Flexibilne lepidlo na dlazbu (C2TE S1)

Zobraz úvodný príspevok
Ktore flexibilne lepidlo by ste mi odporucili resp. neodporucili pouzit na lepenie gresovej dlazby o rozmere 15 x 90 cm na cementovy poter s podlahovym vykurovanim? Resp. viete poradit kvalitne lepidlo za prijatelnu cenu? - Ceresit CM 16 (http://goo.gl/ot8OuO) - Hasit AG 650 (http://goo.gl/oAJgIk) - S-Line Superflex (https://goo.gl/RXyQMs) - Den Braven Super Flex (http://goo.gl/5WBxKB) - Baumacol FlexTop (http://goo.gl/CgKAou) - Murexin KGF 65 (http://goo.gl/9w6Yh9) Najviac sa mi pozdava pouzitie toho Ceresitu (kvalitna firma), len ta cena...
Odpovedať
1
2
@dusantt Daj lepidlo sopro, tie su zarucene kvalitne.
Odpovedať
Mne sa vynikajuco robilo s lepidlom od knaufu flexkleber c2te s1 ale biele :)
Odpovedať
Profilova fotka
Knauf flexkleber c2te s1 staci uplne klasicke tmave, cena je cca 9 euro/25kg. Pri bielom si hned na 17e/25kg. Ak davas pozor na spary, tak ani pri bielom obklade/dlazbe ti cementovy vykvet neprebehne, ale spara musi byt naozaj cista. Dalsie porovnatelne lepidlo je PCI.
Odpovedať
@mgx a od koho zobrat lepidlo takych noriem a s pridavkom trassu. Nasiel som len murexin trass ktf 55 alebo quickmix rks alebo sopro Mb 414 Ci ist po cene
Odpovedať
Profilova fotka
@pistikus - trass alebo vulkanicka tufa znizi moznost vykvetu pri reakcii s vapnom (puzolanova reakcia) a vodopriechodnost je nizsia. Otazkou je ci to potrebujes a aka je cena vrchnej dlazby na m2. Technicky by mali byt vsetky 3 zmesy rovnake. Treba dobre zvazit aj cenu, lebo ak budes davat 2cm lozko, tak pri cene mechu 30 euro to bude mastne (asi by ma netrapilo ak by stala dlazba m2 100e. Pri zakrytej terase je to zbytocne, staci pouzit "zakladny" knauf c2te s1.
Odpovedať
@mgx terasa prevazne odkryta, cca 90 m2, cena dlazby cca 33 eur m2 plus sparovacka musi ist s trassom. Lepidlo by malo ist cca 1 cm. Este maju aj v tech. listoch rozdielne vydatnosti. Quickmix cca 5 kg / m2 Murexin cca 3,1 kg / m2 Sopro uvadza 1,3 kg/m2 na mm hrubky, to moze byt pri pri zube 10x10 cca 6 kg /m2
Odpovedať
Profilova fotka
@pistikus - rataj vsade cca 6-8kg/m2. Uvidis presne ked polozis 1/4 az 1/2. Dokupit sa da vzdy :)
Odpovedať
no ja som napr pouzil ten knauf flexkleber s vydatnostou.. 5vriec 6m2 (nevyhodil som prakticky ani dekagram) prosim pekne, dakujem poterarom, za nerovnosti 14mm/1m napriklad cize nechapem kto si moze dovolit tie S2 lepidla v cene 5x vyssej ako je napr knauf.. lepil som 60x60cm, zatial drzi,aj na stene, ale cakaju ma vacsie rozmery. 60x60 je prd :)
Odpovedať
Ja si mylsim ze C2TE S1 je normovana kvalita, takze je to uplne jedno ktora znacka sa pouzije, vybral by som podla aktualnej akcie, najlepsej ceny...
Odpovedať
@mohoo ale aj @mgx poprosim o vas nazor, ak chcete... a ako je mozne, ze napr cemix C2TE S1 stji 5-6eur, a ceresit CM22 stoji 17eur za rovnake kilogramy materialu? maju pruznejsie C2 ako to lacnejsie? Alebo v om je ten trojnasobny rozdiel? aditiva? nepaci sa mi, ze C2 je od 2.5 do 5.00 mm ten ohyb, tj, to lacne moze mat 2.6mm a to drahsie moze mat 4.9mm a to je uz pomerne velky rozdiel, alebo ani nie? Este dalsia vec, ako je mozne, ze napr knauf odporuca hrubku 3-20mm a napr ceresit (drahsi o 60%) len do 10mm a niekedy len 5mm (ako napr murexin)? @johnyfly1 tiez mam flexkleber ale sive, zda sa mi ze je OK, na rukach drzi dva dni, ale to asi aj C1..
Odpovedať
Profilova fotka
@dusantt podla mna pri nejakej normle pri vyrobe je vzdy rozsah tych aditiv, a taky cemix ma asi najnizsi a lepsie/drahsie maju skoro na maxime, ze uz len trosku a ide do vyssej triedy pretoze chcu osat pri kvalite , + mozno lepsia spracovatelnost, dlhsia
Odpovedať
Profilova fotka
@dusantt - neviem, pouzivam knauf v cene cca 9e/25kg a som spokojny.Ale ak si niekto da ceresit CM22 na obklad v cene 100e/m2 a bude mat pocit ze je to lepsie tiez to pochopim :). parametre c2tes1 su +- rovnake, zavisi len od toho s cim sa ti dobre robi. Mne sa napriklad paci na knaufe to, ze bali do sackov a lepidlo neztvrdne za 2 mesiace ako u lacnej konkurencie.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Akurat obkladam technicku s denbravenom a jedine na com naozaj zavysi je pomer vody a lepidla :-) Ked lepim steny, tak si ho spravym hustejsie, lebo neustale kvapka zo steny i naradia a robi bordel :-) Kludne by som ho pouzil i do exterieru nic mi na nom vyslovene nevadi.
