Životnosť montovaneho drevodomu

kolko moze očakavat od životnosti montovaneho nizkoenergetickeho drevodomu.
Odpovedať
http://www.modrastrecha.sk/forum/mont...
Odpovedať
ZUZKA-dakujem pekne to som cital uz len som chcel poradit s takej vlastnej skusenosti ze co a ako. mam zaujem stavat montovany dom ,ale uz ked si budem brat uver ze ci mam ist do toho,ze ci v tom domu aj dozijem nie ze prejde 20 rokov a zacnu problemy a co potom.
Odpovedať
Veci sa maju tak, ze problemy mozu nastat aj po roku... Teraz sa tu subezne riesi podobna tema... Vsetko tu uz bolo popisane... Treba skusit pouzit silny nastroj: ze "HLADAT" A nezakladat duplicitne x krat opakujuce a zodpovedane otazky...
Odpovedať
Profilova fotka
Možno sa oplatí skúsiť slamený dom.. Niektoré stoja doteraz.. ;-)
Odpovedať
ok nevedel som ze takato tema je tu uz otvorena.Zaregistroval som sa tu len dnes.sorry :-|
Odpovedať
@soram3 Životnosť je 1 rok alebo 100 rokov. Na predĺženie životnosti sa drevo suší, natiera chémiou, stavia nad úrovňou možnej vody (vrátane deky), používajú sa izolácie rozptyľujúce kondenzovanú vodu, dáva sa vonku 5 cm polystyrén na prerušenie tepelných mostov, dáva sa vetrací systém ktorý stráži vlhkosť...
Odpovedať
Elektronikou strážené vykurovanie a vetranie sa dá nahradiť kachľovou pecou a prefukujúcim okienkom. Chémia sa môže nahradiť vápnom, kamenná vlna slamou, paropriepustná fólia hlinou... a drevodom sa môže nazývať oravská drevenica. ... Pred pol storočím sa na Slovensku búralo kopa zhnitých dreveníc. Dnes tam stoja murované domy.
Odpovedať
Prečo chcú ľudia stavať drevodom? - Rýchla výstavba? ... Základy, strecha, okná, inštalácie, podlahy... ako v murovanom dome. Akurát stena je z dreva. Murovanú stenu spravia za pár týždňov aj s prekladmi a vencom. - Láska k prírode, nadšenie z atmosféry? ... Hrubé omietky na murovanej stene dobre regulujú vlhkosť, Vzduch nie je vlhký ani suchý. Drevo môžu napadnúť huby (hniloba, pliesne, drevomorka), hmyz, myši. Drevo pokračuje svoju životnú púť tak ako to príroda chce, zhnije a bude z neho pôdny substrát. - Lacnejší? ... Ani nie. Ten rozdiel, drevená stena nemusí byť lacnejšia oproti murovanej, a navyše treba kopa opatrení aby drevo nezhnilo.
Odpovedať
@soram3 Zivotnost- kvalitny drevodom kludne aj Teba prezije, toho by som sa vobec nebal, ale musi byt postaveny kvalitne a z kvalitnych materialov
Odpovedať
Faktor strachu: Netreba robiť paniku, tá nič nerieši. Ale ani úplne stratiť strach. Treba sa trochu báť. Lebo vás dostane práve to, čoho ste sa prestali báť úplne.
Odpovedať
Profilova fotka
@soram3 - pokiaľ chceš ten drevodom stavať svojpomocne a nič o takýchto stavbách nevieš, je viac než isté, že sa môžeš dopustiť fatálnych chýb, ktoré môže spôsobiť, že Tvoj drevodom sa nedožije 20 rokov. Montovaná drevostavba je velice chúlostivá vec... Kvalitne - odborne postavený sa môže dožiť hádam aj 100 rokov. Ale Ty chceš 100 ročné auto, 100 ročný telefón....? Do 20 rokoch sa bude meniť väčšina zariaďovacích prvkov aj v murovanom dome - na to stavím krk.
Odpovedať
@leonardom Niekde sa býva aj v 300-ročných domoch, a bol by som rád keby auto fungovalo 100 rokov a vkuse sa nekazilo.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@soram3 nám znalec v znaleckom posudku uviedol 80 rokov, drevo je už overený "materiál", zatiaľ bývame cez jeden rok (viď. fotoblog)
Odpovedať
Za 80 rokov už znalec nebude za nič ručiť. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@radopp davno som nevidel tak jednostranne zaujate komenty. Nema cenu ich ani komentovat . Predpokladam , že si taky odbornik na tuto temu že nema nikto šancu. :-)
Odpovedať
@fabo123 keby len na tuto temu :-D
Odpovedať
@fabo123 Ty ma nemôžeš uraziť :-)
Odpovedať
Profilova fotka
viem :-)
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?