Je táto cena za Ytong v poriadku?

Zobraz úvodný príspevok
Poradte prosim, mame cenovu ponuku na Ytong, zatial najmenej Y.375 za 4e s DPH, Y.lambda 4,32e a Y.200 za 2,37e . Lepsiu ponuku nam zatial nikde nedali, mame to zobrat za taku cenu?
Odpovedať
1
2
@gashtaan citujem " gashtaan @dusantt urcite do tych tehiel miesali ten azbest iluminati... sypali ho sypali, len sa tak prasilo. " klik tu a tu http://hessenschau.de/wirtschaft/neue... http://hessenschau.de/wirtschaft/antw... a teraz daj dalsi, rad sa zasmejem.
Odpovedať
@dusantt po nemecky nerozumiem, to je nejaky ich miestny bulvar ala novy cas?
Odpovedať
https://translate.google.com/translat... su na to aj clanky blogov https://translate.google.com/translat... tiez to pozeram cez translate.. do lamavej anglictinyto prelozi. cize zdrojov je viac, ale neviem. sam neviem kde je pravda v takychto veciach, ale v teorii, aspon podla roku 2015/2016, azbest nevadi, pokial sa s nim nemanipuluje. no lenze co ak budem chciet menit priecku, alebo vrtat do steny? neviem. niekto pride a zarucene bude oponovat, ze na slovensku mame azbestocementove vodovodne potrubia.. a zijeme :) http://www.tzb-info.cz/4586-stanovisk... dnes v dobe internetu je pekne, ze mame kopec informacii, ale je velmi tazke, ak nie prakticky nemozne, uspesne tieto info selektovat.. sam neviem co si o tom mysliet :) prvotna reakcia u mna, ze ok tehlu od W teda nechcem, ale ta druha - ktovie co tam dava konkurencia. ale to neznamena, ze budem mat zatvorene oci a sklopene usi. ale vlastny vyskum taktiez nemozem viest. preto som ten prvy prispevok skor napisal preto, aby to tu niekto objasnil, kto do toho vidi lepsie :)
Odpovedať
Profilova fotka
@gashtaan nie, nie je. Original dokument je z ARD, co je nieco ako STV u nas. Vyzera to naozaj na vazny pruser. Podla toho dokumentu jedna firma recyklaciou sklenenej vaty vyrabala material ktory s pridaval do tehal a zvysoval tym ich pevnost. Ta firma ale akosi tam pridala aj iny recyklovany material ktory obsahoval tazke kovy. Pokial som dobre cital, priamo o azbest sa nejednalo. V zasade je problem len ked sa vrta a bura. Ale je to pruser. Slovenska sa to ale netyka.
Odpovedať
@majkoj @dusantt aha, tak potom pardon, nieco na tom bude... k takymto informaciach som zo zaciatku radsej "by default" skepticky :)
Odpovedať
@majkoj mna by zaujimalo, ci sa nahodou po 2004 panovi profesorovi Gäthovi vyrazne nezmenila kvalita zitia..lebo toto je na kriminal a ocividne to bude mat dost vazne nasledky. Zaujala ma informacia, ze v Knauf sklenej a kamennej vate sa nasli zvysky rakovinotvornych vlakien, napriek tomu, ze Knauf je drzitelom pecate Modry Anjel, ktora sa dava firmam vyrabajucim zdraviu a prostrediu neskodne materialy..
Odpovedať
Profilova fotka
@stowasser vsetky vlakna su z principu rakovinotvorne :)
Odpovedať
Vráťme sa späť k cene Ytongu. Dostali sme nejaké cenové ponuky na Ytong, ktoré sú + - rovnaké. Zľava je cca 33 %. Ponuka platí do konca marca a do tohto termínu je ho potrebné aj vyviesť z fabriky. Keď že sme ešte nezačali stavať, tak by bol trochu problém s uskladnením. Tak že sa to asi veľmi neoplatí kupovať ho už teraz, čo vy na to? Trochu sme počítali s tým, že v zime budú väčšie zľavy ako cez stavebnú sezónu, ale ako tak čítam po fórach, tak 33 % je bežná zľava. Len tak pre info ponuky aj iných materiálov: Solbet 6150 EUR Porfix 6220 EUR Ytong 7700 EUR Termalica 7700 EUR
Odpovedať
@rasto464 ceny na ytong a ich zlavy su po cely rok, netreba prepadnut psychologického natlaku s casovym obmedzenim, v kazdom pripade, ak ti tu cenu vedia dat teraz, budu to vediet aj potom... a podla skusenosti sa k cene dodatocne nauctuje aj zaloha za palety, samozrejme pri vrateni uz bude cena ina, preprava materialu, manipulacia s materiálom, nakladka, vykladka atd...
