Koľko vriec betónu mi treba do venca?

Ahojte. Idem robiť taký menší veniec, je to len taká malá stavba na terase. Podľa mojich vedecko-fantastických výpočtov to vychádza na 280 litrov betónu. Čiže trošku viac ako štvrť kubíka. Keďže ide o tak malé množstvo, pochopiteľne nebudem kvôli tomu volať pumpu a mixer. 😄 Zamýšľam použiť vrecovaný betón. Mám doma 6 týchto vriec: https://www.merkurymarket.sk/vrobok/c... čo som splašil od kamaráta z merkury, lebo už boli po záruke. To samozrejme neuberá nič na ich funkčnosti, ale oni to už predávať nemôžu. Otázka je, koľko takýchto vriec dokopy potrebujem, aby som dostal vo výsledku 280 litrov betónu?
Odpovedať
@arcticcode a pri vedeckofantastickom počítaní si celkom zabudol čítať. Škoda. Na vreci máš výdatnosť!
Odpovedať
@arcticcode stačí si pozrieť technický list k tomu a tam je napísaná vydatnost a to 2000kg/M3 čiže jednoduchým výpočtom prídeš na to koľko vriec potrebujes
Odpovedať
@palo18 Neviem, ale nedržím bežne doma vrecia od betónu 🙂
Odpovedať
@adiso čiže na 250l by som potreboval 500kg betonu. Čiže 20 vriec 25kg betonu alebo 25 vriec 20kg betonu Ďakujeme aj my vam, všicko toto jak v poradku.
Odpovedať
Teraz sa nejdem smiať ani tak konkrétne na tebe ako na tejto chorej dobe.Kedysi (nie je to až tak dávno) sme si nemohli založiť na internete tému koľko vreciek betónu potrebujem.Táto doba je chorá,a internet urobil z ľudí neandertálcov.Máš síce neobmedzený zdroj informácii akým je internet,ale nevieš si stiahnuť materiálový list hoc akého suchého betónu.Kedysi sme aspoň vedeli informácie hľadať. Nehanbíš sa tu spýtať takúto vec a keď ti niekto ironicky odpovie tak sa ešte stavaš na zadné,pritom si urobil vola akurát tak zo seba 😄 Hlavne že anonymne
Odpovedať
@arcticcode čiže na 250l by som potreboval 500kg betonu. Čiže 20 vriec 25kg betonu alebo 25 vriec 20kg betonu Ďakujeme aj my vam, všicko toto jak v poradku. A otázka teda znie Koľko potrebuje articcode vriec betónu do objemu 280L? Tých 30 L si tam niekde zabudol pripočítať 😄
Odpovedať
@dedkovsevedko Tých 30l to už je plus minus. Neratam presne, len približne, nakoľko by som ešte musel po správnosti odčítať objem, ktorý vo venci zaberá železo, pán ironicky najmúdrejší, nie? 🙂 Taktiež nejde o dokonalý obdlžnik, nakoľko mám lomené rohy (pod nejakým nepravdepodobným uhlom) a vnútornú stranu mám 6,90m, vonkajšiu však 7,45m. Takže idem na to "odhadom". Toto, čo píšu v technickom liste je síce pravda, ale realita je beztak úplne mimo. Raz som namiešal lepidlo podľa technického listu (myslím že to bolo 6l vody na 25kg) a mohol som s ním tak akurát nivelovať a nie ťahať sieťku, bo to bola riedka sračka a všetko mi kydalo zo steny na zem, ešte aj sieťka. A takto nejako to bude aj s týmto betonom. Čiže v realite možno použijem oveľa viac betonu ako pišu v technickom liste.
Odpovedať
@arcticcode rypnem si aj ja....prvy prispevok: mam doma 6 tychto vriec.... Dalsi prispevok: Neviem, ale nedržím bežne doma vrecia od betónu... Tak mas ci nemas?
Odpovedať
@arcticcode tak to je potom veľmi smutné. Treba vyhľadať lekára. "Mám doma 6 týchto vriec:"
Odpovedať
@cukrik25 Keby aj nemal, priamo v linku, ktorý dal v prvom príspevku si môže stiahnuť technický list.
