Novy obklad na stary obklad v kupelni

Dobry den. Chystame sa prerabat kupelnu ktoru bol pozerat majster ktory nam odporucil davat na stary obklad novy. Obkladacky ktore nedrzia sa daju dole. Aky je vas nazor na postup nasho majstra? Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@markobr neviem mne sa to ako si nezdá, veď vieš si predstaviť ako to bude vyzerať keď na staré obkladačky budete lepiť nové? Ako vám odôvodnil tento postup?
Odpovedať
ja by som na toto nepristupila pokial by to malo byt byvanie pre mna. Ano ulahci sa mu robota, daju sa stare obklady natriet adheznym mostikom a bude to drzat, ale vsak to bude o dalsi 1 cm hrubsie, nemusi to ani pekne vyzerat. Vyburat stary obklad je sice hnusna robota, asi bude treba pripravit podklad pod obklad ale toto je riesenie len ked chcem vylepsit dom na kseft a minimalizovat naklady...
Odpovedať
len si chce ulahcit robotu to je cele. nie je na to ziadny iny relevantny dovod. dal by sim si tu namahu, aby sa dali tie stare obkladacky dole, pripravil poriadne podklad a tak pokladat novy obklad
Odpovedať
@markobr Keby bol u vas majster, tak na hento by urcite nepristupil. Treba to urobit poriadne, obit obklad...
Odpovedať
Profilova fotka
@markobr a to Vám vysvetlil aj dôvod, prečo to tak chce spraviť? Veď to nemá žiadnu logiku, taktiež by som na to nepristúpila. Veď keď má problém dať staré obklady dolu, tak si nájdi iného majstra ktorý ti ich dá dolu a potom dáte nové.
Odpovedať
pani majstri furt opindavaju, ze Panicka si vymyslela..., ale toto je exaktny pripad na majstra s tulenou chorobou. =-) :-S Alebo to spravi poriadne, alebo nezarobi...
Odpovedať
@markobr Nový obklad sa dáva na starý vtedy, ak starý obklad statočne drží a obiť ho by nebolo ľahké. Alebo ak sa ide byt predávať a šetrí sa na prerábke. Píšeš, že niektoré obkladačky už padli. Potom ani tie zvyšné nebudú veľmi držať a pod novým obkladom sa môžu oduť a neskôr aj padnúť. Ako už napísali predo mnou, ak to je pre teba a na viac rokov, tak jednoznačne obiť staré a potom nalepiť nové. Ak sa to majstrovi nechce robiť, môže ti to urobiť nejaký silnejší chlap z rodiny. Stačí kladivo a majzlík a za pár hodín je to hotové. Alebo príklepové kladivo s majzlíkom a bude to hotové za ani nie polovicu času.
Odpovedať
@zita19 Zalezi od situacie... U nasich stary obklad drzal echt, tak sa lepilo cez. Kolko sa majster narobi suvisi s tym, kolko si zapyta :-) Vysledok je aj tak v podstate rovnaky.
Odpovedať
Profilova fotka
@markobr Toto by som si nedala urobit, pride mi to ako fuserina lebo dat to dole, oskrabat a na novo lepit ja viac roboty...
Odpovedať
@kejsix niet takej malty pod obkladom, co by si s nou buracie kladivo neporadilo. Ked som ja robila kuchynu, tak napad môjho chlapa bol, ze obklad nechame, vsak aj tak to bude za kredencom a zastenou... No aby sa panicek nenarobil. :-S Tak som ho zlupala sama za ten cas co panicek v obyvacke trucoval...
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 žena seká obklady a muž trucuje v obývačke to je obraz čo si neviem predstaviť. 😂😂😂....ženy keď trucujú tak sa aspoň vyhovoria na migrénu :-D
Odpovedať
@eagleowl joj, ale ja nie som bezny exemplar zeny. Ja nechodim vymetat kabelkovne, ja chodim vymetat Hornbach. Ja mam az jeden lak na nechty, ale za to tri vrtacky. MOJE!!! vrtacky, ktore staremu nepoziciavam :-D :-D Moj stary sice kadeco spravi, ale na druj´hej strane mu treba pred kazdymi Vianocami pipomenut, ze co mal tento rok na To Do Liste :-D A este aj k zavrtaniu jednej blbej hmozdinky potrebuje asisetntov ako MUDr. Barnard k prvej transplantacii srdca :-p No v taky cas sa radsej chytim priklepky sama :-N
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@zita19 protiklady sa priťahujú :-D
Odpovedať
Podľa mňa to nieje žiadna fuserina lepiť nový obklad na starý ušetríte kopu roboty a tým pádom aj peňazí ktoré by ste museli majstrovi zaplatiť a keď to je dobre spravené ani rozdiel nepoznáte či je to nalepené na starom obklady či nie a ak vám ide o ten centimeter čo sa vám zmenší kúpeľňa tak prosím viac hluku viac prachu a viac €
Odpovedať
@tomas374 zadavatel pise "Obkladacky ktore nedrzia sa daju dole" takze ten stary obklad nebude v az tak hviezdnom stave. Ak nedrzi len 5 obkladaciek zo 100 (co zas nie je az tak vela vzhladom na rozmery beznej kupelne a bezne rozmery starych obkladaciek), tak to uz je dost mizerny stav na to, aby sa tam lepili dalsie...
