Čím špárovať sprchový kút?

Kúpil som Mapei Ultracolor plus, keďže mi to doporučila teta v stavebninach, no majster tu vrčí, že to bude mokré, zatekať a pod. Buď je nahnevaný, že som mu nedal zákazku a robím si to sám a tak hejtuje, alebo je fakt zlá škárovačka 🤷‍♀️ Prosím poraďte.
Odpovedať
Profilova fotka
Je v pohode. Len ked budes sparovat zarabaj si minimum, lebo inak ti rychlo zatuhne a vyhodis. Zacni co ja viem s 150ml vody. A mrkni si videa na yt. Lepsie 3-4 domiesavat ako vyhadzovat Novu davku vzdy do cisteho, rovnako cisti hned pomocky.
Odpovedať
@mgx a vydrží potom sprchovania, t.j. dennú nádielku vody? V TL píšu, že je hydrofobna
Odpovedať
@mgx ináč niekedy si ma v diskusii inšpiroval značkou Mapei. Dávam zatiaľ väčšinu veci od Mapei a neľutujem 👍
Odpovedať
Úplne bez problémov. Rýchle zatuhnutie bude len pri črepovych obkladoch. Pri gresovej dlažbe si počkáš. Najprv treba vyčistiť škáry od lepidla pri svetlých ti bude vidieť zostatky lepidlá, treba povysávať škáry / plochu (podlaha), môžeš umyť plochy špongiu treba nechať uschnúť plochy pri grese. Ak máš črepový obklad navlhči ho špongiou. Umývanie nerob po smere škár - na kolmicu, špongiu drž pod 45° uhlom a ťahaj maximálne 1-1,2m umyješ to na prvý krát. Max ostane jemný prach. Každé 3-4m2 treba vymeniť vodu. Je to častejšie ale bude to čisté. Pri črepe treba naniesť menšiu plochu a čistiť alebo pracovať o trošku vlhkou zmesou. Ak nemáš rektifikovaný obklad treba škáry prebehnúť kalibračnou paličkou zjednotiš radius.
Odpovedať
@dan8181 fuha, dakujem. Co je presne crepovy obklad?
Odpovedať
@terry25 zabudol som do rohov a kútov nedávaj sparovku tam ide silikón. Ani okolo žlabu. Na silikón pouzi vyhladzovací prostriedok. Ak nás dve farby nechaj jednu zavednúť a prelep páskou stačí len kúsok škáry. Pri 2 farbách nechoď pri umývaní cez škáry.
Odpovedať
@terry25 črep je z hliny, kaolinu druhy vápenca. Sú také mäkšie. Viac nasiakavé. Gres je kameninova dlažba obklad podľa typu čo si si kúpil to zistíš.
Odpovedať
@dan8181 aham super uz to chapem. dnes som videl jednu kupelnu.....hrozna sparovacka......kriva, obcas vyhladena, obcas drcna.....obcas hruba a siroka, niekde uplne vymyta...predpokladam, ze to vzniklo subeznym tahom spongie po spare a nie 45° tahom? Este k tej sparovacke /Mapei) .....bude teda po zaschnuti odolna vode, ako tvrdi pani v predajni, ci sa vymyje po case ako tvrdi "akozemajster" ??
Odpovedať
@terry25 ešte pozor na porovité obklady dlažby. Hlavne gres, nerektifikovane mat., širšie škáry. Škára ti ešte nezačne ani tuhnúť a v poroch bude suchá škarovka. Ak ti tam zatuhne v poroch užiješ si.
Odpovedať
@dan8181 taku nemam. Klasicku, s glazurou a nerektifikovanu Tu palicku kupim kde?
Odpovedať
a este mi prezrad.....niekto robi spary take pekne, akoby v tvare U dovnutra,.....a niekto take hrbolate, akoby take dovonka vypukle bruchá? Cim to je?
Odpovedať
Šparovačka je práve na to určená. Majster je asi nasratý, že nemohol šparovačku kúpiť on a dostať za to svoj krvavý groš. Z mojej skúsenosti za guvno stoja len Ceresit šparovačky. Weber, Mapei, Knauf sú všetko v pohode. Zaujímalo by ma, čo by tak asi chcel robiť ten majster. Vysilikonovať celý kút jak šaľo?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@arcticcode nie, on pretlaca tie epoxy som sa dozvdedel. Vraj tuto sparovku mi rozmoci voda. No neviem, co cele roky robili ludia (kym neboli epoxidy)..
Odpovedať
@terry25 Never tomu, uplne bežne sa dava šparovačka už storočie do kupelne. Ja som dával predvčerom. Značka knauf.
Odpovedať
Chlapi, dík za rady. Hlavne dan8181 👍 špárovanie ide ako po masle, Kalibrácia sa mi neosvedčila, robilo to také drsné, strhane plochy. Skúšal som teda rôzne pritlaky na špáru a po chvíli to šlo....ako môj dedo hovoril, "keď niečo robíš, sleduj a precíť ako sa to správa pod rukami, získaj cit pre to!" .....takže svetlo, striedať prítlak a pecka 👍
Odpovedať
@terry25 teba si volam na skarovanie 😄
Odpovedať
@terry25 Ak si to robil prvykrat, tak kalap dolu
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?