Krivy obvodovy mur

Zobraz úvodný príspevok
Murary mi zacali tahat obvodove muri a pri stvrtom rade som ich zahnal lebo je to krive. Vertikalne je to aj 4cm mimo vahy. Ani jedna stena neni vo vahe. Da sa stym este nieco robit? Mur je lambda 375 na lepidle. Ako to minimalizovat a pokracovat?
Odpovedať
1
2
@tomik25 a odhadom nevieš koľko mm brúsili ? Mne treba zbrúsiť okolo 15mm po obvode 40m 😠 Neviem si momentálne predstaviť, aké to bude náročne a či vôbec sa mi to podarí zbrúsiť do roviny. Stále zvažujem, či nepoužiť zase zakladaciu maltu, len sa bojím či to neovplyvní statiku steny. @sonau otec mi povedal to isté. Tentokrát chcem jedine samonivelačný rotačný profi laser a podľa neho vytvoriť rovinu na tretí rád tvárnic @rkorba takže nie som jediný, čo ukončil spoluprácu s "murármi", ktorí zle založili prvý rád tvárnic
Odpovedať
@purplesticks oni mali stenu 12 či 13 m, približne v strede bol otvor na portál. Tá polovica dĺžky padala nižšie od rohu a teda sa múry oproti sebe (portalovy otvor) nestretali, bol tam skoro 5 cm. Takže to brúsili na dĺžke asi 7 m. Najprv flexou a potom ručne (na ten hoblík si dali vodovahu) aby to nemalo sklon von ani dnu. Potom na ďalšej stene brúsili asi 5-7 m tiež. A osobne si myslím, že keď dáš maltu tu 10mpa, či ako sa to udáva tá hodnota, tak nič nepokazis. Ja som mal založené Porfix majstrami rohy + v stredoch stien pomocné tvarnice. Tie som odkopol ako mi kázali, no ten koláč malty odtiaľ dostať - akože makacka 🙄 Tvrdá, ani rozbiť, ani oskrabat.....som ju po kúskoch dlatom lámal, aby som si lepenku nepoškodil. Mal som to na Ytong zakladacej s tými pertitovymi guľkami, či čo to je 🤫 a fakt je to sila. Navyše sa niekedy bežne murovalo, takže na tvoju dĺžku asi len maltou dorovnať
Odpovedať
@purplesticks Toto je múr na 6 poschodí starej budovy....nie je nosný, ale nosné sú na tom podobne. Tá budova stojí od 1964 a teraz ju prerábajú. Keď také múry držia, bude aj tvoje dorovnanie maltou držať 🤭
Odpovedať
A ešte k tomu meraniu výšok. Keďže rotačný laser je drahý a nie veľmi vhodný na všetky práce ... potom v dome, kúpil som si 3 lúčovy Fortum a k nemu prijímač Extol. Stalo to dohromady 190 eur. Funguje to perfektne a hlavne je to laser, ktorý vymeria vacsinu dokončovacích prác. Laser: https://meracie-lasery.heureka.sk/for... Prijímač: https://meracie-lasery.heureka.sk/ext...
Odpovedať
@tomik25 pri porfixe normálka. Ten má rozdiel na šírke aj 3mm tvárnica od tvárnice... Ja som rovnal zvnútra (kôli tenkovrstvym sadrovym omietkam) a zvonku to zakryl EPS. 😉
Odpovedať
@tomik25 Ďakujem za názor. Najprv to musím dôkladne výškovo zmerať a rozhodnem, že čo bude jednoduchšie - brúsiť alebo použiť murovaciu maltu.
Odpovedať
@tomik25 ešte k tomu laseru. Mal som podobný z Aliexpresu, značka Deko. Na 16m robil odchýlku 40mm. Podľa neho som výškovo robil základové pásy a ukladal DT. Pri šalovaní platne som si požičal samonivelačný rotačný laser Bosch a čudoval som sa, že prečo mám základy krivé. Našťastie mám platňu rovnú. Vyskúšaj akú máš ty odchýlku na svojom lasery. Zapni si horizontálnu rovinu a v nejakej dlhej miestnosti si vyznač výšku. Otoč ho okolo vlastnej zvislej osi o 180° a zase vyznač výšku. Akú máš odchýlku?
Odpovedať
@purplesticks to som už robil. Na tomto Fortum je odchýlka 3mm na 10m......väčšiu miestnosť som nemal k dispozícii. A Deko som mal tiež, ten mal veľkú odchýlku, som ho už vyhodil 🤭
Odpovedať
Ahojte, ja pouzivam samonivelizacny bosch s prijmacom od tej istej znacky a spokojnost (cena okolo 600e bez stativu). Inak platnu co som teraz saloval (7x15) bola salovana len vodovahou (mal som za drobne k dispozicii dtd 18mm presne narezabe) mi po merani vysla odchylka 4mm (merane rotacnym nivelakom). A to zacali stavat svojpomocne a zaklad im usiel 13cm, dt samozrejme skopirovali zaklad a potom si nevedeli rady co dalej..
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?