Teplota na zdroji tepla

ahojte..je to fakt vo vseobecnosti pravda ze cim vyssiu teplotu/nastavenu resp.aktualnu ma zdroj tepla/myslim tym tie automaticke kotle atd.tym lepsie ju dokaze udrziavat-teda ze tak nekolise mimo chcenych hodnot..? 😉
Odpovedať
nie
Odpovedať
Aký zdroj tepla? Plynový kotol, kotol na drevo, pelety, ekohrasok, či?... Kolísanie mimo chcenych hodnôt? To znamená čo? Veď aj (izbový) termostat má hystereziu a teda neudrzuje teplotu presne na desatinu stupňa... Kotol na pevné palivo má problém s nízkou teplotou, lebo koroduje, hrdzavé atď.... Veď to je ako otázka, či auto do kopca na plný plyn udrží rýchlosť...
Odpovedať
No my sme teraz s kotlom hrali riadne,kedze nam kurenar zapajal akumulacku,kde sme ju mali na teplotu 40stupnov,kotol sa nam vobec nezapol,lebo stale cakal.ked sme zvysili teplotu na 50stupnov,kotol klesol o 5 stupnov a zase sa zapol,no to zas bolo kazdu chvilu,a nie a nie sa vyhriat na 75stupnov,tak nas to uz fakt dozralo,ani kurenar moc neporadil,poradil nam s akumulacku revizak s tym,ze mame na servis.Tak sme tam volali,a ze treba zase kotol dat az na 90stupnov.no chvala bohu od vtedy mame pokoj,kotol sa zapne sam ako nahle klesne akumulacka na 50stupnov,kedze je nahriata na 90stupnov,tak jedno cele vyhriatie kotol vypnuty,a az pri 2 hom vyhriati sa zapne.Termostat nastaveny na 24stupnov,dom si drzi teplotu.Takze sa kotol zapne naozaj par krat za 24hod.Este sa asi musime pohrat aj so splalinami,tam to ma byt az na 220stupnov a my mame max 130.Tie kotly su stavane na tieto hodnoty,a nic sa im nestane.My sme sa bali tiez preto take nizke teploty.no vzdy vsetko nove u nas sa treba s tym vyhrat a nastavit.A tie nervy,ale potom uz super.a akumulacku mame 300l.
Odpovedať
@emilia25 mne píšu v navode kotla teplota spalín 115-125 st. Takže tých 130 by malo byt v poriadku čo máte Vy , či výrobca vám píše inak? a ja aj tak mám 125-135 st. mám sice iný kotol...Ste si zmýlili povolanie , mali ste íst za kuriča , ten kotol máte ako dieta -tak sa on staráte ..
Odpovedať
@frantisekca @frantisekca Hysteréza ...hysteréziu može chytit manželka...
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@mcsmekac mame jeden snimac na kotly,resp vzadu,to je na teplotu spalin,ked je moc vysoka tak sa kotol zacne ochladzovat.Druhy sme teraz dopajali z kotla do akumulacky.obehovky mame 2,jedna je z akumulacky a ta je prepojena tiez kablami na priamo s termostatom,to zase robil elektrikar,a 2 cerpadlo zase za kotlom.
Odpovedať
@daralbajda my mame takto pisane tie hodnoty na spaliny.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?