Protherm tiger condens 25 kkz 42 vs. Viessmann vitodens 111-w skusenosti

Zdravim Vas rad by som sa Vas chcel spytat, ci ma niketo skusenosti s hore uvedenymi kondenzacnymi kotlami so vstavanym zasobnikom vody? Viessmann ma o nieco nizsi spodny vykon a cena je ca. o 250€ vyssia ako pri Protherme. Neviem sa rozhodnut, ktoru z dvoch moznosti pre nas bungalov s vykurovaciou plochou 130 m2, tepelne straty 3600W/rok myslim a rocna spotreba plynu je v projekte uvedena na 1400m3. Niekde na foroch som sa docital, ze kondenzacne kotle so vstavanym zasobnikom nie je mozne kombinovat cirkulaciu? Ako casto Vam zopina kotol pri beznej vyk. teplote 21-22 stupnov pocas vykurovacej sezony, kde sa vonkajsie teploty pohybuju okolo 0 stupnov? Dakujem za info
Odpovedať
Mal si dať diskusiu a nie otázku.takto len raz ti môžu odpovedať. záleží či budeš mať podlahovku alebo radiátory. Ja mám wiesmann 200 aj s zásobníkom TÚV.a som nadmieru spokojný.
Odpovedať
Profilova fotka
Obecně platí s podlahovkou spínání 1x za dvě hodiny, s radiátory 3x za hodinu. Správně omezit topný výkon, protože nejvíc kotli škodí právě nájezd plným výkonem. Trvat na spodním výkonu pod 5 kW je zbytečné a dobří výrobci to vědí. Vždy je kam výkon akumulovat aniž by to uživatel jakkoli poznal. Je to tedy jen o správném řízení a nezapomenout, že i amortizace je velmi významnou položkou. Správně nastavené cyklování stojí u kondenzačního kotle 3€ ročně navíc. Proto je ta snaha o necyklování poněkud kontraproduktivní. Víc v mém profilu včetně výpočtů otopné soustavy. Proti kondenzačním Prothermům nic nemám. Sám provozuji tři kondenzáky bez závad. Ten nejstarší už 14 let plného provozu.
Odpovedať
Pri viessmane mate innox radial vymennik s 10 rocnou zarukou. Z osobnych skusenosti velmi spolahlive a tiche zariadenia. Od toho lepsia je verzia s externym 100l zasobnikom vitodens 100W.
Odpovedať
Profilova fotka
Wiesman je trosku kvalitnejsi kotol a urciye by som nechcel ohrev prietokom ale bojler osobytne od kotla nadstavis si kolko chces aby tuv mala stupnou a pokoj nemusis tam davat zmiesavaci ventil proti obareniu .... ako casto sa zapina kotol zalezi aku teplotu odovzdavas mediu ako dlho ti dom akumulovane teplo zadrzi izolaci ale pri beznom kureni sa ti kotol moze zapnut aj 4 az 5 krat za den
Odpovedať
Vitodens 111 je kotol ekonomickeho typu, regulacia nic a kazi sa. Protherm ma hlinikovokremikovy vymennik ktory vie prehoriet a trojcestaky na prepinanie medzi UK a TUV sa pravidelne kazia. Mam servisakov na kotle tak ti hovorim z vlastnej skusenosti. Viessman jedine 200 radu, protherm ani zadarmo. Vyberal by som medzi Viessman 200, Wolf CGW2, Junkers CerapurComfort...
Odpovedať
@juraj885 protherm tiger condens má nerezový výmeník.. jedine gepard má hliníkovokremíkový.
Odpovedať
Hliníkové krenikovy výmenník má najlacnejší Protherm,ale aj Buderus....
Odpovedať
Ano ospravedlnujem sa pomylil som si to v minulosti s Levom. Ma nerezovy vymennik no s malymi prietokmi, rychlejsie sa zanesie nieco ako Immergas. Je potom potrebne mat odkalovace a jemne filtre aby da bordel nenapalil na stenu
Odpovedať
@juraj885 preto je povinny magneticky filter inac nespusti revizny kotol... tak ako pises...a ten trojcestak odchadzal hlavne na nekondezacnych tigeroch.. u tych novych som nepocul ale viem ze to nestoji velaa...
Odpovedať
@mattyrv servisak pusti len v pripade reklamacie nebude uznana:)
Odpovedať
@mattyrv Ahoj aj na tých nových to odchádza, nie raz sa nám to už stalo (mám dvoch servisákov).stojí to 120 evry. Servisák to spustí bez problémov ale napíše závadu a pri reklamačke nepochodí zakazník. Ale to nie je problém kalu ale aj nečistot ktoré nezachytí filter lebo sú malé a plamen ich zapečie na stene.
Odpovedať
@juraj885 A teraz som z toho jelen. Odporucas aj wolf cgw2 (taky mam aj ja), ale na druhej strane vytykate kotlom s vymennikom z AlSi zliatiny ich chyby. A wolf taky ma. Na co si dat teda pozor? Len na tie necistoty?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@edulo treba inox radial a je pokoj.
Odpovedať
@dodes123 cirkulacka sa da dat na kotol zo vstavanym zasobnikom, len instalateri to nevedia, kedze za instalatera chodili 5kari. Dobreho najst je problem. Prother tiger zo zasobnikom je dobra volba vela ludi si ho chvali, aj ja ho idem kupit.
Odpovedať
@edulo Wolf CGW2 má výmenník z nerezu, len rada FGB má hlinikovo-kremíkový. CGW2-ka ma perfektnú reguláciu, automatické plynové zariadenie , plnoprietok a silné čerpadlo. To je konkurent Viessmanu 222
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Profilova fotka
@gkrivanek v com spočíva výhoda vitodens 111 s integrovaným zásobníkom vs 100+120L zásobník?
Odpovedať
@tomasvrabel vyhoda 111 je integrovany vymennik teda jeho rozmer. Velka nevyhoda ze je maly ten vymennik a potom ide kotol na maximum aby cez mali sekundarny vymennij stihal ohrievat vodu v zasobniku. Prave tu je vyhoda u 100 vky ze nizsim vykonom horaka ohrieva v externom 120l zasobniku vodu cez takzvaneho HADA.:)
Odpovedať
Profilova fotka
@gkrivanek ďakujem pekne za odpoveď teda ak tomu správne rozumiem ak mám miesto oplatí sa viac dať externý zásobník, pri ohreve TUV bude nižšia spotreba plynu keďže nemusí dreť na plný výkon
Odpovedať
@tomasvrabel ano o nieco nizsia.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?