Odpovedať
To je jediný prípad kedy by sa oplatilo dávať starý obklad dole ale kopu ľudí chce len starý obklad vymeniť za nový robil som to už veľa krát keď je podklad v poriadku nevidím v tom problém nalepiť nový na starý obklad
Odpovedať
@zita19 Ved v tom je ten rozdiel. Pokial sa Ti s tym chce babrat samotnej na svojom, nech sa paci. Lepit novy obklad na stary je bezna vec. Sekanim stareho ak dobre drzi neziskas nic okrem bordelu, makacky, vyssich nakladov a trieskania. Tak uz ako je komu lepsie.
Odpovedať
nemuselo by to byt zlym riesenim, ak by ste si to robili sami, no nechapem ako si moze chciet majster takto ulahcovat robotu. do buducna by isto bolo lepsie, ak by sa ten stary obklad dal dole
Odpovedať
@markobr byt tebou pekne podakujem majstrovi a hladam si ineho!
Odpovedať
nechápem, čo sa tu navážate do "majstra". ponúkol možnosť, ako by to bolo najjednoduchšie (najrýchlejšie, najmenej prašné, najmenej odpadu atď.) a najlacnejšie. lebo 95% ľudí hľadá presne takéto riešenie. on to zhodnotil tak, že by to malo držať. ak sú nejaké "duté" kachličky, pôjdu dolu. ak páníček chce z nejakého dôvodu (ušetrenie cm miesta, či z princípu), tak nech si od majstra slušne popýta naceniť variantu s obitím komplet, odvezením odpadu atď. uvidí, čo mu nacení a potom sa rozhodne. treba počítať s tým, že ak sa to obije, pôjde dole asi aj časť podkladu, teda bude treba zrovnávaciu vrstvu atď. to sú mokré procesy, zabité dni, a samozrejme výrazne vyššie ceny pre zákazníka. a asi každý majster má toľko roboty, že mu je každý deň drahý. a kvôli nedostatku času robí iba odborné roboty, nie demolácie. nepotrebuje si vyrábať zbytočnú robotu. skôr to by malo byť podozrivé, keby majster chcel kvôli obkladu pomaly vymeniť steny na jadre. najľahšie je nadávať na niekoho a odbavovať sa, aký je lenivý a podobne. skúste sa na to pozrieť z druhej strany a snažiť sa pochopiť, prečo sa tak vyjadril. ak na to nemáte schopnosti/vedomosti, tak radšej tichúčko.
Odpovedať
Profilova fotka
Podla mna by sa nic nestalo. Susedia to tak tiez davali a nik by ani nepovedal, ze je pod novym obkladom obklad stary. Drzi to tak ci tak. Zbytocne moralizujete a odsudzujete majstra, ktory im chcel len usetrit peniaze
Odpovedať
@worker_falcon tak ked ma majster casen na odbornh robotu, mozd si zohnat mantaka, ck mh to vybura. Alebo povie panickovi, vyburajte to, ja vam to potom oblozim. Ked nemate vyburaf svojpomocne, tak vam niekoho dojednam. Nie, nie som odbornik, vsak som oblozila len dve khchyne v casoch ked este ani distancne kriziky neboli, ale nejak mi to lepenie obkladu na obklad nepride koser. Tot vsjo
Odpovedať
Prerábam momentálne kúpeľňu a dať dole 16m2 obkladu a dlažby mi trvalo 3 dni. Ten cement držal ako fras,sekal som to po kúsočkoch pneukladivom,na jednej stene je zmeska tehla pálená so surovicou,tam to odpadlo aj s omietkou. Vyviezol som 40 kýblov odpadu. Zatiaľ som vyrovnal steny 2,5 metrákmi hrubej omietky a furt to nieje dosť rovné pod obklad aby som bol spokojný! Prečo to píšem? Pretože keby sa neprerábala aj voda,nemenili rúrky tak dám obklad na obklad!!! Ušetril by som si zatiaľ 5 dní roboty,33 eur za grob putz, 2 otočky na zberný dvor 8 eur za suť,plný barák prachu napriek plachtám na dverách. Namiesto toho by som zaplatil za adhézny mostík a dvakrát ho nagebril na steny tak cca za hodinu,možno dve. Medzitým mi ušiel obkladač,pretože vodári prišli v inom termíne a moja logistika zlyhala. Takže ma čaká samodomo obkladanie ktoré som nikdy nerobil. ]-(
Odpovedať
tak ...nalepit je to pohode, jedina nevyhoda je ze pridete o miesto ...a treba si byt isty, ze stare drzia ... ja som to takto daval dole 2 byty (zachod, kupelna, kuchyna) ...bordelu statocne ...casu to tiez zozere a niektore isli majzlom a ine obkladacky sa priklepovym kladivom pricili a isli po mm dole ... zato napr. jedna kuchyna vyzerala ze drzi ale ked som ju zhora nacal majzlom tak sa odlupila a padalo to dole po m2 :D zalezi to od financie co zadavatelka nepise ...obuchat, vyrovnat a odviezt to je niekolko stovak navyse ...a pokial robite len kupelnu tak ako bolo napisane ...aj ked to zalepite ten prach jemnucky aj tak nalieta vsade ...
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@kamenskalica A ty si aký chytrý. 2 príspevky a hneď 2 reklamy. Ak chceš ponúkať služby alebo tovar, tak sa musíš registrovať ako PRO užívateľ, čo je platené členstvo na MS. Príspevky ti admin čoskoro zmaže.
Odpovedať
@kamenskalica toto má niečo spoločné s danou témou? podľa mňa toto by daný problém nevyriešilo, či?
Odpovedať
toto je mozne ale povazujte to za krajne riesenie! stary obklad musi poriadne drzat a odporuca kvalitne lepidlo ktore je na taketo lepenie urcene. odporucam C2TS2
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?