Tatranský obklad

Ahojte, idem robiť podkrovie a šikminy chcem robiť z tatranského profilu. Rad by som si nechal poradiť čím obklad nastriekať. Chcem aby to bolo čo najbledsie, najprirodnejsie. Zo skúsenosti ale viem že keď je to strieknute iba čistým lakom, tak je to po rokoch zažltnute a škaredé zo slnka. Tomuto by som chcel predísť. Ďakujem za rady
Odpovedať
Profilova fotka
@marek_p bezo zmeny farby to nikdy nebude lebo drevo na svetle časom stmavne
Odpovedať
Máme tak podbité šikminy v podkroví u našich. Natreté vodouriediteľným lakom. Stmavlo. Ale rátalo sa s tým...
Odpovedať
Čo tak saflorovy olej? Ten by tmavnut nemal. Jedna spolocnost zo ZA ho predava cisty alebo zmiesany so vcelim voskom. Mam tym natrety tatran a je to krasne.
Odpovedať
@milanpl koľko rokov to máš urobene ?
Odpovedať
@marek_p Cca 6 mesiacov.
Odpovedať
@milanpl to máš dosť zanovne, bodaj by to bolo take aj po rokoch
Odpovedať
Profilova fotka
A mna napadlo osmo vosk odtien sneh. Natriet 1x a krasne biele (teda svetle) drevo ostane. Cize aj drevo a zaroven aj jemna snehova zamatova vrstva. Lepsiu foto nemam, ale skoc kuknut vzorky do obchodu. http://www.modrastrecha.sk/blog/kamil... ja som sa do toho vosku zamilovala.
Odpovedať
@kamilka22381 ;-)
Odpovedať
@kamilka22381 a ako dlho to máš ? Vyzerá to dobre, ale to vyzerá vždy keď je to nové a môže to by nastriekane aj najdarobnejsim syntetickým lakom, len aby to bolo take pekne aj po rokoch
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som dával Tikkurilu s bielym pigmentom. Je to matný náter aj s nejakou UV ochranou, pekne ostane vidieť štruktúra dreva. Mám to už cca 7 rokov a je to stále biele.
Odpovedať
Profilova fotka
@marek_p toto bolo cerstvo natrete. Kedze je to vosk/olej, tak by sa to po case nemalo nejako zmenit. Vpije to do materialu, ochrani a vyzera super.
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Článok sa načítava...
@jozef_gogol Ja som zrovna od nich bral v decembri. A prišlo to rýchlo, tatransky bol pekný takze som našťastie nemal čo reklamovať.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?