Vysoka vlhkosť v lete ?

Ahoj uz som sem raz písal o vlhkosti ktoru som mal na jesen minulého roka. Vlhkosť sa držala dlho pretože mraz prišiel az neskoro ale prisiel a Vlhkosť sa dostala na normálne hodnoty. Teraz riešim opäť zaujímavý jav. Pride leto a ja mam kazdy rok vlhkost na vlhkomeri cez 70-80%. V lete je vlhkosť taka vysoka aj vonku a asi urcite prenikne aj dnu vsak ? Ja viem ze vtedy nie je mozne aby sa zacala tvorit plesen lebo nebudu studené múry... ale trapi ma to lebo vysoka vlhkost robi pocit dusna a citim sa ako pri mori.
Odpovedať
Profilova fotka
Neviem ako u Vás, ale ja som vlani v lete u nás meral častokrát polovičné hodnoty tebou uvádzanej hodnoty vlhkosti. U teba teda asi bude treba aplikovať nejaký osvedčený odvlhčovač.
Odpovedať
Nepíšeš stavbu - dom, byt? Materiál, z čoho je postavený. Lokalitu - (možno pri vode?). Možno sa bojíš dopredu zbytočne...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dedo758:

Nepíšeš stavbu - dom, byt? Materiál, z čoho je po…
@dedo758 zabudol som napadlo mi to az potom takze. Je to niekoľkoročny dom postaveny z tych velkych červených tehál. Tiecie od nas asi 150 metrov taky potocik ktorý uz v maji uplne vyschne. Ja sa nebojim len chcem zistiť nieco viac ze preco je tu taka vysoka vlhkost zatial co na druhej starne mesta byva kamarat a vlhkost ma okolo 50 😭
Odpovedať
A vetráš dostatočne? Lebo ja cez leto v noci nechávam okrem spálne všetky okná otvorené. Ale istotne by som asi skúsil na pár týždňov nejaké odvlhčovače pustiť, lebo ak nemáš úniky vody, tak jednoducho musí odniekiaľ tá vlhkosť vznikať a asi to bude z chodu domácnosti.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od peter0:

A vetráš dostatočne? Lebo ja cez leto v noci nech…
@peter0 ja myslim ze je to prave kvoli tym oknam . Vetram aj v tomto momente v celom dome prievan a tiez ten saharsky piesok 😂. V lete vetram rano, vecer a aj v spalni celu noc niekedy necham vetracku aj v obývačke, kuchyni... . Rano si kľudne aj privstanem aby som ich skoro rano otvoril a urobil nech sa ochladí lenze rano a vecer je vonku vlhkost najväčšia. Kebyze mam unik vody tak by bola vlhkost aj v zime ci ?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od samueeel:

Ahoj uz som sem raz písal o vlhkosti ktoru som ma…
@samueeel A vlhkomer meria dobre? Ja byvam medzi 2 riekami a v lete sa vlhkost v dome bezne pohybuje okolo 55-60%, co povazujem za normalnu vlhkost. Vsetko pod 40% je skor na skodu ako uzitok, hlavne dlhodobo. Ale niekedy sa v lete stane, ze mam vlhkost aj okolo 70%, hlavne vecer po burke, ak je vonku vysoka vlhkost. Vtedy skor okna zavriem
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od pircuk:

@samueeel A vlhkomer meria dobre? Ja byvam medzi …
@pircuk ano mam dva a maju medzi sebou rozdiel max 2 %. Aj ja som mal po burke vlhkost 85 % ako pri mori 😂 to uz bolo fakt vela. Ja mam tu vlhkost uz od maja 60 a vyssie a az do prvych mrazov. Teraz tu mam 43 %
Odpovedať
Profilova fotka
no byť tebou keď to máš takto zainvestujem do kvalitného odvlhčovača vzduchu ale skôr by som asi išiel do tých väčších, veď to nie je normálne a hlavne to vôbec nie je zdravé 😷
Odpovedať
Profilova fotka
merias vlhkost vzduchu aj vonku? To ti povie, ci mas vlhkost v dome z dovodu nedostatocneho vetrania alebo ci je vlhkost rovnaka tej vonku. Nemozes zabudnut na prepoct pri roznych teplotach, kedze merace ukazuju relativnu vlhkost vzduchu. V lete byva spravidla vyssia vlhkost vzduchu ako v zime. Ako pises, v lete nehrozi plesnenie stien, kedze su teplejsie. Ak sa obavas pocitu dusna, kup klimu s odvlhcovacim rezimom. uz samotn aklima znizuje vlhkost a ak zapnes odvlhcenie, netreba sa bat pocitu dusna. Ked u nas prsi, mame vonku vlhkost vzduchu cez 80%. To iste aj vnutri. Ked prevetrame pri vhodnom pocasi, tak klesne na cca 60%. Tento rok nam 3 mesiace prerabali posledne 2 izby v dome, nove betony, omietky,....takze u nas je napr. vnutorna vlhkost v dome okolo 70% po 2 hod bez vetrania
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od katat2:

no byť tebou keď to máš takto zainvestujem do kva…
@katat2 neviem ci je odvlhcovac najlepšie riesenie, pretoze cely den budem odsavat vodu zo vzduchu na litre a vecer otvorim okno a otvorene je celu noc, to znamená ze ta vlhkosť pocas noci stupne. Takze ani tak ani tak. Aha a este co si prosim myslela ze nie je zdravé? Dakujem
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sissik:

merias vlhkost vzduchu aj vonku? To ti povie, ci …
@sissik ano meriam vlhkosť aj von aj dnu mam to všetko na jednej meteostanici. Niekedy sa citim ako pri mori 😂. A co znamena ako si pisala pri "vhodnom pocasi" ? Hej asi ze slnko ... ale aka je to teplota lebo pre mna je 31°C a 70 % vlhkosť vela a cim je vyššia teplota+plus ta vlhkosť...
Odpovedať
Nasiel som nejake fotky mojej meteostanice z leta mozete si pozriet
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od samueeel:

Nasiel som nejake fotky mojej meteostanice z leta…
@samueeel pri vhodnom pocasi som mysella ze neprsi a nie je hmla a vonku je nizsia vlhkost ako vnutri.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od samueeel:

Nasiel som nejake fotky mojej meteostanice z leta…
@samueeel podla tych foto mas vnutri vyssiu vlhkost ako je vonku. Takze bud odvlhcovat alebo klima. Oboje znizuju vlhkost vzduchu.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?