Kupujúci -byt v TOPAS, Bratislava, Mlynské Luhy

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Je tu niekto kto ide v tomto komplexe kupovat byt?
Odpovedať
1
2
ďakujem za info :-) na začiatku, keď tie byty ponúkali, tak ceny mali trochu "prešvihnuté".....ale vidím, že sa to pomaly zapĺňa, ja už pol roka s priateľom meditujem, že predáme byt vo vajnoroch a vrátime sa bližšie do mesta.....jedine čo nás odrádza sú tie tortúry - vybavovačky okolo nového bytu...pred 2 rokmi sme to už zažili a mylsleli sme si, že je to naposledy, ale asi si to ešte zopakujeme.....
Odpovedať
Profilova fotka
no mi hovor :-) my tiez teraz po 3 rokoch riesime zas nove, ale aspon sa daco deje :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Urcite sa s nimi da dohodnut :) Drzim palce!
Odpovedať
Profilova fotka
hlavne co tak sledujem ine novostavby v blave, topas sa zatial dokoncuje nacas, neuveritelne..len este som zvedava ake zavady sa objavia casom, lebo tie fora a fotky so zavadami novostavieb co su tu mi nahanaju hrozu
Odpovedať
Ahojte, velmi sa mi byty v Topas pacia, ale toto ma odradza www.guardian.co.uk/society/2005/jun/0.... Vyskumy sice nic netvrdia na 100%, ale uz len fakt, kolko vedcov sa tym zaobera je alarmujuci. Skoda projektu, velmi pekne dispozicie bytov! Nesudim vsak, len davam priestor dalsiemu clanku.
Odpovedať
Ja som byvala tam na konci Ružinova - a sa stále čudujem (a desím) ako môže niekto naplánovať, odsúhlasiť a predávať =ponúkať ostatným bývanie v takej blízkosti vysokého elektrického napätia... Od konečnej električiek v Ružinove sa od čias socialsit. výstavby ťahalo poza Ružinov (poza gymnázium na I. Horvátha) elektrické vedenie VN - a povolené tam boli len záhradky v tom páse ...a teraz, časy sa zmenili...?
Odpovedať
Ahojte :) My (s missabas) uz v topase byvame a vsetko v poriadku....a paci sa nam tam :) cago belo
Odpovedať
peperacer: a to chces co tym povedat, ze " vsetko v poriadku"? hadam nie o tom napati. ak to sposobuje nejake zdravotne problemy, prejavi sa to o niekolko rokov. nie za par mesiacov, ci kolko tam byvate. v kazdom pripade o chvilu je tam den otvorenych dveri. presvedcim sa na vlastne oci ako je to blizko ;)
Odpovedať
všimla som si (na konečnej električiek v Ružinove) že tam prestavujú vysokonapäťové stožiare...len vám prajem, aby tú sieť posunuli v tom pásme tak, aby ste mali dobrý spánok i o 5-aj 15 rokov :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ochranne pasmo je zachovane, co sa tyka za cias social. vystavby, tak tak isto od toho vedenia je napr aj exnarova ci ako sa to vola a stara bytovka hned vedla topasu-takze od tej doby sa vela nezmenilo, plus kopa ludi tam ma baraky. vedenie menia pretoze je uz stare, napisali mi: "Prevádzka vedenia je hygienicky nezávadná, nevznikajú pri nej žiadne nebezpečné odpady ani exhaláty. Nemá agresívny vplyv na prírodu a životné prostredie. " samozrejme viem, ze boli iste veci dokazane, ze to celkovo asi skodi a pod. ale zoberte si kolko firiem je pri takomto vedeni, kde tiez travite 8 a viac hodin denne obklopeni elektronikou..nie je to ziadne terno ale v dnesnej "zdravej" dobe to uz mate naozaj skoro jedno..btw. plno tychto kablov ide v zemi aj pri vasich bytoch a to ze ich nevidite neznamena ze neskodia..
Odpovedať
bleble: ja by som bola len rada, ak by neškodilo nič nikomu ... ale fyzika nepustí (... v okolí vodičov s prúdom je magnetické pole ...a navyše, intenzita týchto polí závisí od napätia-teda nemožno porovnávať silové účinky vysokonapäaťových polí s poľami okolo káblov spotrebičov a bežných vedení - aj keď isto, aj pred tými sa podľa možností treba chrániť)...základné zákony nemožno obísť alebo veriť, že sa nás nebudú týkať...
