Cena hrubej stavby 4500 €. Vela? Malo? Akurat?

Profilova fotka
Prosim o Vas nazor. Je cena 4500 € primerana cena cisto za PRACU - lepenie izolacie na zakl. dosku, murovanie 130m2 dom z Ytong 300 - obvodove mury a stity + 36m2 obvod a stity garaz z Ytong 250, salovanie a zateplovanie vencov a stlpov, ukladanie armovania, murovanie nosnej steny z Ytong 250, stavanie vnut. priecok z Ytong 125, stavanie a zalievanie 3 stlpov z beton. tvarnic. Cize na komplet postaveny dom a garaz mimo zakl. dosky a strechy. VSETOK material sme si zabezpecovali a platili sami. Ide LEN o pracu. Dakujem za rady!
Odpovedať
V podstate ide iba o murovanie prizemneho domu + garaz + vence. Ako dlho to budu a kolki to robit ?Od toho sa to cele odvija. Ja by som sa snazil aby isli s cenou dole aspon 500-1000 €. Popravde murovanie z Ytongu partia 4 ludi vie dat za jeden predlzeny vikend + potom urobit salung na veniec a viazanie zeleza do venca dalsi den a potom vyliat beton s pumpou. Styria ludia x ak kazdy odrobi 6-7 dni po 100 €/osobu/den mi vychadza do 3000 €. Takze 4500 € vyzera byt predrazene ale niekde zrejme bezna cena. Mna to caka na jar a osobne by som tolko penazi za hento nedal ani bohovi, toboz ked sa muruje z ytongu do lepidla.
Odpovedať
Profilova fotka
Staval to znamy. Ze ved sa potom nejako dohodneme. No a teraz sa dohadujeme. Robili to priebezne 4 ludia 2 mesiace popri inych fuskach, cize hodinovo tazko spocitatelne. NIKDY by som to uz takto neriesila. Najhorsi biznis je vzdy s rodinou a kamaratmi. No ale uz sme sa poucili - odteraz jedine podla ponuky vopred. Pokusime sa zhodnut aspon na 4300 aj ked si myslim, ze za tie peniaze by to postavila aj firma na kluc bez akychkolvek znamosti.
Odpovedať
No su to Vase peniaze...ale ked povedal ze potom sa nejako dohodneme a pracu uz spravili tak mate navrch. Tak sa dohadujte. Vy musite vediet ci usetrenych X sto € Vam stoji za to zjednavat. Ak Vam nedal cenovu ponuku vopred treba mu povedat ze Vasa predstava o cene bola kdesi inde. Kolko by ste 500 ci 1000 € setrili? A aby ste boli dorazna tak si treba predstavit co za usetrene peniaze si budete moct kupit alebo ich strovit vo svoj prospech (kadernik, kozuch, dovolenka, vybava do domu, stavebny material...)
Odpovedať
Profilova fotka
@rebecca363 Ak by to stavala normálne dohodnutá firma, tak cena je podľa mňa primeraná, alebo mierne nadhodnotená. Vo Vašom prípade ma skôr zarazila dĺžka výstavby. Vami popisované práce nami vybratej partii trvali - 4,5 dňa obvodové a nosné múry a 2-3 dni priečky a lepenie izolácie. Máme bungalov s dvojgarážou a terasou o výmere viac ako 200 m2. Stavali sme z ytongu 30. Základová doska aj so zameraním a postavením "lavičiek" trvala 5 pracovných dní. Väčšinou boli na stavbe 3-4 robotníci, len pri obvodových a nosných múrov ich bolo v jeden deň asi 7. Za dva mesiace od prvého výkopu sme mali už na dome strechu a krátko na to aj okná. So stavebnou partiou sme boli maximálne spokojní. Všetko bolo samozrejme dohodnuté vopred. Vyplácali sme až po vopred dohodnutých stavebných etapách, teda, žiadna záloha.
Odpovedať
Profilova fotka
Su tam 2 vence - jeden klasika obvodovy a jeden na vrchole nosnej steny (mame Ackovu strechu) + 2 vertikalne betonove stlpy s vystuhou. Takze sa muselo cakat na vytvrdnutie prveho venca aby sa dalo dalej stavat. To len na upresnenie, ze u nas to do tyzdna nebolo mozne. Tym samozrejme nikoho neospravedlnujem. Na to, ze sme si tam par veci urobili aj sami, ta cena by myslim mohla byt lepsia. :(
Odpovedať
Tak po prečítaní všetkých informácií cena bola prijateľná, ale ten čas prehnaný za to by ste mali už oveľa viac toho spraveného... Ale do budúcna aspoň viete, že niekedy rodina je horšie riešenie ako si zavolať na to firmu poprípade nejakých robotníkov...
