Aký máte názor na tvárnice Termalica?

Co si myslíte o tvarnicach Termalica? Už som bol rozhodnutý, že budem na jar stavať dom z porfixu, ale dnes som bol v stavebninách, a dostal som tam dosť dobru ponuku na tvarnice Termalica. Povedali mi, že sú rovnako kvalitne ako porfix a ytong, ale ide o to, že je to z polska, tak preto je nižšia cena: Tvarnice Termalica širka 365 - cena 17,9 eur/m2 a širka 480 - cena 29,8 eur. Brali by ste ich, alebo sa da zohnať i dačo lacnejšie?
Odpovedať
@tommmikxxx Stavali sme z toho a nebol ziadny problem. Ci je aj nieco lacnejsie, neviem. Len tie hrubky co si zvolil, hm, snad to mas dobre premyslene.
Odpovedať
@tommmikxxx lacnejsi je solbet, len pozor, ma ine rozmery.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Aj ja uvažujem nad termalicou 480
Odpovedať
Profilova fotka
Tento tyzden nam doviezli termalicu, obvodove 300 a nosne priecky 240. Buduci tyzden zaciname. Cenovy rozdiel oproti Ytongu bol 1300€.
Odpovedať
mozem poprosit nazov stavebnin? Oproti ytongu su velke rozdiely, ale pri porovnani s porfixom by to nemal byt velky rozdiel ci?
Odpovedať
Aku hrubú izoláciu ideš dávať, keďže ste sa nerozhodli pre 480 ?
Odpovedať
Profilova fotka
Porfix - 4 257,14 € Ytong - 5 154,42 € Termalica - 3 796,63 € Rozdiel medzi Porfixom a Termalicou tiež nieje až taký zanedbateľný.
Odpovedať
Su v tom i preklady a priecky? Akej pevnostnej kategorie si bral tu Termalicu?
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba je v tom všetko čo som potreboval aj priečky aj obvodove steny. Obvodové murivo T 2,5 / 400 hrúbka 300 mm, nosné priečky T 3,0 / 500, priečovky T 4,0 / 600 hrúbka 120 mm.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
@bookeeper zdravím je možné poslať adresu stavebnín na tu Termalicu... Ďakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Práve som priviezol priečkovku 50 , presná je ale rozpadá sa v rukách,možno mám iba smolu
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
@bookeeper zdravím tiež poprosím adresu na stavebniny. Ďakujem
Odpovedať
Článok sa načítava...
@bookeeper zdravím tiež poprosím adresu na stavebniny. Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@bigmanik boli to miestne stavebniny z SN. Ceny sa od vtedy zmenili niekolko krat. Znami kupovat termalicu min rok a lepsiu cenu mu urobili inde. Cize odporucam oslovit miestne okolite stavebniny a pripadne internetove. Inak pre info ja v roku 2017 cena za ks 30cm -2,64€ a znami min rok 2018 za ks 30cm - 3,24 €. Predpokladam ze ta cena este narastla od jeho nakupu. Vela zdaru.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Profilova fotka
Čaute, oživujem túto tému, mám celkom fajn ponuku na Termalicu 400/T2,5 (300/250/600) ako obvodové murivo (3€/ks). Mám si priplatiť za Ytong, alebo vziať Termalicu? Kto má nejakú skúsenosť s ňou, nech sem napíše svoje postrehy.
Odpovedať
@jjaannoo neoplati sa priplacat,nie je zaco
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Ako ste sa nakonec rozhodli, výsledok?
Odpovedať
Profilova fotka
@mino124 Rozhodol som sa nakoniec pre Termalicu, za mňa spokojnosť. Ale na druhej strane 3 mesiace po mne brali kamaráti a tí nadávali neskutočne, že mali veľa porozbíjaných, odlomených, atď.... Keď prišli pozrieť ku mne na stavbu, tak sa čudovali.
Odpovedať
@jjaannoo Porozbíjané tvárnice sa riešia reklamáciou alebo ako ?
Odpovedať
Profilova fotka
@purplesticks Ja som ani jednu "nereklamoval" nakoľko, ak bolo z nejakej trochu odlomené, použil som ju na rezanie, alebo ak to nebolo až nejak moc odlomené, dal som to normálne do múru.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
@bookeeper ahoj. možeš my povedať aku si si dával strechu a aky si si dával strop? lebo ja si chcem dať betonovy strop a stretchy z paleness škridle. a trocha sa bojim ci termalica T2,5 / 400 bude slaba. Pytam są preto lebo mam na to strasne dobru ponuku. Dakujem za odpoved
Odpovedať
Profilova fotka
@damian93 krytinu mam palenu skridlu, na tieto otazky by ti mal odpovedat statik ci to termalika unesie.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Janoo , ahoj chcem sa spýtať tu termalicu ti dali v niektorych stavebninach s takou cenou alebo si to mal cez znameho ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@fildo23 Takú cenu som dostal v miestnych stavebinách.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?