Odpovedať
Kamble VN A VVN zasadne nevedu v zemi. Ja som si dohodol obhliadku na buduci tyzden, a pojdem sa tam pozriet, aj ked sa mi zda ta cena trochu privysoka, 120 000 eur za dvojizbovy byt na konci ružinova a to este neviem ako je to s hlavnym tahom + ak vravite ze tam ide to vedenie... neviem neviem...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
my tam byvame uz 2 tyzden, lokalitu poznam takze mi vyhovovala, ale vcera sme sa este boli prejst a som velmi spokojna kolko je tam zelene, prijemne prostredie, asi to robia aj tie nizke bytovky a v okoli uz zacinaju rodinne domy, naozaj jedine tie kable ma trosku stvu, ale inak uplne super byvanie, Lidl za chrbtom, zakladna skola, trolejbus do mesta hned, dialnicu vobec nepocujeme a najma co sa tyka kvality stavby z nezavislych zdrojov a od viacerych som pocula ze je to dobre spravene, aj standart velmi slusny /mozem porovnavat s Koloseom a je to sakra rozdiel teda/ velke plus je to ihrisko hned pri Topase, aj ked okna by som tam nechcela mat /kvoli hluku-deti, vecer mladi/-my sme orientovani na vychodnu stranu a tiez ze komplex je kvazi uzavrety co dava dost pocit sukromia a bezpecia parkovacie miesto v cene bytu-velka vyhoda, aj ked da sa dalsie dokupit tiez za slusnu cenu /tusim 120 tis/ v koloseu chceli za to 250 tis a k bytu nebolo automaticky kecci: to som naozaj nevedela s tymi kablami, dakujem
Odpovedať
A co ste kupili 2izbak? nezdala sa Vam ta cena privysoka?
Odpovedať
Profilova fotka
kecci: my mame 3 izbak..co sa tyka cien, ak mas zmapovane ceny novostavieb v ruzinove tak asi vies ze su to dobre palky..topas je sice pri konci ruzinova ale to plus ruzinova- zelen a dostupnost je zachovana a preto sa nam ta cena zdala docela ok napr na tomasikovej 3 izbaky v 5 rocnej novostavbe sice s velkou terasou su okolo 6 mil. ale som si ista ze ked na nich pritlacis urobia lepsiu cenu, sice neviem ako na 2 izb. ale viem ze 3 izb. v dome A budu mat nizsie ceny lebo tam maju malo predane-no ma to aj dovod ze je to hned pri tej ceste, my sme v dome B tiez sme sa pozerali aj po starsich bytoch v ruzinove, ale ziaden nam nevyhovoval dispozicne a ak sa to aj dalo prerobit, dostali sme sa skoro na tu cenu ako sme kupili teraz, pricom stale nemas iste parkovanie a konkretne v tej lokalite topasu su vcelku fajn starsie byty ale skoro vsetko bez vytahu 4. poshodove bytovky co sa tyka kablov, aj ked nam vadia, mame istotu ze nam pred oknami nevyrastie nejaka obluda, sme uplne hore a vyhlad je vcelku slusny na dialnicu a smer vrakuna - taky zivy, pre nas prijemny
Odpovedať
Ziadne strachy o kable ktore su tam, merali nam to, ziadne velke cisla. Ludia by sa skor mali zaoberat tym, ze maju vedenie natahane v stene okolo postele..ale to ich netrapi. Vedenie pri topase naozaj nie je ziadny problem. Kupujeme tam aj my...A (cko), tretie poschodie (4. podlažie) nad vzorovym bytom.
Odpovedať
Profilova fotka
tak vitaj sused :-) kto vam to meral? fakt je to tak? teraz tam totiz este dake kable pribudli tusim
Odpovedať
Strykova firma sa zaobera EMC meraniami a skuskami...takze ti vedia co a ako...ziadne vysoke hodnoty
Odpovedať
to bleble..odkial ste brali kuchynu? Aj my by sme chceli ciernu a na taky styl ako mate..
Odpovedať
Profilova fotka
poslala som ti internu postu, kuk hore cervenym :-) tak to si ma fakt potesil s tym meranim, stale som z toho mala divny pocit
Odpovedať
Ahojte. Rozmýšľam nad kúpou bytu v Topsae. Môže sa mi niekto ozvať, ktorý tam už býva a za koľko kúpil 2-izb. byt? Ďakujem vopred za odpoveď.
Odpovedať
Profilova fotka
myslim ze sedia ceny 55000 sk za meter vratane balkona, ale urcite sa da aj dohodnut este
Odpovedať
Developeri to nemaju radi, ale ludia maju pravo na informacie a utvorenie si vlastneho nazoru: http://www.osel.cz/index.php?clanek=1... toto len pre zaujimavost: http://www.tzb-info.cz/t.py?t=2&i=4530 odtialto mam tie odkazy (videl som ich aj inde): http://diskuse.elektrika.cz/index.php... Tiez nie je pole, ako pole, nizke frekvencie su udajne horsie, ako vyssie, co sa tyka ucinkov na telo, 50Hz el. siete je nizka frekvencia.
Odpovedať
este jeden odkaz: http://www.equark.sk/index.php?cl=art...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Ahojky. Tento tyzden sme boli pozriet v Topase. Velmi sa nam tam pacilo. Dost nas ale vystrasilo to VN vedenie, a ako tu citam tuto diskusiu, tak mam z toho zmiesane pocity. Ako sa vam tam byva, mili obyvatelia Topasu? :-)
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?