Pomoc s výberom kotla a zásobníka TÚV

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý deň, minulý rok som sa nasťahoval do druhého domu. Dom je dvojpodlažný, podpivničený. V pivnici sú 3 radiátory, na prízemí je 6 okruhov podlahového kúrenia, na poschodí je okruhov 7. Momentálne mám kotol Fondital MINORCA, zásobník TÚV je staršieho dáta JUNKERS 120L. Ekvitermika nie je (predchádzajúci kotol mal snímač vonkajšej teploty zapojený, stále je na dome vonku na fasáde, káble končia pri kotli nezapojené). Dom je momentálne celý koncipovaný ako jeden veľký okruh. Dôvody nepoznám, dom som nestaval, len som ho už takto kúpil, preto neviem odpovedať na otázku, prečo si to takto dal vtedajší majiteľ zhotoviť. Mojim cieľom je vymeniť stávajúci kotol za niečo "lepčie", aj čo sa týka značky aj čo sa týka parametrov. Momentálne nemám totiž v okruhu nikoho, kto by tieto kotle tejto značky servisoval. Dom sa nachádza v Bošanoch, okres PE. Chcel by som vymeniť samotný kotol, zásobník, pravdepodobne aj vonkajší snímač, a ak bude treba aj vnútorný ovládač / termostat (ten je momentálne HONEYWELL) Potreboval by som naozaj fundovanú pomoc, na požiadanie som schopný dodať oskenované materiály, čo som k podlahovému kúreniu dostal. Robila ho fy. THERMOPOL Galanta, cca. 15 rokov dozadu. Vopred vďaka.
Odpovedať
@yuri66 Máte na mysli ten magnetický filter? Ten som čistil, bordelu v ňom bolo a vyčistenie určite pomohlo, ale problém to nevyriešilo. @gkrivanek Ja som v pohode, z takýchto rečí si ja nikdy nič nerobím. Dnes som si všimol, že niečo s kotlom asi predsa len bude, pretože som dopúšťal vodu do systému a zo spodku kotla začala kvapkať. A nebolo to z kondenzu... Chybovú hlášku nevypisuje žiadnu. Takže to potrebujem riešiť čo najskôr.
Odpovedať
prosim vas. na tuv do novostavby len s eletrikou by ste mi aky bojler resp nieco ine odporucali?120m 2 zastavana. 3clenna rodina.
Odpovedať
@stefan222 toto https://www.stavbaeu.sk/ariston-nuos-... A vystup z TC napojit do domu cez klapku do rekuperacie by som to skusil ako by sa to chovalo.
Odpovedať
@gkrivanek dakujem ti velmi pekne.vyzera krasne. na co si davat bscha?je neake moznost to mat na wifi?v dome budeme len cez vikendy ci nechat to temperovat cez tyzden? som ani nevedel ze nieco take existuje.
Odpovedať
@stefan222 to je zas zbytocny luxus a nenavratna investicia ked si doma len cez vikend. Potom ti staci drazice smart 100vka napr. A budes ho ovladat cez wifi. Za 400Eur
Odpovedať
@gkrivanek a tu klapku do rekuperacie som nepochopil.mozes to vysvetlit? a tie drazice lepsie temperovat ci zapnut den ored prichodom?preto som chcel wifi. ale zas 800 vs 400 nie je velky rozdiel ked ten za 800bude setrit el nie?
Odpovedať
@stefan222 da sa z boilera s TC odfuk napojit do domu, nevyhoda je ze to chladi kym ide TC co nieje extra dlho, ale len tak zadarmo to vyuzit nieje naskodu.
Odpovedať
Profilova fotka
@stefan222 odporucam neobjednavat nic z toho eshopu, inak mam tiez toho aristona ale este nieje zapojeny..
Odpovedať
@stefan222 toto ti na vikendy uplne staci, pouzivame traja. https://m.alza.sk/drazice-okhe-80-sma...
Odpovedať
@rusty727 preco si vzal ten ariston? @bigjamajko 80l nie je malo? v kuchyni si micka zohreje a na sprchu by malo stacit ne? ale ked pride na vikend brat s detmi tak to bude malo. ci nevziat 100-120l. to ze teraz netusim kolko vody spotrebujeme doma ako sme ze nemam to odsledovane
Odpovedať
@rusty727 kam budes posielat odfuk?
Odpovedať
Profilova fotka
@stefan222 ani uz neviem, ma to tepelne cerpadlo a mozno to uspori nieco, mam aj klimu na kurenie tak cakam nejaku usporu €€€. @gkrivanek vedla sice bude rekuperacia ale asi dam nasavanie aj odtah z vonku.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@stefan222 mame dlhorocne skusenosti s 80l. Absolutne staci. Ak si teda nedate tri vane po sebe. Vodu ohrieva naozaj rychlo. Presne ako vravis - tepla voda ide len na sprchovanie. Nikdy sa nestalo, ze by zostala studena voda. V rodine mame 2. Viem, ze normy aj kurenari vravia opak. A tych extra utratenych 550€ (Ariston vs. Drazice), sa ti pri tvojom vyuziivani nikdy nevrati.
Odpovedať
@rusty727 a aku klimu ked mozem(kludne do rpavy) trosku off topic?to tepelne cerpadlo zaujalo aj mna ale asi @bigjamajko ma pravdu ze 550€ asi neuvidim nikdy.
Odpovedať
Profilova fotka
@stefan222 tu na streche su nejake temy ohladne aristona, pozri a uvidis.. klimu mam toshiba shorai premium 3,5kw cena bola komplet s predpripravou, montazou a wifi cca 1500€
Odpovedať
Ak môžem, poprosím zúčastnených pánov, aby sa držali mojej témy, lebo sa to stáva neprehľadné. Alebo sa navzájom kontaktovať cez správy. Ďakujem. Ešte by som poprosil vyjadriť sa ku kotlom IMMERGAS. Má s ním niekto skúsenosti? Spoľahlivosť, ekonomika prevádzky, pomer cena/výkon?
Odpovedať
@marko337 "..vaillant je kvalitný kotol,ale na viessmanna nemá,pretože viessmann má reguláciu so 7 palcovým dotykovým farebným dislejom a má tiež zabudované wifi,prepojitelne s mobilom..." teraz to nemyslim osobne, ale farebna diskoteka a wifi povazujem skor za negativa .. ja ziadne wifi a ovladanie cez mobil na kotly nechcem (ak by sa tomu nedalo vyhnut, tak chem minimalne aby sa to dalo vypnut/zakazat)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?