Radiátor stále kúri aj keď vypnutý

Prosím poradíte mi niekto. Kúpili sme byť po kompletnej rekonštrukcii a radiátory aj keď sú vypnuté tak stále kúria . Včera som tu mala kurenara a nic sme nevyriešili. Prípadne ak je niekto z Banskej Bystrici že by sa na to prišiel osobne pozrieť. Vopred ďakujem
Odpovedať
ak zatvoprím ventil a spiatočkové šrobenie nemože kurit..samozrejme že to nevychladne hned..
Odpovedať
Profilova fotka
@terchova: mozno sa nezatvara ventil...mal som par krat podobny problem....necistoty v okruhu sa dostali do ventila a aj ked som ho zavrel, on sa vo vnutri nezavrel a stale prepustal.... ak tam bol kurenar, to nerozobral ventil???
Odpovedať
Profilova fotka
@terchova Treba zavolat kurenara, odvzdusnit, rozobrat a vycistit a vsetko by malo byt ok :)
Odpovedať
@terchova AKo napísal @y2k , bude tam nečistota vo ventile (nie v hlavici !!) a preto sa neuzatvorí, ale stále prepúšťa vodu. Treba odstaviť okruh, vypustiť ho, dať dole ventil a buď ho prečistiť, alebo vymeniť. Potom, ak je špinavá voda v kúrení, tak pred ventil dať sitko alebo ešte lepšie ešte jeden guľový ventil so sitkom, aby sa sitko dalo prečistiť. My sme na byte mali radiátor na spodku stúpačky kúrenia a všetok bordel (napr. kúsky hrdze z vnútra potrubia) pekne klesali do nášho radiátora a pravidelne upchávali ventil. Nám potom radiátor nekúril, tak som tam dal to, čo je na druhom obrázku - ventil so sitkom. Sitko potom zachytávalo ten bordel a ten nešiel ďalej do termostatického ventilu.
Odpovedať
Profilova fotka
Odmontuj hlavicu a je taka ochranna krytka na ventily a ta vie sluzit ako hlavica a tou sa to da zavriet ak bude kurit zly ventil ak nie zla hlavica
Odpovedať
@terchova ja by som chcel mať taký radiátor, ktorý stále kúri aj keď je vypnutý ( kotol).
Odpovedať
S tym si sama neporadis,zavolaj si radsej technika alebo schopneho suseda haha :D
Odpovedať
@terchova uz ta poloha hlavic je super, :( asi ta ich vertikalna poloha zapricinila to ze sa vo ventile nasadali necistoty, najlepsi vycistit alebo vymenit...
Odpovedať
Ďakujem všetkým ... Včera tu bol kúrenár zložil radiátor vymenil nový ventil aj tie kovové šrouby vypustil radiátor zmrazil ho a nič nepomohlo keď dám radiátor na päťku kúry úplne a takisto kúri aj keď je na hviezdičke... Tým že je ventil hore by vraj problém nemal byť.. ja už tomu nechápem.. kúrenár ovi som dala 95 euro.. :-S
Odpovedať
V byte máme päť radiátorov.. a s 3 máme takýto problém... Proste kúria si hocijak aj keď sú úplne vypnuté na hviezdičke idú celú noc ako šialené..
Odpovedať
vymen ventil a u totym momentu prestane kurit, jezisi kriste toto snad neni mozne na co sa tu pytate, "to slovensko nase hrdo vstalo" a toto je vraj narodna hymna ? ta pytam sa ako talian, ste fakt dementi? alebo iba dementov zo seba niektory robite ??? bo toto je snad nonsens co sa tu clovek za psychopaticke otazky docita
Odpovedať
@kavar ventil predtým bol nový aj teraz sa vymenil za druhý a nepomohlo čo odporúčaš... ja som to už riešila s tromi kúrenármi...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@kavar ten poradiť nevie, ten vie len na všetko a všetkých nadávať. Ešte z môjho pohľadu. Termostatický ventil môže byť áretovaný v otvorenej polohe napríklad na stupni č. 3. Odstránenie vyžaduje prizvať k tomu odborníka.
Odpovedať
@terchova Jednoznačne je to vo ventile, inde to nemôže byť. V opačnom prípade by to boli Akty X pre Muldra a Scullyovú, keby radiátor sám od seba kúril. Ten ventil jednoducho nezatvára. Alebo tá termohlavica nie je kompatibilná s ventilom, lebo ho neuzatvorí. Ak je ventil, ako píšeš, nový, tak kúp obyčajnú ručnú hlavicu, napr. takéto niečo: https://www.herz-sk.sk/rucna-hlavica-... a skús ten ventil s tým uzatvoriť.
