Pokles tlaku v rozvodoch podlahového kúrenia

Zobraz úvodný príspevok
Za cca 20 hodin klesol tlak v rozvodoch z 5.9b na 5.0b. Je to natlakovane vodou a teda v jednom (asi) okruhu bude nejaky maly unik. Ako sa da takyto unik "upchat". Mate niekto skusenost s podobnou aktivitou?
Odpovedať
1
2
@robo28w riesil som to aj s tymi, co to robili. Preco si myslis, ze nie? Nik nevie vsetko. Hladam rozne riesenia, aby sme sa dohodli, co budeme robit. Je to MOJ dom, ide o MOJE peniaze. Preto to riesim.
Odpovedať
@vrajmantak nie, tym to nebude. Kleslo to aj z 6b na 0b. (vzduch po druhom natlakovani)
Odpovedať
@ivantausk Samozrejme,nemyslel som to zle.Jednym spôsobom je ako už bolo pisane natlačit to a zistovat unik po okruhoch.Ja pouzivam na to specialny prístroj na tlakové skusky drucktest gawa,ktory meria tlak kazdu sekundu a tym padom som zistil unik hned,ale dá sa to samozrejme aj manometrom.Držím palce a dufam že to bude ok.
Odpovedať
Profilova fotka
@dusan72 to povedzte vodárom na bytových podnikoch čo menia gulové niektorých výrobcov.
Odpovedať
@jan45 tam je problem s nanosmi , vodnym kamenom atd. Gylove ventily ak sa s nimi nemanipuluje kazdy mesiac ,tak sa usadi nanos ,pri uzatvarani dostane k teflonovej vlozke a uz neuzavre. 3 rocne gulaky maju problemy a stupacky sa nedaju uzatvorit najma ked zlomia paku. Neposkodzuje ich tlak ale spina zo stareho rozvodu + vodny kamen. Denne s tym trpime nakolko spravujem takmer cele mesto.
Odpovedať
Profilova fotka
@gkrivanek poznám, ale aj tak mi tečú gulové na kúrení, záleží od výrobcu
Odpovedať
Profilova fotka
@gkrivanek - staci aj kvartalne. Ja som si dal tam kde bezne nechodim (alebo raz za rok) radsej klasicke sedlove ventily.
Odpovedať
@mgx presne tak sedlove, len ked nacenis lezaty rozvod a stupaci so sedlovymi tak je to drahe a vyberu si toho lacnejsieho a darmo budes vysvetlovat:((((((
Odpovedať
Profilova fotka
@gkrivanek nie si sam, co s tym bojuje :). Na druhej strane, aspon sa ti sama robi robota. Zaruku to prezije, a to ze ti nejde zavriet ventil uz investora vobec nezaujima. Zacne az to musi zaplatit, to je jediny liek.
Odpovedať
@jan45 Netreba montovat smejdy odkazte tym vodarom,a to plati nielen pri vode.
Odpovedať
@dusan72 podla vahy ventilu sa da predvidat kvalita ako u gulaku tak u radiatorov:)))
Odpovedať
Ked pri tlaku 1.5b tlaci cerpadlo 48h bez poklesu tlaku, tak sa da usudzovat, ze uz je to OK? Alebo aky dlhy cas to musi tak zostat, aby to bolo povazovane za OK?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
bezne sa tlakova skuska robi 12h. Povoleny pokles je 0.2b pri vode https://www.univenta.sk/wp-content/up... tlakova skuska sa riadi podla STN/EN STN EN 1264-3:2010-03 (06 0315), STN EN 1264-4:2010-03 (06 0315)
Odpovedať
Ahojte, prosim o radu...kurenar natlakoval podlahove kurenie vzduchom na 4b...tlak po dvoch dnoch klesol na 3,85b, norma je vraj do 0,2...boli velke vykyvy teplot v noci a cez den este aj,takze v pohode...zaliali nam teda podlahu...po dvoch sme sli pozriet poter a tlak bol na 3,7b...nechali sme budik tam a po par dnoch sme si vsimli ze to postupne pomaly klesa...teraz je vyse mesiac od tlakovej skusky a tlak je skoro na 0...je to v poriadku?
Odpovedať
@88kvietocek88 samozrejme ze nie je koli tomu sa pytas. Niekde mas netesnost a dufaj ze nie v podlahe! Natlakuj vodou a hladaj.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?