Porfix P2-440 nebo P4-600 (250mm)

Projekt na bungalov mám spočtený, že stačí porfix P2-440 250 mm. Vzhledem k tomu, že cena za P4-600 je stejná, přemýšlím zda by z důvodu neprůzvučnosti a akumulace nebyl lepší. Na zdivo přijde 250 mm EPS. Je lepší upřednostnit tepelněizolační vlastnosti ve prospěch 440-ky nebo neprůzvučnost a vyšší akumulaci 600-ky? Děkuji.
Odpovedať
@r4d3k74 určite p4-600 je aj pevnejsi
Odpovedať
600 je aj hmotnostne tazsia, ak na tom zalezi. cize horsia robota, horsie rezanie, a teoreticky ale to asi zanedbatelne tazsia stavba. ale tiez sa mi viac paci P4-600, doniesli mi zopar paliet takych, len ta robota s tym... :D
Odpovedať
Ja som dal obvodove 440 koli tepelnej izolacii a vnutornu nosnu stenu z 600. Ale murari nadavali, ze sa narobili ako kone s tou 600. Zakaznik nas pan. To nevedeli este ze ich cakaju priecky zo Silky 2000 :-D :-D
Odpovedať
Sranda bola to, ze som to zmenil v poslednej chvili na Silku s prieckovky porfixovej a zabudol im to povedat. Oni prisli vyzbrojeny rucnou pilkou :-D :-D ,ale odvaha im nechybala vydrzali tak 30 minut olizovat tu silku pilkou :-D :-D :-D Potom zbehli pre masinku s diamantovym kotucom 8-)
Odpovedať
@r4d3k74 na tvojom mieste by som to urobil podobne ako @pvmr19 Akumulácia tepla do stien je síce pekná, ale obvodové steny budú mať pri konštantnej teplote v dome v zime vždy nižšiu povrchovú teplotu ako priečky a aj ako vzduch, pretože ich ochladzuje vonkajšie prostredie. Preto je lepšie ak materiál obvodových stien viac izoluje ako akumuluje. Takže na obvodové múry 250 mm P2-440, ak to stačí podľa statického výpočtu a priečky (aj vnútorné nosné múry) zo Silka 2000
Odpovedať
Profilova fotka
@r4d3k74 Keďže to zateplenie je predimenzované kľudne môžeš ísť aj do tej P-600 ak budeš mať lepší pocit.
Odpovedať
@jakino Ak obvodove porfix vnutorne nosne tiez porfix. Pretoze silka ma inu vysku, nepreviazes steny. Ja som dal na priecky silku, lebo som mal lepsiu cenu ako sendwix. Nezabudnut nenosne priecky s VPC realizovat pomocou murivovych spojok s medzerou do ktorej ide najlepsie mineralna vlna pripadne nizkoexpanzna pena. Robi sa aj zasekanim do steny, ale pri 25cm je to hlupost.
Odpovedať
@pvmr19 logickejšie mi príde previazať priečky a vnútorné nosné múry z VPC medzi sebou a plieškami s medzerou ich pripojiť k obvodovým stenám z Porfixu. Preruší sa tak tepelný tok z priečok do obvodových stien
Odpovedať
@jakino nie, ak su priecky nenosne. Vnut. nosne steny podla mojich informacii lepsie previazat s obvodovymi, koli statike. Kombinacia previazania porfix a silka nieje bez fyzickej upravy mozna, koli rozdielnej vyske kvadrov. Tiez maju prilis rozdielne vlastnosti, takze by som to radsej nekombinoval. Nenosne idu na pliesky, alebo do drazky.
Odpovedať
Pánové díky. V projektu jsou kvůli statice dvě nosné (vlastně ztužující zdi - budou vazníky) provázané s obvodovými jak zdivem, tak věncem. Těmi budou odděleny ložnice od obývákokuchyně a mezi ložnice plánuju vpc sendwix 115 mm. Řešení by tedy bylo dát na obvod 440 a ty ztužující vnitřní 600. Mám je plánované také 250 (kvůli neprůzvučnosti), tak při 600-ce by stačilo 200 mm. Ušetřilo by se nějaké místo v domě. Ty 600 jsem si říkal, že víc materiálu, tak že budou takové "poctivější" a ta neprůzvučnost 45 vs 49 bude taky rozdíl.
Odpovedať
@pvmr19 preco by mala ist do medzery medzi prieckou a nosnou stenou prave nizkoexpanzna pena?
