Tepelne cerpadlo hluk

Zobraz úvodný príspevok
Ahoj strechari. Riesim prave velku dilemu zonsusedou, ktora stavia dom. Dnes som prisiel a vidim, ze ma vyvedene trubky tepelneho cerpadla presne smerom na moj dom. Je medzi nami priestor cca 6 metrov, kde 2 metre su jej a 4 su moje. Problem je, ze na tej strane mame spalne. Existuje nejaky pedpis, norma, ktora riesi umiestnenie TC ? Bojim sa, ze cerpadlo bude vytvarat hluk, ktrory sa medzi stenami este znasobi a ze sa viac uz doma nevyspim….
Odpovedať
1
2
@tao_tao tie ruchy sú ale uchu príjemné, človek ich preto nevníma negatívne, ale počuť ich počuje a vníma, len nie tak ako vníma umelé zvuky. Tie už sú rušivé. Tak som to myslela.
Odpovedať
@kejsix klasika, bežný alarm dostupný na našom trhu. Značku ti nepoviem veru...
Odpovedať
@jabadaba Nechcem zľahčovať ten hluk u vás, ale ani v obslužnej budove nemocničného heliportu mi falošné alarmy rozbitia skla nechodia.
Odpovedať
Profilova fotka
@jabadaba ja napr. kurime klímou , takže ide celú noc dnu . Ventilátor mám na 2. Stupni , tichy režim nezapinam , lepšie sa nam pri tom spí , keď to šumí Asi sme divna rodina ale nikomu to nevadí ani žene ani dcére. Mne osobne už vadí keď to není počuť , horšie sa zaspáva 😀
Odpovedať
@kejsix no, tiež tomu nerozumieme, čím to je, to tč mi napadá ako jediná možnosť... fakt netušíme čo to spôsobuje. Proste to sklo a senzor na ňom reaguje na nejaký podnet, ktorý ale nevidno na kamerových záznamoch... ale je fakt, že čerpadlo je hlučné a asi sa časom nevyhneme debaty so susedmi na túto tému. Z čoho nemám vôbec radosť, lebo máme fajn vzťahy a dúfam, že týmto sa nenarušia.
Odpovedať
@dexter89 že ty si bol mimino, ktoré zaspávalo pri vysavači? 😄
Odpovedať
@jabadaba Veď v pohode, ale toto spravanie by som tč nepripisoval. Na kamerach neuvidite nic, ten senzor nepracuje na principe detekcie nahlej zmeny sceny. Preto ma zaujimala znacka, lebo napr. paradox alebo aj jablotron maju tieto veci slusne zmaknute, ale to len tak pomimo..
Odpovedať
Profilova fotka
@jabadaba asi hej 😀 tak moja malá spi aj pri zbijacke ... Len som chcel povedať že aj hluk je subjektívna vec ... Kamoš zas napr nemôže mať ani tikajuce hodiny v spálni lebo by zošalel
Odpovedať
@dexter89 😄 tak to ja som kategória ako ten tvoj kamoš, z tikajúcich hodín by som skončila v Cajle. 😄 V zásade máš pravdu, že je to subjektívna vec, len sú zvuky, ktoré fakt sú na palicu. Ale tak, snáď to dáme...
Odpovedať
TC má aj režim odmrazovania, je taktiež rozdiel na aký momentálny výkon ide. Tie údaje výrobcov o hluku sú asi iba výsmechom. Neviem aká frekvenčná zložka je pri nich meraná, ale predpokladám, že majú spôsoby, ako v testoch dosiahnuť dobré čísla. Navyše, každý človek má iné vnímanie. Asi by nebolo od veci, keby bolo zákonom jasne stanovene, kedy sa musia pri inštalácii TC zároveň aplikovať aj protihlukové opatrenia, s jasnou definiciou akým spôsobom, v akom vyhotovení. Pri jejich rozmachu (TC) budú čoraz častejšie spory, ohľadom umiestnenia a práve preto by mali byť tie protihlukové opatrenia jasné. Myslím, že minimálne u našich susedov, ČR už to majú. Len naša vláda má zjavne iné problému, než riešiť dobro ľudí. Ale som rád, že aspoň znížili DPH na tie vleky. Aj keď iba túto sezónu, no možno to opakovať... To je v dnešnej dobe pre ľudí naozaj potrebné...
