Montovaný dom z keramického betónu

Zobraz úvodný príspevok
čavte ludia za cca 2 mesiace mi idu stavat montovaný dom z keramickeho kompozitu. Jedná sa o projekt Laguna 11 ako je na fotke. Chcem sa hlavne spýtat či stím ma niekto skusenosti. Zatial v tom vidím len výhody ako je tepelna vlasnost múrov, cenová dostupnost a rýchlost výstavby. Zaroven chcem dodat že budem mat zateplene 13 cm polystirenom a tepelný odpor na m2 bude R=5,2kw. Budem mat len el. pripojku bez plynu . Kurit budem infrapanelmi, ktore budu primontované na strope, okrem jednoho na boku v kupelke+ krbové kachle. Každej miestnosti zvlášt termostat...na foto je to nakreslene ako budu rozmiestnene infrapaneli. Na dalšej foto aj moj pozemok kde sa to bude odohravat + pridavam foto ako sa to robý. ( ta foto je z druhej stavby) Záloha za dom je už zaplatena.... Prosim ešte o neaké rady,tipy, namietky...
Odpovedať
Ahojte, my staviame s ceramicom Lucenec. Posielam fotky z realizácie. Platna mimo nich. Platna dokoncena v septembri 2022, zvysok bol urobeny oktober, november 2022, teraz nam maju prist zateplit a omietnut. Isli sme exterier na komplet, interiér svojpomocne. Rozmer 7x10, uzitkova 57m2. Cena cca 43 tisic.
Odpovedať
@sedliacka1 neurazte sa na co je Vam takato buda?
Odpovedať
@sedliacka1 takže ste zle ukončili rozvody vody a odpadu v platni, preto museli vysekať celý panel?
Odpovedať
@peter977 kde myslite vysekat?
Odpovedať
@daralbajda neurazim. Mame úzky pozemok 15x20 ( 300m2) vo svahu. Sme dvaja, byt zostane synovi. Vpredu bude terasa. Je to v chatovej oblasti, kde byvaju ludia trvalo. Nam to bohate staci a cim menej balkonikov, vyklenkov a pod., tym menej unikov. Nikedy je v jednoduchosti a ucelnosti krása.
Odpovedať
@daralbajda S tou búdou si to prehnal ...poznám jedného čo býva v prístavbe 15 m2 a 10cm steny ...bez kúrenia ....
Odpovedať
@leilak1 čudných kamarátov máš....inak bývať v takej búde ,je určite lepší byt....dom staviam na to aby som mal luxus a malé náklady...postavili búdu pri búde.. hrozné..
Odpovedať
@sedliacka1 Môžte tu dať, zverejniť cenovú ponuku, čo všetko je v spomínanej cene?
Odpovedať
@sedliacka1 12ta a 13ta fotka
Odpovedať
@peter977 myslite ten štvorec? Tak to nam urobili okna kde sme nechceli a v rozmeroch aké sme nechceli. A kedze panely boli hotove, latali to. To su zavazne nedostatky, o i., ktore sme s nimi riesili za pochodu.
Odpovedať
@frantisekca Pociatocna akontacia 4.195, projekt-skutkovy stav 540, panely 13.356, platna projekt 420, montaz holostavby 5.773, krytina- klampiarske prvky1.800, montaz krytiny a kominoveho telesa 696, okna a vchodove dvere 1.500, doteplenie,vonkajsie omietky 1.200, zostatok z celkovej sumy doplatenie 11.717, protokolarne odovzdanie 1.050, inflacia 1.240, celkom 43.487 €. Platna 7000 material. Rozmer zastavany 10x7m. Interier by mal byt na komplet, vnutro sa ideme mordovat svojpomocne. Ked pozeram, tak vykopy, upravy, odvoz odpadu, kúrenie, podlahy, piecka krbova, stierky, zateplenie nad sadrokartonovymi podhladmi,.... Mali by sme to vsetko dat do 70.000. A to v tom ratam vana umývadlo, toaleta, kuchynska linka, proste uz obyvatelne. Malo by to vydat. 😏
Odpovedať
@sedliacka1 ako budeš kúriť? Za 43487 máš hrubú stavbu a chceš sa zmestiť do 70 000? Tak to je veľmi optimistické očakávanie
Odpovedať
Článok sa načítava...
@sedliacka1 HSV cini max 30 % ceny stavby...tak rataj zn.ovu....a inflacih na hypoteku ti necali ? Inak palky jak svina za taky zahradny domcek...
