Plocha miestnosti

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať kúpil som si byt kde bola písaná plocha 62,55m2 z toho malo byt 49,70m2 zastavaná plocha a 12,85m2 spoločne priestory. Po pozreti mi to nepripadalo ako 49,70m2 tak som sa spýtal developera že kde sú a on mi na to odpovedal : Zastavaná plocha nehnuteľnosti: 49,70 m2 z toho: 16,70 m2 kuchyňa s jedálenským kútom a priestorom na spanie 9,84 m2 balkón Kúpeľňa 3,74 m2 chodba 3,28 m2 16,14 m2, štyri steny 12,85 m2 spoločných pozemkov No a tu ma úplne zarazilo že štyri steny 16,14m2 je toto reálne ? A môže sa to počítať takto do plochy, v projektovej dokumentácii som pozeral tie steny a neviem ako sa dopracovali k takému číslu vedel by mi niekto stým pomôcť ?
Odpovedať
V kupnopredajnej zmluve máte ktoré plochy? Ak zmluva nesedí s realitou, ide o podvod. Týmto by som začala.
Odpovedať
@blacksr v zmluve je napísané jedine: byt 1.15 so zastavanou plochou 49,70m2 a spolu s priľahlými časťami 0,71% alebo 12,85m2, ideálne časti spoločných časti pozemku stavbou a z prava stavby z nehnuteľnosti, na ktorej je stavba postavená keďže plocha bytu spolu so spoločníkmi časťami je 62,55m2. a čo som pozeral byt na druhom poschodí čo je nadomnou tak ma väčšiu plochu spálne a po prepočítaní mu vychádza 6,12m2 a ja som zarazeni že mne vychádza takáto plocha ako vychádza
Odpovedať
@marianz354 aj keď rátam ako rátam, tak cca 3 steny s dĺžkou 4,25m + 2 steny dĺžky 6,25m je 25,25m x hrúbka steny 0,25 = 6,31m2 Takže neviem aké steny tam ešte boli zarátané do toho. Pri domoch sa bežne uvádza zastavaná plocha s múrmi, ale aj úžitková. Pri bytoch ak to tak berú, tak by mal vlastniť stenu ale len do polovice, keďže potom už je susedova časť. Ak sa nevlastnia medzibytové steny, tak sú spoločné. Takže závisí ako to rátajú a čo je v zmluve. Ale minimálne nesedí ani táto rozloha stien na 16m2. Keď ich už chcú predávať, tak nech nepredávajú stenu dvakrát - aj susednému aj tomuto bytu celú. Pozrieť v zmluve či to tam bolo tiež tak spomenuté. Skôr mi príde že je chyba vo výmere a výkrese - možno kopírovanie z iného poschodia a neopravili to. Čiže malo by to byť menej m2.
Odpovedať
@marsdm ďakujem za radu budem musieť ešte raz kontaktovať developera a nejak to snim vykomunikovat… Lebo v kúpnej zmluve nemám nič take spomenuté iba zastavaná plocha 49,7m2 a spoločenské priestory 12,85m2.
Odpovedať
@marianz354 byty sa absolútne takto neberú/nepočitajú na zastavanú plochu...toto ide očividne o veeelmi špekulatívneho "developera" byt má len úžitkovú plochu nič viac nič menej, vedel si vôbec že kupuješ garsónku? A tie 4 steny o rozlohe 16m2 je hádam len vtip nie ?
Odpovedať
Pri zastavanej ploche sa bezne rata plocha steny kazdemu kupujúcemu, aby sa zvýšil zisk developera. Nikto to nerieši. Ale tu ide očividne o chybu. A teda dosť drahú chybu, lebo taká plocha stien tam nemôžme byt, jedine, že by všetky steny mali hrúbku pol metra. Rovnako developer rieši aj zvukovú nepriezvučnosť tak, že nedodrží povinné minimum a ráta s tým, že byt bude mať lepšie akustické vlastnosti, ak sa aj okolité byty zariadia nábytkom a podobne.
Odpovedať
@peter0 po pravde som už videl kopec ponúk developerov a 2 byty sme kupovali priamo od developera ale nikdy som ešte nevidel takýto vtip aby sa brala zastavaná plocha bytu..
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?