(Ohrev vody) Aké sú Vaše náklady na teplú vodu? Poznáte nejaké triky na šetrenie teplou vodou?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Koľko miniete na ohrev teplej vody za rok, mesiac? U mňa, štvorčlenná rodina, je to cca. 248 €/ ročne. Pre pol rokom som sa zúčastnil jeden detskej vedeckej konferencie, kde jeden žiak prednášal o tom, koľko stojí teplá voda a ako ušetriť. Bolo to veľmi zaujímavé, sledovať tváre detí. Predtým brali teplú vodu ako samozrejmosť a vôbec nemysleli na to, že za ňu platia. Najzaujímavejšie bolo, keď mladý prednášajúci porovnal náklady na teplú vodu svojej rodiny s platom vrátnika v škole. To deti dostalo, keď si uvedomili, že ten chlap musí pracovať skoro celý mesiac, aby sa jeho rodina mohla kúpať a sprchovať v teplej vode...
1
2
@peter_tatramat jeden z velmi ucinnych trikov ako usetrit nadmerné minanie teplej vody, je vliezt s manzelkou do sprchaca ( zabranite tomu tak jej hodinovemu clapkaniu sa ) aj toto bol jeden z dovodov, preco mame velky murovany sprchac... :-D
Profilova fotka
@lucka1987 Ideálne a príjemné šetrenie :-D Ide to i s vaňou, a keď ste tam dvaja, tak Vám netreba ani toľko vody ako samotnému :-D
@peter_tatramat :-D :-D no vo vani veru nie. mylsim ze pri par litroch by sa uz voda liala vrchom vane, obavam sa vsak, ze vo vani ( mame klasicku velkost ) by sme s muzom vyzerali skor ako uviaznute veleryby niekde na plazi . :-D
@niless To aby majkok dosiahol najnižšiu spotrebu treba pevný plán (ty sa pôjdeš sprchovať o pol hodinu, ja za tebou, ale musím počkať kým mi to dohreje, dlážka sa dnes nebude umývať, lebo sa sprchujeme a dcéra príde domov až zajtra takže vody bude mať dosť).
Profilova fotka
@viktor811 Sa smejeme, ale taký ľudia naozaj existujú. Nebudm menovať ani lokalitu, ani akciu, kde som to zažil, no pán sa prišiel informovať na inteligentný ohrievač vody, s ktorým sa dá ušetriť. Po krátkom predstavení mi hovorí: ,,A aký najmenší máte?,, jasná odpoveď , 30L a nasledovala otázka, a pre koľkých ľudí to potrebujete? Hovorí že je ich doma 5. On, manželka a 3 deti....Tak som mu povedal, noooo, to ale nebude stačiť....A on na to, že prečo? V pondelok on, utorok manželka, atď.... :-D A veru aj s tou 30tkou odišiel .... neviem si predstaviť, čo sa stane ak zmeškám čas sprhcy v určený deň? ...
@viktor811 Tiež... :-) Na chalupe je to zatiaľ na sprchovanie jediný zdroj teplej vody a naši majú dreva tiež dosť, tak sa voda ohrieva "valcom" - ale to perpetuum mobile, čo otec vymyslel, by si ako trvalú náhradu za čokoľvek iné, komfortnejšie, určite nechcel... :-)
@peter_tatramat nic strasne, je vedecky dokazane ze spina po 2 tyzdnoch sama opada...:-D
Profilova fotka
@rasto7764 :-D tak ako stĺpcova metóda na internáte :-D Poznáte ju?
Profilova fotka
Vážení priatelia, ďakujem Vám za ďalší plodný deň, idem už ako hovorí dnešná mládež off :-). Teším sa na Vás zajtra. Prajem dobrú noc všetkým... A stále čakám, či si niekto spomenie na stĺpcovú metódu prania na internáte :-D
Profilova fotka
Milí priatelia, som opäť dostupný....Prajem pekný deň
Profilova fotka
@peter_tatramat a najlepšie je mať tri dcéry v teenagerskom veku :-D
@jjkoala ale v tom pripade sa uz sprchujete na psychiatrii a je vam to jedno, nie? :-D
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@jjkoala To už asi potom treba zvážiť, či nevyjde lacnejšie permanentka na kúpalisko (mesačná+rodinná zľava) :-D
Profilova fotka
Dnes Vás opustím trošku skôr, samozrejme tak ako celý týždeň, ráno som späť. Pekný piatkový večer.
1
2

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?