Odpovedať
@sedliacka1 Tie ceny mi neprídu nejako zaujímavé, ale tým netvrdím, že sú zle, či nezmyselné. Len keď to porovnám s drevostavbu, tak nevidím dôvod sa rozhodnúť pre takú stavbu (keramika). Ale pevne verím, že sa dielo podarí a úspešne to dotiahnete do finále s patričnou dávkou spokojnosti. Držím palce.
Odpovedať
@peter977 kurenie elektricke podlahove a krbové kachle, ktoré vykuria cely domcek. Uz mame vacsinu pokupene, preto davam tej sume sancu. Je to malicke.
Odpovedať
@frantisekca vyhodou je nehnitie a neplesnivenie keramizu pri pripadnom prasknuti, vytopeni vlhnuti a pod. Nie su tam ziadne lepidla v stenach, zdravotne nezavadne nehorlave, tepelne vyhodne co som zistovala u tych, co to maju, paneli dobre izoluju, nedava a neodporúča sa sietkovat, len napenetrovat a ostierkovat, lebo sa tym znizi ucinnost panelov. Nejake vyhody oproti drevodomu to teda ma, uvidime po skusenostiach vlastnych. A cenovo tiež vyhodnejsie o nieco, lebo drevodom v tejto cene som nenasla.
Odpovedať
@daralbajda Ideme hotovostou bez uveru. Ked zoberiem, ze byt tych rozmerov je 120 plus, tak je to ok. Vacsinu mame uz pokupenu prave kvoli inflacii.
Odpovedať
@sedliacka1 bude to klasifikované ako rodinný dom?
Odpovedať
@peter977 V stavebku to je ako rekreacna chata. Cize nam neprejdu ani ziadne prispevky ako voltaika a pod. To uz mam zistene. Lebo je to rekr.oblast a tym padom tam rodinny dom figurovat nemoze, co je samozrejme na nasu skodu.
Odpovedať
@sedliacka1 na čo je to dobré?chatka ?
Odpovedať
@daralbajda Vy hľadáte luxus, my účelnosť. Väčšinu roka sme vonku, kde je stále čo robiť a napĺňa nás to. Je tam krásne prostredie, ticho, nie je dom na dome. Nechápem o čo Vám ide, nestaviame to pre Vás. Našťastie. Tak sa pekne usaďte vo Vašej luxusnej sedačke, zapnite si plazmovú telku na celú stenu a pozrite si niečo zmysluplné. Bez urážky. 😉
Odpovedať
@sedliacka1 neuvazovali ste nad stanom ,ci iglu? No chcem vidiet to ticho ked sa stavia dom..A o co mi ide ? Niekto Vam musi vysvetlit co je v zivote spravne,a chatka nie je urcena na trvale byvanie ,uz to ako ste sa postavili k tomu (chatkodom)svedci o Vasom postoji k okoliu ,zivotu...lutujem susedov....o ostatnom asi skoda hovorit .....keby som bol starostom v uvedenej oblasti tak by som si Vas vychutnal......
Odpovedať
@daralbajda Už bez do kúta... V tejto téme iba bezdôvodne dehonestuješ staviteľa.
Odpovedať
@frantisekca neurazaj staviteľov...ak tomuto hovoríš stavba...
Odpovedať
Profilova fotka
@daralbajda "Niekto Vam musi vysvetlit co je v zivote spravne"....neuraz sa ... 😄 veď ty si idiot.
Odpovedať
@eagleowl dalsi "chatkodomkac " a na co sa mam urazit? Tak v chatovej oblasti postavi dom ako chatku a ja som idiot.....hmm, cudni ste Vy ludia ..manzelia,parneri...?
Odpovedať
@daralbajda tak si na zahrade postavili peknu chatku a budu tam chatarcit ako dlho budu chciet. Uz je to politicky korektne?
Odpovedať
Profilova fotka
@daralbajda ty budeš nejaký ten typ roduverného slováka, čo razí teóriou "dom jedine z tehly", "aspoň 200m2 žeby me na dzedzine neohovárali jaku búdu som postavil" žeby všetci naokolo závideli, a samozrejme volskswagen passat , na dvur 😄 nič ve zlým 🙂
Odpovedať
Pre mladú rodinu dosť limitujúce a nekomfortné riešenie, ale pre starší pár alternatíva za prijateľné €. Netvrdím, že je to dobré, ale je to dostatočné a za nízke, udržateľné náklady.
Odpovedať
@dexter89 a ty budeš mať drevorom z apundeklu a huyndaia na dvore....dom staviampre seba nie pre suseda...keď je chumaj susedia nemusím byť....ale zasa to musí byť spoločenský prípustné..to ty že nepochopíš..
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?