Odpovedať
@kejsix nie som si tou značkou práveže istá, mám dojem, že práve jablotron máme....ale neviem to na stopercent. Senzor sme menili práve kvôli tomuto divnému správaniu.... žeby aj druhý bol chybný? Hm, myslela som, že po nočnom poplachu niečo zbadáme - čo ja viem, zviera pri okne alebo vtáka, čo doň vrazil, ale ničovaté nič. Proste uprostred noci humbuk bez zjavnej príčiny. Už sme takto mali zopár budíčkov o druhej v noci. 😛
Odpovedať
A momentálne bývam asi 500-600 metrov od veternej turbíny. A hučí a hučí. A pritom moc nefuka. Nepríjemný zvuk. O to horšie, že podvedomie sa naň zameria a asi je potom to vnímanie silnejšie a nepríjemnejšie.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@jabadaba tak ako keď sú dvaja normálni ľudia,susedia tak sa dohodnú ... Aj na umiestnení TC veď to môže byť kľudne aj ďalej od domu ... Videl som pipka čo mal TC 10 metrov od domu a pod zemou vedené potrubie do domu ... A to mal pipek čo s tým má firmu z Česka tak asi to spravil aby mu to išlo good
Odpovedať
@frantisekca 😄
Odpovedať
@dexter89 práve, že tí naši susedia to už majú dávno nahodené, my sme stavali po nich a toto nám nejako uniklo a ani nám nenapadlo, že je to tak hlučné. Ale tiež verím, že ak by bolo veľmi zle, tak sa vzájomne dohodneme na niečom rozumnom.
Odpovedať
@dexter89 tak ja som spaval aj pri rockovej hudbe v rychlom tempe, ale tikajuce hodiny by som si do spalne nedal nikdy
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Zdravím tiež mame problém zo susedom . Tepelné čerpadlo hrozný monotónny zvuk do spálne . Čerpadlo nema zakreslene v stavebnom plane, ma mat úplne iné kúrenie
Odpovedať
Celkom zaujímavé je, keď má niekto vonkajšiu jednotku na stene na konzole a nepočuje ju vôbec. A sused naproti 10m bez okna na túto stranu sa sťažuje na hlučnosť TČ. Tak neviem či ten niekto strašne nechce počuť alebo ten sused len vyhľadáva konflikty. Ja mám na stene dve vonkajšie bedne klimatizácie a sused 12m naproti stenu s oknami do spálne a kuchyne a vraví, že nepočuje absolútne nič pri zavretých oknách a pri otvorených úplne jemný šum v noci v lete za bezvetria keď necvŕkajú cvŕčky či cikády. Mať ladiča klavírov za suseda nieje teda hocičo vám poviem.
Odpovedať
@toky1 he he, že jemný šum.... sused má na našej strane čerpadlo, a to pri pobyte vonku máme dojem, že nám na pozemku duní traktor a vo vnútri je to detto počuť - dúfame pevne, že v priestoroch, ktoré sú na opačnú stranu to nebude počuť. Toto proste nemá riešenia! Vždy je nutné niekde čerpadlo umiestniť a vždy to niekto bude schytávať.... výmysel na pohľadanie.
Odpovedať
@jabadaba No neviem asi závisí aj od typu a značky čerpadla. Mám rok a pol Daikin Altherma 3, 8 kw a aj keď ide na maximum (nahrieva TUV) tak počuť vonkajšiu jednotku tak do vzdialenosti max 6 metrov. Inak ju počuť len do vzdialenosti cca 2-3 metrov.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?