Čím pomlieť mak ??

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte gazdinky, mám na vás otázku. Ako sa dá kvalitne pomliet mak inak, než na ručnom originál mlynčeku? Melieme doma mak často a ručne je to dosť namáhavé. Čítal som, že to zvládnu aj niektoré kávové mlynčeky, preto zháňam rady od tých z Vás, ktoré majú osobnú skúsenosť či už s týmto, alebo iným účinným sposobom, ideálne elektrickým. Vďaka
Odpovedať
1
2
Tento mame
Odpovedať
Mám aj elektrický, ale niet nad mletím na ručnom, kedy sa zrnko rozlisuje, roztlačí. Po rokoch používania elektrického sme sa vrátili k ručnému mlynčeku. Normálne ten iba spolovice zomletý mak na elektrike pokazil aj obyč. parené buchty.
Odpovedať
Profilova fotka
@staronova Konečne správny názor na mletie maku. Všetko iné, ako roztlačenie makového zrnka a vytlačenie jeho olejnatej zložky mak len zdegraduje :-)
Odpovedať
@jamk1 Tá mnou spomínaná ETA to tiež roztlačí. Aj stará mama si k nám pred časom doniesli pomlieť, keď už nechceli starého otca trápiť s ručným mlynčekom... :-D
Odpovedať
@zuzanale my ho máme doma a melie super. Treba to vedieť nadstavit. Tie guličky na tom prednom dieli nie sú pre srandu králikov. Dokonca na tom meliem kryštál cukor na múčku.
Odpovedať
@dedo758 mala som etu 022, ta mlela paradne. Teeaz mam nejakeho jej mladsieho bratranca, aj ten ma liatinove kamene a uz to nie je to prave orechove, teda makove. Ale lepsie ako rozmlateny mak. Teraz kupujem mlety mak, ale treba strazit zlozenie. Musi byt 100% mak a este treba strazit datum vyroby. A z preventivnych dovodov ho skladujem v mrazaku
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 Ja používam tento starý robot, ktorý je v našej rodine už tretiu generáciu. Je starší ako ja... https://www.ceskatelevize.cz/ivysilan... a čo je najlepšie, že stále všetky komponenty fungujú a nevymenil by som ho za nič na svete. :-)
Odpovedať
mliet mak na mlynceku je fyzicky narocne? dovolte sa mi zasmiat 😅
Odpovedať
Profilova fotka
Neni nad klasiku 😂 ci na orechy alebo mak 😋
Odpovedať
@jamk1 nasi mali etu z r 1961, liatinovy, planetova prevodovka z kovu, vsetko zvladol, umrel chudak na motor, nikto ho nechcel znova navinut :-(
Odpovedať
@jamk1 ja ho meliem s trochou cukru, potom to nie je mastné
Odpovedať
@jamk1 kde sa taký zázrak dá kúpiť?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@tortelinka Treba hľadať na českých inzertných stránkach, tam sa z času na čas niečo za veľmi dobrú cenu objaví. Tento je už žiaľ predaný. https://aukro.cz/stary-kuchyn-robot-z... Len tak pre zaujímavosť. Príslušenstvom tohoto robota je aj preš na ovocie a flexibilná hadica, na koniec ktorej sa upevní brúska na parkety... :-)
Odpovedať
@jamk1 tak tomu sa hovorí univerzálny robot, to by sa ani Mc Gyver nemusel hanbiť :-D
Odpovedať
ja mám doma ručný 60 ročný, melia parádne ale pomaly
Odpovedať
@megdesign nehadam sa no na tom videu to ozaj vyzeralo biedne... @dedo758 @zita19 tiez som mala nejakeho mladsieho bratranca tej ety 022 konkretne etu praktik 3024 to bol nezmar stroj a keby mu neporazilo prevody po 10tich rokoch tak by mozno fungoval doteraz ale prislusenstvo bolo tak na 1-2 pouzitia vsetko nepodareny plast :-p hlavne ze stalo polovicu z toho co robot a to si pamatam lebo som na ten set s robotom obetovala jednu z mojich prvych vyplat...
Odpovedať
@marco1018 Je dobry? Mala som stary mlyncek este po starkej, ten bol super, ten mi vyhovoval, dobre pomlel mak, no teraz co som naposledy kupila, ten nestoji za nic, to je pomlete len tak aby sa nepovedalo, nie je to poriadne ako som bola zvyknuta a neviem aky kupit, aby som zase nekupila nejaky nezmysel :-(
Odpovedať
@frina05 kúp si tento typ (chýba mu strunka :-| ) a máš vystarané: http://www.modrastrecha.sk/market/sta... tie modernejšie napodobeniny za nič nestoja
Odpovedať
@foox súhlasím, mnohé tie moderné sú drahé a kvalita oproti klasike o veľa horšia. Tiež nechápem, že nevedia dať na trh niečo spoľahlivé jak to bolo kedysi
Odpovedať
ja mám totok už vyše 15 rokov a max. spokojnosť.https://shop.zepter.sk/home-appliances/mixsy-food-processor#tab-about-product
Odpovedať
@silvester4 zepter mixsy. Keď meliem mak, vždy treba pridať za lyžicu kryšt. cukru.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?