Obvodove murivo z tehly 300 alebo 380

Zobraz úvodný príspevok
Zdravim Vas chystam sa v blizkej dobe kupovat tehlu a rozmyslam ci dat 300 plus vacsie zateplenie alebo 380 a mensie hovoria mi ze pri 300 je dost hrube zateplenie a ze to potom nevyzera pekne okna su moc utopene a robi to aj tien a druha varianta tu mi radia dat 380 a vysunut ju mimo zakladovu dosku cca 5,6,7cm aby som nestratil metre z interieru plus zateplenie 10 , tehla bude porotherm ,zateplenie mineralna vata.
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@logo22 200 mm, to už by bol (staticky) dosť risk na poschodový dom, nie? veď tu v diskusií sa môžeš dočítať, že ľudia uvažujú, že by záhradný domček postavili z 300 mm ytongu :))))
Odpovedať
Profilova fotka
@iamriso ak je dostatočne pevný stavebný materiál tak aký risk.....tie 10 poschodové paneláky majú akú hrúbku steny ?
Odpovedať
Profilova fotka
@eagleowl ja netvrdím, že to je risk... mne je to len úsmevné, že niekto chce stavať dom z 200 mm a druhý ide stavať záhradný domček (možno s polovičným pôdorysom - o nosnosti toho materiálu ani nehovorím) z 300 mm
Odpovedať
@lukasko1985 obvodove mury hrubsie ako 30 cm zmysel nemaju. Radsej dat hrubsiu izolaciu. Mame ytong 30 cm plus polystyren 20 cm a inu skladbu by som ani nedaval idealny tepelny odpor
Odpovedať
Profilova fotka
@iamriso záleží od veľa vecí.....rozpon, m², tip krytiny, počet nostných stien a ich dĺžka atď. Pri P4-600 máš pevnosť v tlaku až 4MPa. To už postavíš malú bytovku Na môj typ projektu by 200 bola v pohode. Skôr ma presvedčil argument že keby potrebujem nap. pol tehly na výšku tak jednoducho dám priečkovky na ležato. Ono je to skôr o tom že projektant sa musí pod to podpísať....tak račej dá "viac" veď on to neplatí....a ten čo platí stavbu tak nemá prehľad tak preto majú záhradné domčeky z 375mm 8-) 8-)
Odpovedať
@leatea tam ide o statiku, dajte 30cm podľa projektu a tých 15-20cm zateplenie, vychadza to cenovo lepšie ako prvá varianta, okna zarovno muru alebo predsadene
Odpovedať
380
Odpovedať
@pepo344 vdaka za radu :-)
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?