rady ohľadom stavby tehlového domu - čosi myslíte o vápennopieskovej tehle a základoch na penovom skle z dratkobetonu? snad som to napisala spravne, moc sa nevyzname, no oslovila nas tato kombinacia kedze musime uz stavat v A0, dakujem za kazdu radu a nazor
Odpovedať
1
2
Mi sme stavali z VPC tvarnic rozhodli sme sa pre nemecke aj koli elekrokanalikom aj kvalitou rozmermi su vraj naj. Cenovo aj pracne su narocnejsie ako ine bezne murivo ale cena za tehly je fakt len zlomok z celkovych nakladov stavby a tato tehla vlastnostou prevysuje ine riesenie. Treba sa na to pozriet komplexne co od muru ocakavate. Ja len unosnost a zvukovu izolaciu. Vsetko ostatne riesia ine konstrukcie na to urcene.
Odpovedať
Profilova fotka
@barculka Čo sa týka fotovoltaiky tak keby nebolo na výber ok, ale keď sú iné možnosti tak radšej nie. Ide o to že poloha slnka sa mení nie len v priebehu dňa ale aj roka, čiže aj účinnosť panelov ak nie sú nejaké natáčacie, samozrejme účinnosť panelov sa znižuje aj ich vekom, potom energiu vyrábajú napríklad cez deň keď doma nikto nieje ale večer keď ju potreba najviac už nie, to isté aj v zime stačí mať zasneženú strechu a je po srande, samozrejme k tomuto sistému je dobré mať batérie ktoré zaberajú určité miesto a ich životnosť vraj nieje kto vie aká.
Odpovedať
@martosko a ale riesenie by stw odporucal vy? Tepelne cepradlo a podlahove vykurovanie vraj tiez nie je uplne dobre riesenie, aj tepelne cerpadlo je vraj velmi nakladne ale ak to bude lepsie riesenie prehodnotili by sme to, dakujem
Odpovedať
@barculka ok, este raz 🙂 Bavime sa tu o nakladoch v radoch 10tisicov EUR a ty na vsetko hovoris ze je nakladne. Ja potom odporucam vobec nestavat lebo to bude katastrofa. Tepelko, so vsetkou bizuteriou je okolo 10-13000, rozdiel pri stavebnom materiale tehla vs. VPC je tiez 5-7000EUR + samozrejme murari si vypytaju viac. Cize zatial si dala o 7000EUR do murov, unosnejsie zaklady, tepelko a uz mas okolo 20000EUR navyse k tehle/ytongu a infrapanelom. Mam pocit ze nechces pocut rady - rad by som sa mylil.
Odpovedať
@marekjahoda prosim? Kde som napisala, ze je vsetko nakladne? Pisala som na tepelne cerpadlo, ze je tiez nakladne aj na udrzbu takze nejde mi o cenu tepelne cerpadlo alebo fotovolvatika, ale co je najlepsia volba, sedela som s viacerymi firmami kazda tvrdi nieco ine a kazda si samozrejme prezentuje to svoje... preto sa tu pytam na rady , kombinacie a skusenosti, ktore dokazu splnit A0 a budu dobre,nikde som nepisala, ze nemam na cerpadlo ani na nic - chceli sme stavat bez hypo ale ak to bude nutne tak mame miznost zobrat uver, ide mi o to, aby dom bol z dobrych materialov a zapacila sa mi moznost ekologickejsej volby, to bola moja otazka - co si o tom myslia ludia, co sa vyznaju a aku kombinaciu materialov by pouzili, lebo vraj do A0 sa neda lahko dostat .... rekuperacia je uz samozrejmost ... dakujem za vase nazory a postrehy
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?