Odpovedať
@pvmr19 tak museli nadávať, aby mal majiteľ pocit výčitky, že či im dal za prácu dosť ... tak sa to robí ;)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@gashtaan nizkoexpanzna sa pouziva ako alternativa k mineralnej vlne. Po spravnosti tam ma ist prave min. vlna. Ja som dal vlnu, pene prilis neverim aj co sa zvukovych vlastnosti tyka. Ked mam porovnat zvukovo-izolacne vlastnosti piecky 15cm Silka a 25cm Porfix 600, tak silka od prveho pocutia lepsie izoluje. Napr. skusal som primitivny test buchnutie do steny, rovnaka sila cca 1,5m od podlahy. V porfixe 600 sa dunenie ozyvalo asi v okruhu 1m, pri Silke v okruhu 15cm. Rozhovor som neskusal nakolko este nemam na izbach dvere :-D
Odpovedať
@r4d3k74 25cm zateplenie... Dalsi hradny pan.;) Osobne si myslim, ze pre bungalov je ta 400ka viac nez postacujuca.
Odpovedať
@ivantausk jo, to že je dostačující mi potvrdil i projektant - napřed jsem měl projekt na ytong P4-500, ale nechal jsem přepočítat i na P2-440. Jede mi jen o to, zda ten porfix P4-600 není prostě lepší materiál
Odpovedať
@pvmr19 ale preco prave nizkoexpanzna? To nie je zaruben ci plastovy parapet, ktory vyduje.
Odpovedať
@gashtaan vyssia hustota vytvrdzujucej peny = lepsia zvukova izolacia, ked uz je cela priecka z VPC
Odpovedať
@r4d3k74 nevidim ziadny dovod na pouzitie p4-600. P2-440 bude dobrou volbou, nekombinoval by som pevnostne triedy je to naozaj zbytocne. Zvukova izolacia bude dostatocna. Kto neveri, nech pride na navstevu ;-). Akumulaciu v tomto pripade nema vyznam rozoberat.
Odpovedať
Profilova fotka
@r4d3k74 tiež som bol na tom ako ty. Dumal som či p4-600 alebo p2-440. Keďže staviam iba bungalov a sme slepá ulica a tichá tak som vzal p2-440. Ak by som staval niekde na frekventovanej ceste tak by som asi vzal p4-600. Keď som si dával robiť cenové ponuky na p4-600 tak žiadne stavebniny ho nemali skladom pre prípad že by mi chýbalo len prídem a dokúpiť.
Odpovedať
@dominik_boksansky jen se zeptám, podle blogu si stavěl ze šedého, to byl P2-420? a příčky 480? Díky. @filipmaria nojo, to mě nenapadlo s tou dostupností. Stavět budu v takovém vesnickém satelitu, 20 domů max a jedna jednosměrná komunikace mezi nimi a dům vzdálený od komunikace 6 m a od sousedních pozemků 5,5 a 6 metru.
Odpovedať
@r4d3k74 v tom case to bolo P2-480 (obvodove murivo) - biely porobeton este nemali. Priecky neviem presne ake mali v ponuke myslim, ze P2-500. Takze nic specialne. Osobne by som z toho naozaj nerobil vedu.
Odpovedať
@dominik_boksansky Kvoli zvukovej nepriezvucnosti by som z toho vedu robil. Musim uznat ze porobeton akejkolvek pevnostnej triedy je na priecky bieda. Musi sa to riesit bud nepalenou tehlou natur energy alebo VPC alebo SDK priecka.
Odpovedať
taktiez sa neviem rozhodnut aky typ ytongu dat na obvodove murivo, ci Ytong P2-400 PDK 300mm (R 2,86) alebo Ytong P4-500 PDK 300mm (R - 2,19). Idem stavat bungalov 1276 od eurolines s jednou podkrovnou izbou v strede domu. Statik mi odobril ked som sa pytal na P4-500, ze môzem. tu druhu som sa nepytal. Pojde este 20 cm eps greywall
Odpovedať
@minopp daj ten, co bude lacnejsi. Pri bungalovoch je to uplne jedno. Ak by mali taky, co mat nebudu, ktory by mali na sklade 2 roky, tak ber ten, uz obschnuty.... Inac je to uplne jedno.
Odpovedať
@fricko PB nie je problem ani pri prieckach. Mam priecky 15 cm a jednu stuzujucu 20 cm. S hlukom nie je ziadny problem. Izby su dobre odhlucnene.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?