Odpovedať
Zlavy su pocely rok to hej, ale je tiez podstatne z akej ceny vychadzaju. Prax byva taka, ze po conecu (tento rok zaciatkom aprila) idu cenniky hore a zakaznik sice nadalej dostava rovnake %ta zlavy :-N ale zo zdrazeneho.. :-(
Odpovedať
@rasto464 napis ceny za m3 materialu nie celkove ceny. Rovnaka cena Termalica a Ytong mi nesedi.
Odpovedať
Dík za rady. Ceny sú uvedené vrátane dopravy, paliet a vykládky na stavbe. Sú to alternatívy k projektovanému Ytongu na stavbu celého domu. Preto prepočítavať to na m3 nemá pre mňa význam. Mňa zaujíma koľko ma bude stáť materiál na postavenie hrubej stavby, aj keď možno pri inom alternatívnom murive bude potreba použiť viac alebo menej m3. Tá cena Termalici zaskočila aj mňa :-| . Mám cenníky Ytong 2014/2015 a 2015/2016. Ročný rozdiel cien je od 1,5% pri P2-400 PDK 300 až po 7% pre P4-500 PDK 300.
Odpovedať
Článok sa načítava...
ytong p4-500 30cm mal niekto ? aku ste dostali cenu ?
Odpovedať
toto sú moje ceny
Odpovedať
Ten kvader Termalica je ako na tom v porovnani s ytongom?
Odpovedať
@zakomop hm, dobre ceny, ja som mal za tolko porfix.. otazne len je, ci mas v cene vykladku, dovoz, palety..
Odpovedať
@dusantt , dovoz mam zadarmo a vykládka je 3 eura za paletu, tak sa myslím hýbu aj ceny, pokial ti to dovezú priamo z Ytongu.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
ten Ytong aj zateplujete? ci sa berie len ako lacny stavebny material bez pohladu na to kolko energie na teplo si bude pytat?
Odpovedať
Ja osobne budem aj zateplovať min 200mm EPS greywall
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Tak ytong a porfix biely po novom su kvalitou takmer identicke. Cize rozhodovat moze uz len cena. Treba davat pozor na cenu za 1m2 kedze ytong ma vacsie tvarnice. Aktualne som poziadal o novu cenovu ponuku. Ale ponuka zo septembra zo stavebnin DEK bola: Ytong p2-400 250x600x300 cena s DPH za kus 3,6Eur...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Kolko vam zobrali stavebniny zalohove peniaze od palety ytongu?
Odpovedať
@radoslavc NIC
Odpovedať
@majklname museli ste vratit? ci vam to nechali?
Odpovedať
@radoslavc nie nie musel som ich vratit, do 3 mesiacov. az potom by mi strhavali, ja som to riesil tak ze ked prisla jedna fura s ytongom, tak som palety nechal bokom, a nasledne ked prisla druha fura, tak si zobrali palety, a takto som to točil, nakoniec mi ostali len palety zo SDK a tie sa nevracaju.
Odpovedať
@majklname cize aj v tvojom pripade sa plati za palety, ked nevratis...
Odpovedať
no to asi kazde stavebniny si uctuju za palety.
Odpovedať
@majklname nikde som sa o tom doteraz nedocital...takze pozor, dopredu si zistite kolko beru za tie palety...lebo nie je zriedkave ked 15/e a viac za jednu paletu..napriek tomu, ze nie su vobec standardizovane...a inde sa ich nezbavite..
Odpovedať
Zaloha za palety sa berie asi v kazdych stavebninach. Po vrateni dostanes peniaze späť. Za termalicu to bolo 10e/ks. No najdu sa aj spiny, ktore si uctuju 2e/ks za amortizaciu paliet.
Odpovedať
@radoslavc no mne je to uz jedno my uz mame postaveny dom. ja som neplatil nic za palety. raz mi nahodili na fakturu palety, tak som ju nezaplatil kym fakturu neopravili a palety z nej nevyhodili.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?