Vstup elektrikarov na pozemok

Zobraz úvodný príspevok
Ahoj, pytam sa v mene rodicov. Cez pozemok im pod zemou vraj vedie kabel vysokeho napatia. Asi cez 5 ci 6 pozemkov. Maju ho menit alebo proste nieco s nim maju robit elektrikari. A kvoli tomu maju "rozvrtat" par zahrad. Rodicia tam maju nasadene viacere vzacne stromceky, ich susedia maju na zahrade cisto novy bazen a pod. Pozeral som list vlastnictva, nie je tam uvedena ziadna tarcha ani nic podobne. Jedna sa o 30-35 rocny dom. Kolega mi vravel, ze treba pozriet do uzemneho planu, ci je tam nieco zakreslene. Kde sa vsak k tomu uzemnemu planu dostanem? A ked to tam nie je zakreslene, tak co? Da sa nieco proti tomu robit, aby neznicili zahrady, ci je to vopred prehrata bitka? Vdaka
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@kejsix @jumt : teraz sa to rieši pri nás pri Záborskom pri PO, kde má prísť Bosch ... ľudia nechcú odpredať parcely, tak ich vyvlastnia ... už majú vraj zaplombovane LV... dali im ultimátum, buď predáš (pod cenu) do istého dátumu, alebo vyvlastnenie... Pekne sa vraciame do čias socializmu, kedy súkr. vlastníctvo nič nezanamenalo...
Odpovedať
@dexter89 Ja som nikde nenapísal, že podobné postupy schvaľujem...
Odpovedať
@dexter89 a toto nebude hoax? Niečo ako povolavanie rozkazy?... Však sem daj pár čísel LV ktoré majú na sebe plombu na podporu tvrdenia. Kábel nie je diaľnica a vedia nejaké parcely aj obísť prípadne ak ide o samotný podnik tak jedna dve parcely nehrajú rolue. Príde mi to celé nejaké neuveriteľné. O vyvlastňovaní som počul ak v súvislosti s inými vecami a všetko to bolo po overení hoax. Zaujimava by bola takisto aj informácia čo je pod cenu.
Odpovedať
Profilova fotka
@neutrino toto ti príde ako hoax? 🙂 https://www.noviny.sk/slovensko/75096...
Odpovedať
@dexter89 no len nemiešajme hrušky z jablkami. A nezamieňajme si obyčajnú vychcanosť. Pánko sa velice rozčuľuje ale to že jeho 70 árov do včera nemalo hodnotu ani 26 Euro za meter to už nejak zabudol povedať. A to že on ich nepotreboval do včera predávať ani teraz nemusí. Dokonca si môže požiadať o výmenu, štát mu dá iných 70 árov v rovnakej bonite a bude mať zasa hovno ako mál aj doteraz.
Odpovedať
Profilova fotka
@palo18 tak o zámene tam nepadlo nič... neviem či je to možné zas na druhej strane tu existuje nejaké vlastnícke právo a ak chceme budovať demokraciu a právny štát, hold nemalo by sa o tom len rečniť ale aj tak konať... takže pánko si môže ako vlastník pýtať koľko chce... mňa len udivuje prečo štát, keď už tu ťahá montážne dielne, prečo na to nevyužije nejaký brownfield v okolí Prešova, ktorých je požehnane... a napr. nezaviaže investora k revitalizácii ... namiesto toho sa zastavia opäť "zelená lúka", z ktorej o pár rokov bude ďalší brownfield ale to už som kus odbočil ...
Odpovedať
@dexter89 nuž 50€ za m2 tak zas nemôžme hovoriť o predaji pod cenu 🙂, skôr sa mi jedná o tie plomby čo už majú bez ich súhlasu resp. podpisu kúpnopredajnej zmluvy a teda o vyvlastnení. To zas nie je také jednoduché.
Odpovedať
Profilova fotka
Kokos ved podla textu sa jedna o nejaku luku… tak aky predaj pod cenu? 🙈
Odpovedať
Profilova fotka
@neutrino @zipsuliak nie panko chce 50€ ... posudok je na 26e , vedľa, čo je mimochodom obec ďalej od PO , kde by mala byť cena de facto nižšia, odkupovali vraj za 50€ asi zato vznikol oheň na streche ... lúka nelúka, celkom blízko PO a obec sa rozvíja aj tým smerom , takže ak by sa z tých pozemkov stali stavebné, razom pánko môže dostať aj 100€/meter... to je obec hneď za PO chodí tam aj mhd, celkom dobre to tam poznám 🙂 ja by som ako štát tieto pozemky ani neodkupoval, ale rovno menil za rovnaké v rovnakom katastri ... nikto by nemohol pindať a špekulovať na cene a bolo by... pánko by mal svoju roľu a priemyselný park by stál... alebo ponúknuť menší pozemok v intraviláne a všetci by boli tipujem spokojní
Odpovedať
@dexter89 len to ma jeden hacik. Same vraj, mozno, udajne. Ale pravda je taka ze majitelia pozemkov mali pozemok co do vcera mal 0 hodnotu. A tento slovensky PP ze za mna dakdo daco vybuduje, vyhandluje a ja potom prichadzam cela v bielom a za draho predam pozemok pritom som sa o nic nezasluzil...
Odpovedať
Profilova fotka
@palo18 jasne , to hovorí ten , koho sa to netýka 🙂 ak by to bol tvoj pozemok, zrejme by si nehovoril že ma nulovú hodnotu , lebo každý je akosi háklivý na svoje vlastníctvo a zrazu je problém aj vstup elektrikárov na pozemok... ale ak sa to týka druhého tak je každý "múdry" ako televízor
Odpovedať
@dexter89 unika ti pointa. Davaju 26 euro za meter. Extravilan, orna poda = dobra cena. Ale jasne kludne si kazdy moze zaplatit vynatie, geodetov, inzinierske siete, komunikacie a predavat po 100 eur za meter, nikomu v tom nic nebrani. Alebo dalej prenajimat drustevnikom za 50 centov. Keby to bol moj pozemok tak ho predam, lebo 26 euro za meter role tu u nas nikdo nikomu neponuka.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@palo18 však ako máš pravdu. práve preto by som to ja osobne na mieste štátu riešil zámennou zmluvou... pípek by dostal svojich 70 árov o 100 metrov ďalej a mohol by tam sadiť zemáky a tešiť sa z majetkov aj najďalej... štát by to mohol kľudne tak riešiť , pozemkov majú až až
Odpovedať
Profilova fotka
Ja sa uprimne fakt cudujem ludom ako ten pan co to nechce predat.. tak ako bolo pisane, pomaly bezcenna orna poda zrazu dostala venu 26€/meter… to je pri 70 aroch 182,000€ 😅 Ale tak ono to tak asi bude ze bohuzial priemerny slovak si nespocita dva a dva a bude sa tam bit za to ze jedna babka povedala ze tam a tam sa to predavalo za viac… Namiesto toho aby vzal co ponukaju, investoval to a bol vysmiaty po cely zbytok zivota… 🙈
Odpovedať
Profilova fotka
@wolodymyr Otázka je či mal stavebné povolenie na ten bazén.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?