12 alebo 11 radov tvárnic?

Profilova fotka
Ahojte staviam bungalov čiastočne podpivničený. V projekte mám podlahovú skladbu 20cm polystyren5 cm poter, strop 40 cm vaty. Tvárnic mám mať 11. Uvažujem nadtým či nedať 12 radov. Strop budem mať väzníkový a budú tam ešte rozvody na rekuperáciu. Zdá sa mi že 11 radov je málo a strop by tam vychádzal menej ako 250 cm. Poradíte mi ?
Odpovedať
No vzdy je lepsie ma to trocha do plusu, ako do minusu, najma ak tam chces tahat rekuperaciu.
Odpovedať
@marco_polo 250 cm tak do pivnice. Mam finalnu vysku 275 a pod 270 by som nesiel....
Odpovedať
Profilova fotka
@marco_polo čistú svetlosť máte v projekte menej ako 250cm ? To máte 275 + veniec či ?
Odpovedať
@marco_polo určite daj 12, Tiež mám rekup, + 45 cm izolácie a výška miestností mi vyšla 260 cm. Strop väzník, výška venca 25cm. No ako to mám urobené, tak to bolo aj v projekte.
Odpovedať
Mám podobnú situáciu ako ty, dal som 12 rádov a svetla výška my vyšla iba 265
Odpovedať
Profilova fotka
@insed @tom329 @Hrubé Stavby ten 12 rad mi jednoznačne pripadá rozumný, ale obávam sa vzhľadu domu. 12 radov + veniec 25cm...hm. Bežne vidím dokončené bungalovy čo majú strechu v podstate už nad prekladovou líniou. Obávam sa že to bude vyzerať nie moc pekne ak bude to prestrešenie nad oknom vyššie o rad. Pri klasickom krove si to viem predstaviť ešte ponížiť presahom, ale väzníkový krov tam si s presahom moc nepomôžem. Prestrešenie nad vchodom mi tvorí strecha a tak aj nadtým uvažujem či nebude strecha nad vchodom vysoko. Všeobecne majú bungalovy ako som písal strechu posadenú nižšie a tak mám obavy z vizuálneho hľadiska a prípadne funkčnosť prestrešenia. Nemáte foto ako to ste to poriešili?
Odpovedať
@marco_polo neries vzhlad ale funkcnost. Daj si okna ako ja 250cm a neries. Aj bungalov moze vyzerat majestatne a nie ako placka 8-)
Odpovedať
@marco_polo mám 12 radov + 30cm veniec a úplne v pohode ale mne ide do podlahy 31cm až, 20 cm poly, 5cm doska, 6cm poter. V strope je 49cm vaty.
Odpovedať
Profilova fotka
Riesil by som isto aj ten 12-ty rad, bude to funkcnejsie a lepsie!
Odpovedať
@marco_polo Prvý rad sa ti stratí izoláciou 2 až 5 rád máš pod oknom Okna daj 1.5 vysoké to si už na 11tom rade. A preklad nad oknami bude len 50 cm aj s vencom
Odpovedať
Profilova fotka
@tom329 Na 11 rade musím urobiť preklady kvôli dverám aby bola výška 225 (9 radov+1 rad podlaha a na 11tom preklad) To znamená že nad oknom budu vlastne 3 rady- 1 rada preklad,12 rada a veniec =75cm a to sa mi zdá už dosť a strecha bude vysoko...hm. Neviem teda ako to vyriešiť.
Odpovedať
@marco_polo počitaj tak ako to už tu bolo vyššie pisane že spodny rad ti zhltne izolacia a poter, 4 rady pod okno,vyška okna 6 radov,to uz máš spolu 11radov ,potom estš preklad nad okna 12 rad a veniec
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@1gugu rozumiem tomu, ale ako som napísal preklad nemôžem urobiť na 12tom rade ale na 11 rade tým pádom mám 2 rady+ veniec nad oknom.
Odpovedať
@marco_polo ale však tak to vychádza správne. Potrebuješ mať cca 50 cm priestor, aby si tam vložil rekuperáciu a poriadne zaizoloval. Nakresli si to všetko na papier, urob súčty výšok od podlahy, výšku okien, dverí, svetlú výšku celej miestnosti, konštrukciu SDK a uvidíš, kam sa dostaneš.
Odpovedať
Profilova fotka
@insed áno máš pravdu preklady v 11 rade by bolo rozumné riešenie tak by vyšla v pohode rekuperácia aj izolácia, ale pozerám sa na to z dizajnového hľadiska a to, že nad oknami ku väzníku bude 75cm priestor. Bežne sú strechy osadené o rad- tehlu nižšie.
Odpovedať
Profilova fotka
Ak by som okna zväčšil na 150 a dal preklady na 12 rad tak to budem po vizuálnej stránke možno lepšie ale budem mať franc. okno aj vchodové dvere v 11 rade a ostatné okná v 12. Tam totiž nechcem meniť výšku.
Odpovedať
@marco_polo to by si mal škaredé. Hornú líniu dodrž, daj radšej nad dvere svetlík a francúzske okno urob vyššie. Ja mám dvere, aj fr. okno, a, HST myslím 2450. a všetko v jednej úrovni, však som ti posielal fotku. Kde si zobral 75 cm? Ja mám 60 a je to OK
Odpovedať
rekuperacia sa da spravit aj pri 10 radoch tehly, zalezi na rieseni venca, vaznikov a pod.
Odpovedať
Profilova fotka
@insed 11 a 12 rad 50 cm a veniec 25 🙂 = 75 cm
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?