Odpovedať
@mgx kde mas knauf za 9e? :) v h-bachu bolza9,99a zvysilina 10,99 smejdi.. @rkorba pamatam si, ze si mi pisal o stranu dozadu, ze v interieri je to sum-a-fuk :) napr medzi knauf a cemix rozdiel nebadam, mozno konzistencia zlahka,odtien je tam iny o tisicinu :) @jblaze moze byt, ale napr ten cemix (obcas som ho pouzil tu a tam ale nei dalzby a ma prekvapivo dlhu pouzitelnost,ale neviem ci by som ho hnal na 6 hodin a primiesaval, keduzchem.reakcia zacala a miesal tam novu zmes do starej, co z pocutia som pocul, ze majstri radi robia)
Odpovedať
@rkorba Ces na dlazdici a nebude kvapkat. Este aj fugy budes mat krasne ciste, ked pred nacapenim strhnes 1cm lepu z kazdej strany dole. Radost sparovat :-)
Odpovedať
@kejsix pokial neda vela lepidla a/alebo nemusi dorovnat vysku poteru ako ja (1cm/1m) a skakat na dlazbe (lebo odliepat ju a odobrat lepidlo je narocnejsie), tak skary budu OK... ale krivy podklad = peklo tak ci tak
Odpovedať
Profilova fotka
@dusantt - aha prepac, zabudol som ze nakupujes s dph...ale je fakt, ze este pred 2 mesiacmi stalo aj s dph 9.90. mozno pockat mimo sezonu, zlacnia :) https://shop.gipsol.sk/lepidlo-knauf-...
Odpovedať
@kejsix @dusantt @dusantt @mgx vsetko je viac o technike a sikovnosti ako o lepidle pani 8-)
Odpovedať
@rkorba no ak je o o tom, ze dat predpisane mozstvo vody, na to sluzi hmotnostna vaha, alebo pet flase :D no a ak je to o tom, ze dlazba ma byt co mozno najviac k 100% pokrytiu lepidla, natriet lepidlo na dlazbu aj podlahu zaroven, penetracia, atd, tak to hadam ani pokazit nejde :) moje stavebniny co maju len baumit, ale tak hadam cena +-2eura to uz je skor marketing a logistika, nez kvalita.. len pri mojom shit poteri fakt hladam a skumam co sa da..
Odpovedať
@dusantt Ty si nejaky mudry a ked si zarabas len tolko lepidla kolko potrebujes a nie cely mech ,tak si davkovanie vody rozpocitavas a vazis ze :-D
Odpovedať
@rkorba tak zacal som zloitejsim usekom, tak preto, zvacsa 1/3 az 1/2 vreca :) nech ho stiham vobec spracovat..
Odpovedať
@dusantt ani nehovor dnes uz chcem konencne dorobit steny, nech to konecne zaskarujem a mozem umiestnit technologie do technickej :-) Dufam ,ze to dnes dam s polkou mechu co mam otvoreny, ale urcite si budem za zufanu dorabat, lebo Murphy ;-)
Odpovedať
Ja som celý dom zrobil s lepidlom od cemixu (v obi prebale) z obi, kupoval som, keď bolo vrecko za 2,49€. Dokopy tak asi 4 tony? https://www.obi.sk/lepidlo-na-obklady... Prístavba, na dlažby, na kachličky, na vyrovnavanie stien v interieri aj exterieri. Už sú to tri roky a barak stale stoji
Odpovedať
@arcticcode diky za typ, ale mi s tym lepime velkoformatove dlazby na podlahove kurenie. Takyto zakladny typ lepidla som kupoval, ked som lepil priecky z porobetonu, alebo max interierove obklady, na dlazbu by som si radsej priplatil.
Odpovedať
Tak potom C2T od den bravenu je asi najkvalitnejšie na našom trhu
Odpovedať
@arcticcode fiiha, este kvalitnejsie ako C2TES1 od den bravenu?
Odpovedať
Zbytocne rozbroje. Kedysi pred desiatkami rokov sa pouzivali zakladne materialy a ked chcete dat dolu povodnu dobre nalepenu dlazbu, tak sa riadne zapotite. Teraz mame kozmicke materialy, tak to uz len dobre polozit :-)
Odpovedať
@rkorba Lebo pred 20 a viac rokmi sa nesrali s lepidlami a blbosťami, ale všetko davali do cementu. To nie taka sranda to "odondieť" Podľa mňa to len "prehnane riešiš", ak dobre podlepíš dlaždicu a ak nie je sračková (ja som mal sračkové z merkury marketu), a vyšparuješ takou riedšou, že zatečie pod všetky prázdne miesta, podľa mňa sa nič nestane, ani keby si použil dajaky "klej" z merkury marketu :D
Odpovedať
Profilova fotka
Redšou "škárovačkou"podlievať dlažbu, tak to som ešte nepočul. Ale ako vtip je to celkom dobré... :-D :-D :-D
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?