Odpovedať
Profilova fotka
mne obvodové a nosné múry robili z porfix 300, cena za 1m3=25€, priečky z porfix 125 si bohužiaľ nepamätám :-) , veniec, šalovanie, armovanie, betonáž s pumpou - hodinovka, 6€/1hod. Lepenie IPA pod múry - hodinovka 6€/1hod.
Odpovedať
Profilova fotka
Dobrý deň, chcel by som sa poradiť. Co hovoríte na cenu 18500€ za kompet zaklady s vykopovymi pracami, vymurovanie obv. stien, nosnych priečok a klasickych priečok. V cene je matrial. Ytong 300mm, beton na zaklady a platňu a všetky prace okolo toho. Jedná sa o bungalow 10x 12,5 na rovine. Aka by bola podľa vás realna cena? Mne sa to zdá byť trochu veľa. Ide o Košice-okolie. Betón na základ bude C16/20. Ďakujem za rady.
Odpovedať
este ze vsetci robia bez papierov a so zarukou.. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, davam nacenovat bungalov 15x14,5 kde je garaz podpivnicena 7x4m mierne vo svahu cca 15-20% cize vykop pivnice cca do 1,5m nie hlbsie, zvysok nad zemou a nacenili mi pracu na 11 000€ aj s obvodovymi murmi. Ide cisto len o obvody a nosne, cize ziadne priecky ani nic podobne. Nezda sa Vam to vela ? Podla mna to je prehnana cena za partiu zivnostnikov. Ci ?
Odpovedať
Profilova fotka
@piti255 Podla mna super cena. Ja som dostal ponuku na 15x14,5 mierne v svahu za 40 000 s materialom. Ked som im povedal ci im nesibe tak spustili zrazu na 28 000€ ... a ajtak sa mi to zda vela, kedze len za robotu chcu partia zivnostnikov 11 000€ :-/
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
@piti255 @mato666222 na kolko vas to nakoniec vyslo? tiez teraz riesim, ci praca za zaklady+hrubu stavbu po veniec za 10000 nie je vela @piti255 a koho ste nakoniec zohnali?.. boli ste spokojny? .. doska aj mury boli rovno? .. lebo tiez staviam Ke-okolie a zhanam robotnikov.. ze ci nedoporucite
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@mnambodka 6800€ za zaklady a platnu. Zvysok uz robim sam. Usetrene hodne penazi.
Odpovedať
@mato666222 dakujem. Tak ja budem musiet teda zjednavat cenu .. nemam to moc rada.. no, prezijem :)
Odpovedať
Profilova fotka
@mnambodka Bol som celkom spokojny. Hrubu stavbu postavili rychlo. Samozrejme vzdy sa najde nieco co nebude uplne vyhovovat, ale to bolo len detaily.
Odpovedať
@mnambodka Ahoj, mnambodka, nam robili chlapi z PO celu hrubu stavbu a parada, ked prisla firma merat okna, tak vraveli, ze tak presne vymurovane a tak krasne este nezazili za cele svoje posobenie. My sme zaplatili za celu hrubu stavbu a to mame ohoblovany krov, cize sme nemuseli uz riesit stablon, cca. 10000eur. Aj znamym, co sme odporucili, tak si vybrali ich kvoli super kvalite a odbornosti a stavebny dozor nemal co vytknut, tak snad pomozem :)
Odpovedať
@corsa202 dakujem za info, ale uz som si vybrala jednu partiu ludi na celu hrubu stavbu. Tak drz palce, nech dobre postavia
Odpovedať
Oki :-D
Odpovedať
@corsa202 - kontakt na túto partiu ? Ďakujem
Odpovedať
@corsa202 prosim Vas o kontakt na partiu stavbarov do IP.dakujem
Odpovedať
My sme mali partiu profíkov zaškolenych z Ytongu, volá sa p. Fábry zo Šaštína. Boli sme s nimi maximálne spokojný. Robia väčšinou v BA v Rovinke, tam sme sa boli na nich pozreť a valia jeden dom za druhým. Robili aj 5 novostaviem u nás na dedine a od nich som dostala na nich kontakt. Vyúčtovanie bolo za m3, využili všetok odrezkový materiál, čiže minimálny odpad, robili nam aj šalung na veniec z ytongu a pokladali u nás aj betonovy strop Rector. 2 dni obvodové a nosne steny 3-4 ludia a 2 dni strop - 1 den položili nosníky 3 chlapi a druhý deň vložky vyskladávali tam ich bolo viacej a tiež šalung na veniec urobili. Železo sme si viazali sami. Maximálna spokojnosť a môžem každému odporučiť.
