Pridanie okna do hotového drevodomu

Ahojte. Chcem sa opýtať, či je technicky možné pridať do drevodomu okno navyše. Je to drevodom z KVH hranolov s OSB… atď, klasika. Akurát mi robia fázu holodom. Viem že som mal na toto myslieť skôr ale bolo by to este vobec reálne ked sa už faza holodomu dokončí? Viem že som to podcenil a mať jedno okno v obývačkokuchyni o rozlohe 40m2 je fakt extrem asi málo. Projektant tiež expert že mi vôbec povedal že to je ok. Ďakujem…
Odpovedať
@majoslav1996 Nechápem, že to riešiš na fóre a nie s firmou, čo ti stavia? Technický to není žiaden problém.
Odpovedať
Profilova fotka
@majoslav1996 máte aj fotku pôdorysu?
Odpovedať
@majoslav1996 aké veľké okno? Malo by sa to dať v pohode, len si zaplatíš naviacpráce... Jedine že by to bolo v nejakom kritickom mieste. Ale musia urobiť dobrý preklad nad oknom, orámovať to a začistiť...
Odpovedať
@lordkofola Je tam momentalne vlastne jedno okno smerovane do tmaveho svahu a jedno terasove, ktore vela slnka neprepusti z dovodu dlheho prestrešenie terasy. Červenou som označil, kde by som si želal okno asi..
Odpovedať
Profilova fotka
@majoslav1996 volal by som hneď projektantovi, podľa mňa to reálne je, len s tým bude trocha roboty, no ja by som sa dotoho pustil, lepšie ako banovať celý život, že si sa dotoho nedal
Odpovedať
@lordkofola U drevodomov vyrezať okno, kde ma to napadne, zas až také "jednoduché" nie je, ako si niektorí predstavujú. Na druhej strane, všetko je tech. riešiteľné, a navyše, Ty teraz máš aj výhodu, že si v jedenej z prvotných stavebných fáz. Práve teraz to zatiaľ nie je až taký veľký problém osadiť okno a súčasne urobiť patričnú konštrukčnú úpravu, aby to bolo OK.
Odpovedať
Musíš spraviť celý nový rám pre okno. Túto zmenu ti potom musí písomne odobriť autor projektu aj realizátor stavby, aby si nemal problém s kolaudáciou.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?