Zateplenie

Ahojte, prosim Vas viete mi poradit hlavne vyhody, nevyhody, pre a proti pri zatepleni montovaneho domu? Rozhodujeme sa medzi mineralnou vlnou a polystyrenom. Vata nam vychadza cca o 3000 € viac oproti polystyrenu a viem si predstavit tie peniaze aj inde vyuzit 😫. Dakujem
Odpovedať
@bozka08 záleží od toho či konštrukcia montovaneho domu je difuzne otvorená alebo uzavretá. Ak uzavretá (použitá parozabrana) tak si daj aj polystyrén, ak je difuzne otvorená tak potom celá skladba steny musí byť difuzne otvorená a tam polystyrén nemôžeš použiť a zvažoval by som použiť drevovlakno. Pomôže keď napíšeš skladbu steny
Odpovedať
@7budzo7 klasicky montovany dom od Mirana
Odpovedať
@bozka08 oni používajú parozabranu, takže môžeš to olepit polystyrénom
Odpovedať
@7budzo7 dakujem, este musim muza presvedcit, ten chce silou mocou vlnu, ze kvoli horlavosti 😫
Odpovedať
@bozka08 @7budzo7 No, ale napr. konkurencia od BF stavby uz presla na vlnu https://bf-stavby.sk/technologie-mate...
Odpovedať
Ja myslím, že požiar začne zvnútra, nie zvonka od fasády. Jedine ze by dom niekto chcel zvonku zapáliť. Fasadny polystyrén je samozhasavy, nepodporuje šírenie ohňa. Bližšie k interiéru je osb doska ktorá bude horieť určite lepšie. Už som tu videl diskusiu ohľadom požiarnej odolnosti drevostavby, treba pohľadať.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?