Odpovedať
ja mam za15 000 dom so suterenom 70m2 plus bet.schody ..a podlazie 116 uzitk,komplet aj s krovom a ulozenim krytiny ..pracuju 4 ks
Odpovedať
@topvideo ahoj, mozem poprosit o kontakt na partiu, co ti murovala? Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@darinka152 IP
Odpovedať
@mnambodka Ved ste sa dohodli na práci, ktorú urobili aj tak dobre, keďže tu nespomínate,že ste nespokojní.Ja by som radšej dal peniaze niekomu z rodiny, kebyže to mam dobre spravené,ako by som to mal dať nejakej firme.Určite by som ho poprosil o nižšiu cenu 400-500 eur,ale zaplatil by som z úsmevom na perách.
Odpovedať
@gabes Cena prace bola aká?
Odpovedať
Profilova fotka
@rebecca363 4500 eur/4...aj sa bojim napisat pracovnici.../2 mesiace popri inych fuskach = 562,5 eur na mesiac kazdemu.... tuto robotu styria poctivi pracanti zrobia za menej ako dva tyzdne (ak je material po ruke a pocasie dovoli) aj popri inych fuskach (fusky=nieco bokom, co nema s prioritnou pracou nic spolocne, a fuska sa robi jedine ak sa prioritna neda vykonat...tj nemozu tahat obvodove mury, lebo prsi, su mrazy...no mozu niekde inde pokladat dlazbu, malovat steny atd... na hodiny to preratavat nemusis. prerataj si to na mesiace...ak tam boli az dva mesiace, tak kazdemu zaplatis 1125 eur. normalny clovek odpracuje za dva mesiace 320 hodin (vyplata za 2 mesiace cca 800-1400eur)....styria 1280 hodin....za takyto pracovny cas dokazu niektore firmy postavit dom na kluc. osobne by som viac ako 2000 nedal. ak nemate zmluvu a je to po rodinkarsky, tak serte nanho. berte to tak, on vas chcel osklbat a nemal ziadnu zabranu...tak mu to vratte. zrobene to mas? ak hej, tak lepsie karty mas ty...a ze nechces mat problemy s rodinou?! nech si on najskor spytuje svedomie, preco tolko pyta a preco to tak dlho trvalo a preco to tolko stalo. mozem len reagovat na tvoj prispevok.....necital som nazor druhej strany....moznoze si tie peniaze nakoniec naozaj zasluzia...no nato potrebujeme vyjadrenie druhej strany.
Odpovedať
@zeppelinde poslala som správu
Odpovedať
@martin153 neda mi nereagovat na tie tvoje prepocty, kazdy z nas chodi do prace a vacsinou za peniaze, niekto za viac niekto za menej, podla zivotneho stylu kazdeho jedinca... skus sa nato pozriet trochu inak a ocami daného majstra (nikoho nehajim), majstri si vacsinou pytaju peniaze za vymurovanie hrubej stavby od mnozstva, teda za m3, ak na tvoj dom ide cca 150m3 ytongu napr, a majster chce 20€/m3 tak by mal dostat 3000€ za pracu... ak je majster sikovny a ma komplet vybavenie a dokaze to urobit za jeden den tak ho akoze nevyplatis? lebo podla tvojho prepoctu by mal dostat 3000€ za den a to je predsa nehoraznost aby murar zarobil tolko... alebo by bolo lepsie aby ten majster sa tam motal polroka a potom by mu to vyslo 500€ na mesiac a to uz by bolo v poriadku? cena prace sa nezmenila, ani mnozstvo ytongu, akurát ten cas... nuz a ako sa vravi, cas su peniaze... su majstri priamo od fachu, robili kamaratovi, hrubu stavbu 6chlapi urobili za den, za robotu chceli 2000€, nepozeral sa nato ze kazdy dostane cez 300€ na den, lebo niekto za tie prachy chodi do roboty cely mesiac, aj ini majstri chceli tu istu sumu, zial casovo to nezvladali, podstatne bolo ze zaplatit musel tak ci onak, len ten cas bol rozhodujuci... a vôbec ho netrapilo ze murar zarobil za jednu nedelu na fuske cez 300€...
Odpovedať
@zeppelinde rodinu tu nemam a keby aj ano, nedala by som im robit nic nielen pre to, ze nik z nich nie je stavbar ale aj preto, ze pritom vznikaju kadejake nezhody a spory a ja nechcem taketo situacie riesit. Dala som si stavat dom na kluc, som velmi spokojna, ani dozor nepripomienkoval chyby a davam im aj dokoncit dom do stavu holodom.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?