Skladba podlahy pod kúrenie

Dobrý deň prajem všetkým. Rekonštruujeme starší rodinný dom. Potrebujem radu ohľadom skladby podlahy. Chcem robiť podlahové kúrenie ale chcem čo najmenej zdvihnúť podlahu. Normálne by som mal dať aspoň 10 cm EPS plus anhydritový poter 5 cm plus 1 - 1,5 cm dlažba / laminát. Nech to zaokruhlime je to 17cm. Tiež by som chcel spustiť strop skrze elektriny a svetiel a vyrovnaniu stropu je to minimálne 8 cm na dvojitú konstrukciu zo sadrosom. Do kopy je to 25 cm menej. Výška stropov teraz je 275 cm. Keď odpočítam tých 25 vychádza mi to na 250cm. Je to normálna výška? Alebo zvoliť menšiu izoláciu podlahy z niečim čo má lepšie izolačné vlastnosti ako eps150 - povedzme XPS? Ale viem že nemá až toľko lepšie izolačné vlastnosti že ho môžem dať len 5cm... Dom je kompletne podpivničený ale nechcem zatepľovať strop z pivnice lebo je nízka. Prosím poraďte? Ďakujem. 🙂
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@pablo87 240cm by malo byt minimum, ak nieste v dome sami basketbalisti nemalo by Vas tych 250cm obmedzovat, bezny xps a eps ma viac menej skoro rovnake tepelnoizolacne vlastnosti, existuju aj izolacne dosky kde sa 5cm vyrovna 10cm eps ale cenovo to uz bude niekde inde
Odpovedať
@suky96 čisto informatívne - ako sa volajú tie dosky? A vysokí sme cca 175 cm ale aj tak neviem či nebudem mať pocit že mi strop pada na hlavu 😁
Odpovedať
Norma vraví o minimálnej výške obytnej miestnosti 2,4m a odporúčanej 2,6m. My máme 2,5 a prijal by som vyššiu každopádne som si zvykol. Možno preto lebo máme pôdorysne veľké miestnosti. Mám 187cm. Manželka 174 a vôbec výšku miestnosti doteraz neriešila.
Odpovedať
@pablo87 napr. Kooltherm K3 podlahova doska
Odpovedať
@suky96 a cena cca 3x vyššia ako 5cm eps. Ale ak sa pozrie že eps potrebujem 10 cm a túto dosku 5cm vyjde to na cca 30% drahšie. Hmmm
Odpovedať
@toky1 Ďakujem za odpoveď. Došli sme do záveru že nám stačí cca 250cm výšky. Skladba podlahy bude 10cm eps ( 2 x 5CM) folia, trubky podlahoveho a 5 cm anhydrit nad eps alebo 7 cm betón nad eps. Ci bude anhydrit alebo betón sa ešte neviem rozhodnúť skrze toho že je dom podpivničený a pivnica ešte není hydroizolovana ale je pomerne suchá. A na FB mi hovorili že sa vlhkosť z pivnici môže dostať do anhydritu a že nereaguje dobre na vlhkosť...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?