Zastropované ceny: Veľký prehľad cien až 400 potravín!

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Zastropované ceny potravín uvíta každý z nás. Nakoľko inflácia potravín neklesá, agrorezort podporuje návrh obchodných reťazcov na zavedenie tzv. Protiinflačnej garancie, ktorá je inšpirovaná francúzskym modelom. Aktuálne je strop nastavený na 3 mesiace. Prehľad zastropovaných cien nájdete priamo v článku: http://www.modrastrecha.sk/magazine/z... UPOZORNENIE: Táto diskusia slúži len na informácie ohľadom aktuálnych zastropovaných cien potravín. Neodbáčajme od tejto témy a vyvarujme sa debatám o politike, minulým režimoch, covide, či iným témam, ktoré priamo nesúvisia s touto aktuálnou témou článku, t.j. témou Protiinflačnej garancie a zastropovania cien. V opačnom prípade budú také príspevky automaticky bez upozornenia odstránené a v prípade, ak nepomôže ani upozornenie, bude diskusia uzamknutá. Ďakujeme za pochopenie. Podmienky používania nájdete tu: http://www.modrastrecha.sk/rules
Odpovedať
1
2
@petiar zásadne keď do obchodu tak s lístkom, čo treba kúpiť a idem len za tým, neriešim kde čo majú vyložené, lebo ozaj veľa nástrah na človeka čaká, keď do nejakého obchodného reťazca príde.
Odpovedať
@marek746 Odporúčam aplikáciu Bring, to si môžete aj v rámci rodiny dopĺňať a je tam viac zoznamov, napr. Potraviny, Lekáreň a môj obľúbený OBI. Veľmi to šetrí čas aj peniaze.
Odpovedať
zastropované len v niektorých reťzcoch a čo ostatné? u nás sa najviac nakupuje vo veľkých reťazcoch , jedine tam ide parkovať a dajú sa kúpiť všetke potraviny i niečo naviac, kopa ľudí kupuje len akcie lacnejšie mäso uložíš v mrazničke, no zastropované už v akcii asi nebudú,aj ked tam chodievaš stále , často všetko usporiadanie menia a prejsť musíš všetko dookola aby si sa dostal k pokladni, menšie obchody v meste navštevujú len miestny ktorí bývajú blízo, pred žiadnym parkovať nejde
Odpovedať
Že čarovné slovné spojenie "zastropovanie cien" môže znamenať koniec pre našich domácich výrobcov, producentov neserie nikoho z Vás ???????????
Odpovedať
A hlavne nechodte do obchodu hladniiii,lebo oci jedia a za chvilu plny kosik blbosti.
Odpovedať
U nas sa najlepsie nakupuje po nocnych,tam sa tak ponahlame,ze ozaj iba podla listka a uz o 9 sme doma,s tyzdennym nakupom.
Odpovedať
Billa "zastropovala" aj ocot na súčasnej cene 0.69, pred rokom 0.24 centov. PR akcia na podporu predaja.
Odpovedať
Profilova fotka
@roman_x ale tak to bude zo vsetky, vsetko bude drahesie, len to bude v ramci nejakeho zastropovania. takze aj tak si clovek v kazdom pripade priplati viacej
Odpovedať
To je aka chujovina, podľa mna zastropovat napriklad v bille pizzu ristorante je totalna kravina. Chce mi snad niekto tvrdit, ze mrazena pizza polotovar je zakladna potravina?
Odpovedať
@ascedant Vraj sú takí ľudia. Kamarát vravel...
Odpovedať
@petersd nie.
Odpovedať
Profilova fotka
@ascedant niektoré potraviny sú tam úplne odveci. Na viacej z nich by som povedal, že to nie sú potraviny na každý deň. Napríklad spomínaná mrazená pizza sa u nás doma neobjaví ako je rok dlhý.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@vlado90 ako tiez neviem, na zaklade akych kriterii vlastne tie jednotlive potraviny vyberali
Odpovedať
Profilova fotka
toto sem IMHO skutočne nepatrí, nehovoriac o pozadí a "úmysle" tohto komplotu. Už hneď prvý fail je fakt, že tento super nápad mal byť štatisticky podložený tým, čo sa najviac kupuje spomedzi potravín potrebných na prežitie. Pizza Ristorante zachráni rodiny ktoré žijú na pokraji životného minima. Vďaka bohu.
Odpovedať
@kuracinarez neviem si pomoct.. z akej casti akeho zvierata sa vyraba "KARkovicka"? 😄
Odpovedať
@michaelarecht haha, celá táto téma aj so zastupovaním je výsmech, ako aj celá bývalá vláda 🤭
Odpovedať
@filip_pe To mi pripomenulo rehot jedného zo "znevýhodnenej menšiny", keď pri nástupe do autobusu si prečítal nápis na tom šoférovom platobnom terminále: Prilož KARtu ! 🙂 🙂 🙂
Odpovedať
@dominik_galaba na tom som sa najviac nasmial, ze ten zaradili pizzu, makovku a podobne veci. ako fakt by som chcel vediet, podla coho sa ten zoznam vlastne robil
Odpovedať
Je to akési podivné: Obchodník/obchodný reťazec urobí veľké "haló" že on chráni spotrebiteľov pred vysokými cenami, nevyplývajú z toho pre neho žiadne povinnosti či problémy, v podstate s pomocou vlády má lacnú reklamu. A čo slovenský výrobca? Vstupné náklady mu narástli bez toho aby ich mal možnosť ovplyvniť, ak nechce skrachovať tak musí zvýšiť predajnú cenu, ale "ľudomilný" obchodník mu dá na krk nôž: "Zoberiem tovar od teba za zastropovanú cenu zníženú o moju nemalú maržu alebo si to doveziem zo zhraničia".
Odpovedať
@alexnetatmo Presne, presne na toto som narážal ! A možnože práve o tieto (skryté) "ciele" ide mocipánom, pri kadejakých novoprijímaných opatreniach
Odpovedať
Profilova fotka
@alexnetatmo zo zahraničia kde je drahšia pracovná sila vyššie ceny PHM a minimálne rovnaká cena energie....im samozrejme vstupné náklady nevzrastli....🤭😂😂
Odpovedať
@petersd Si odhalil! 😉
Odpovedať
@eagleowl a vari by si cakal aj nieco ine
Odpovedať
Profilova fotka
@kotrinka ???
Odpovedať
Profilova fotka
@jaroonkel ja som čakal základné potraviny ako: - mliečne výrobky - mäsové výrobky - pečivo (rožky, chlieb a podobne - nie pizza ???) - minerálne vody - múka - cukor - soľ Proste základné potraviny ktoré v našom košíku tvoria signifikantnú časť nákupu. Nie pixloviny. Ako rozumiem tomu že nie je ľahké vybrať tak aby bol spokojný každý, no zobrali to "útokom" a zatiahli do toho prakticky väčšinu, a aj blbosti.
Odpovedať
@dominik_galaba tak to nie si sám, čo mal o výbere potravín trocha inú predstavu. No asi by to potom bolo až príliš jednoduché a fakt nápomocné ak by to tak bolo
Odpovedať
Profilova fotka
@dominik_galaba tak to sa nedá vybrať, proste nevyhovieš všetkým, no na čo je komu, že sa zastropuje cena pizze napríklad. To sa akože bez nej ľudia nezaobídu?
Odpovedať
Profilova fotka
@janina744 viem si predstaviť, že v Taliansku by to bolo žiadané - potraviny na výrobu pizze, ale ani tam proaktívne nežerú polotovary 😄
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?