Kam az dat hydroizolaciu v kupelke pod obklad?

Zdravim, Poradte s hydroizolaciou v kupelni: - spodok cely, - spoje stena/podlaha pouzit patricnu pasku - stena pri ktorej bude vana - cela, resp vsade kde pojde obklad. - stena kde bude umyvadlo - dat celu alebo staci do urcitej vzdialenosti od umyvadla? - stena kde nie je ani umyvadlo ani vana - staci tak cca 20-30cm od zeme?
Odpovedať
@epto úplne stačia len miesta kde je riziko ostreknutia vodou, nemusí sa dávať ani celá podlaha. Ale samozrejme, Keď dáš nič nepokazíš, len minieš peniaze.
Odpovedať
Profilova fotka
Podlaha samozrejme celá aj s páskami do styku podlaha- stena, stena- stena, steny určite izolovať všade, kde sa predpokladá ostrek vodou.
Odpovedať
Profilova fotka
@epto to si niekde v bytovke, na vyssom poschodi? lebo len vtedy vidim zmysel HI v kupelni, aby si nahodou nevytopil susedov, inac naco?
Odpovedať
My jsme to delali velmi podobne jako je na obrazku a cca 50cm od hrany vany, u sprchace bych volil podle typu zda mate plne zavreny nebo nejak otevreny… jinak jak bylo zmineno pouzivat pasky… obvzlaste u sprchace je dulezite si pohlidat aby byly spravne.
Odpovedať
@epto sam si si odpovedal. Ale este dolezitejsie je spravit kvalitne skarovku najlepsie epoxidovu a nesetrit na silikone. Napr mapei ma i primer na osetrenie (odmastenie) dlazby pred aplikaciou silikonu a nikto to nepozna. Ked to dobre spravis ani hydroizolaciu nebudes potrebovat.
Odpovedať
@epto raziel 628 radi dobre. Prebehnite fóra tu na MS tam nájdete aj môj názor ktorý som tu už viackrát písal.
Odpovedať
Dakujem za odpovede, budem sa riadit obrazkom. Podlahu dam celu a na spodok stien tak 20cm. Plus okolo vane a umyvadla. Nebude to v bytovke, je to kupelna na poschodi v dome. A poter je anhydrid.
Odpovedať
Profilova fotka
Pri anhydride si postrážte zostatkovú vlhkosť, nesmie byť vyššia ako 0,5% CM. Inak si zarábate na slušný problém. A v tomto prípade je hydroizolácia ešte dôležitejšia, keďže anhydrid vo vlhkom prostredí nemá čo robiť.
Odpovedať
Profilova fotka
Hydroizolaciu do celej kupelne? A naco? Pred prskajucou vodou predsa chrania obklady... Hydroizolaciu do sprchoveho kuta bez vanicky a este maximalne pod vanu ale inde su to len vyhodene peniaze...
Odpovedať
Profilova fotka
@epto pri správne obložených stenách a položenej dlažbe , k tomu poctivo vyšpárovať, silikón do rohov ,nie je potreba hydroizolácie. Pre kľud a pokoj na duši som dal do sprchy aj ja . Rodičia postavili v 94roku poschodový dom ,hore dole sprcha, vtedy žiadne hydroizolácie, špeciálne špárovky, silikóny sa nepoužívali. Čuduj sa svet, žiadne mokré priečky ani strop. Žiadne problémy. @gamastudio maximálne súhlasím @peterpb " keďže anhydrid vo vlhkom prostredí nemá čo robiť" na toto si ako došiel? Po vyliatí anhydridu, pri čistení stroja a hadice mi vytlačili vonku na zem za furik anhydritu. Celý rok nato pršalo, snežilo a vôbec tomu nič nebolo.Dal som kus stvrdnutého anhydridu do vedra s vodou a po troch týždňoch vybral. Trochu bol ten kus chytený, ale nič extra. Čakal som že sa to rozpustí na prach . Toľko k tvojej teórie.
Odpovedať
Profilova fotka
To nie je teória, ale prax. Dlhoročná...
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Článok sa načítava...
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?