Odpovedať
@chrobak7 ďakujem no veru je to také akty x teraz momentálne cez deň nekuria bytovom dome ale vždy večer akonáhle sa ochladí von tak spuštajú kúrenie a jednoducho okolo desiatej večer začne v radiátoroch hučať natekať voda a radiátor je hneď horúci aj keď je na tej vločke. Včera tu bol inštalatér vymenil hlavicu za novú ani tak nič.. robí mi toto v troch radiátoroch z piatich v byte a som na prízemí. To ste celé mi to dáko blbne radiátory mám vypnuté a kúria si kedy chcú.... Ešte sa na to má prísť pozrieť jeden kúrenár..včera bol radiátor úplne zložený vypustená voda zmrazil ho a vyčistil vymenil tie kovové ventily aj hlavicu dal novú
Odpovedať
Jednoznacne pakazeny ventil! Ked ho cistili a prepusta uz len vymenit- odporucam Herz.
Odpovedať
Profilova fotka
@terchova len dočasný laicky zásah, dolu je šesťhran pod nim imbussovym kľúčom uzavrieť, oznámiť poruchu správcovi
Odpovedať
@jan45 to je ako úplne uzavretie radiátoru áno? Lebo aj to som rozmýšľala ale vraj nie je vhodné to úplne uzavrieť. správcovi som to už nahlásila dnes no povedal mi že aj tak si budem musieť zohnať vlastného kurenara a zaplatiť si tu zo svojho čo je logické proti tomu nič nemám. Rada by som bola aby mi už tie radiátory nekurili naplno 8-(
Odpovedať
@terchova Ak vymenil ventily za nové a hlavice zostali pôvodné, môże byť problém v hlavici, prípadne nekompatibilita hlavica-ventil. Čo sa toho ventila nazvislo týka, tak problém môže nastať v tom, že hlavica je viac ovplyvňovaná teplom z radiátora a môže zatvárať pri nižšej teplote v miestnosti. Správne ho umiestniť znamená kolienko na rúrke otočiť dohora a druhé smerom dopredu a bude ventil v správnej polohe...
Odpovedať
Radiátor kúri cez spiatočku ktorá je otvorená stále. Vysoká teplota spiatocky. Teplá voda odovzdá teplotu vode a radiátoru. Možno by pomohlo vložiť spätny ventil ale neskúšal som. Ekvitermicka regulácia teploty vykurovacej vody podľa vonkajšej teploty by mala tiež pomôcť. Veď skúste zatvoriť spodné ventily radiátora imbusovym kľúčom.
Odpovedať
niekedy osprostie termostaticka hlavica a aje nastavená tak ,že nieje celkom uzavretá, ale je v polohe zavretý treba ho prestaviť a merač je nastavený na nove radiatory ?
Odpovedať
@vrajmantak zajtra sa na to príde pozrieť ten čo to montoval. Navrhuje aj riešenie že priškrtiť dole ventil aby netiekla toľko vody do radiatora neviem nevyznám sa hovorím len ako lajk a druhý nápad ho ešte napadol že miesto hlavice da takú pevnú čiapočku s ktorou by malo ísť uzavrieť radiátor tak aby mi už neprepúšťal horúcu vodu. lebo aj keď je zavretá hlavica tak počuť v radiátore ako voda stále nateká a radiátor kúri. som na prízemí čiže vravel že to môže byť aj silným prítokom tlaku vody niečo také...Radiátory sú v celom byte nové aj hlavice
Odpovedať
ono ten ventil sa da este "otacat" a tym nastavit prietok ked je ventil zavrety / otvoreny to je na takom "tisic hrane" asi to mate uplne otvorene ... ja som to mal tiez tak a treba si to nastavit, prip cez spiatocku, dat hlavu na 5 a spiatocku prip zatvarat kym nebude na vystupe chladnejsie nez na vstupe ... treba si to proste vyregulovat bud ventil alebo spiatocku, idealne aj aj zlaty stred :) mne jeden napr kuri naplno na 3 ale ked som to otvoril tak kuril aj na 1 alebo hviezdicke
Odpovedať
Pred nastavenie na prívod nech pozrie,.... Ale to by mal kurenar zvládnuť to nie je atomka...
Odpovedať
@terchova tak ako vam to dopadlo? Celkom ma zaujima zaver ;) ak ste vymenili ventili myslim ze ste uspeli... nic ine to nemoze byt...dik
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?