Odpovedať
@chrobak7 Jop, už som to medzičasom zistil. Tých 6 vriec je založených pod asi ďalšími 20 vrecami lepidla. Som lenivá voš. 🙂 Ale stále platí to, čo som napísal, že v technických listoch píšu aj tak bludy.
Odpovedať
@arcticcode Pozeral som ten technický list a nepozdáva sa mi tam jeden údaj - píšu, že Jednotková spotreba-pri vrstve 10 mm : cca 20kg/dm2 To asi malo byť 20 kg/m2. Potom sedí aj údaj nad tým, že 2000 kg/m3.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@chrobak7 Hej, maju tam chybu, pri inom betone (myslim že hobby) to majú 20kg na štvorec. Takže asi len chyba. Ja som to ale pozeral na kubíky a 2000kg na kubík no... čo ja viem. Ešte je otázne, či sa to myslí suchého betónu, alebo rozrobenej zmesi. Ale ako som uviedol vyššie, keď miešaš podľa toho ich zazračneho technického listu, tak to nebude beton, ale voda s kamienkami 😄 Teda aspoň takú skúsenosť som mal s dajakou popierdołenou merkury market omietkou. To som mohol tú omietku tak dávať na zem, lebo sa rozlievala jak taká sračka, na stene to nič nedržalo. A popierdołene lepidlo to iste.
Odpovedať
@arcticcode Keď máš veľa peňazí tak do toho a nakúp betón vo vreciach 🤔 ... Ja som nedávno betónoval a 1m3 suchého betónu aj s dopravou 80€...Samotný betón 65€...Prinesú Ti aj 1/2m3, doprava samozrejme tá istá ako keby si bral 5m3... 😉
Odpovedať
@arcticcode neviem prečo, ale zdá sa mi, že jedno vrece je 14 litrov. ozaj sa to dá jednoducho zistiť. nebuď voš a poklikaj troška. je rozdiel uvádzať množstvo zámesovej vody - to môžu byť hausnumerá. ale v objeme by sa už tak seknúť nemuseli, nemali. mimochodom, keď máš uvedenú spotrebu pri všetkých týchto betónoch od rôznych výrobcov 20 kg/m²/10 mm hrúbky, tak by sa tomu snáď mohlo dať veriť. a vypočítať si objem vreca trojčlenkou či ako 😄
Odpovedať
Profilova fotka
Dnes som betonoval preklad , kde betón tvorí 0,2 m x 0,25 x 1,7 m čiže 0,085 m3 (od železnej výstuže abstrahujem). Minul som 7 vriec po 25 kg betónu Baumit WU (pol vedra zarobeného betónu som vyhodil). Presne to zodpovedali technickému listu. Čiže v tvojom prípade by ti malo stačiť 20 vriec ako ti píšu hore.
Odpovedať
Profilova fotka
Zmeraj celkovu dlzku venca v metroch a vynasob vyskou a sirkou venca a dostanes velicinu A. Zmeraj vrece vynasob a dostanes B A:B=pocet vriec plus jedno navyse🤣
Odpovedať
@arcticcode si si rjadne nalozil
Odpovedať
@technik007 Lenže mne treba štvrť kubíka cirka. To mi nikto nedovezie. A 20 vrec houby betonu po 2,50€ či koľko stoji ma vyjde 50€, čiže stale lacnejšie, ako keby som si dal doviezť.
Odpovedať
@arcticcode Neviem ako u Teba v okolí, u mňa nie je problém aby mi priniesli aj 0,25m3 suchého betónu... No ale urob ako uznáš za vhodné..
Odpovedať
@arcticcode byt tebou tak by som si vymyslel popri tom daky iny projektik, nechal si vysypat 1m3 na igelit a pouzil vsade mozne okolo domu. Usetris na betone a viacej sa narobis=urobis. Ja tak idem robit bazen, vratane terasy, vratane chodnikov ...
Odpovedať
@rkorba No ja už mam praveže všecko porobene 😄
Odpovedať
@arcticcode tak zober na dodak zo stavebnin 25 vriec a co nespotrebujes vratis, jednoduchsie to uz nemoze byt 😉
Odpovedať
@rkorba Jop, presne tak 🙂
Odpovedať
Tak tak vsak bezne sa takto robi a da sa dohodnut. Ja som tak aj farbu na malovanie kupoval, ze som nemal nejak istotu, kolko bude treba. Kyble, co sa nenacali, sa proste vratili.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?