Peletky vs TC vs Elektrokotol

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Potrebujem poradiť. Mam poschodovy RD zatepleny. Na prízemí mam podlahovú a 1-2 poschodie sú radiátory. V obývačke mam 2 balkón takže sú tam aj dosť veľké straty. Aktuálne mam kotol Atmos na peletky ale pri aktuálnych cenách 440€/t (cez zimu potrebujem na mesiac cca 1-1,3t) ma napadá myšlienka zapojiť do zostavy TC alebo elektrokotol. Ohrev TUV mam cez leto na solar. V takomto prípade by som peletky zapína iba počas veľkých mrazov (Liptov). Aky mate na to názor?
Odpovedať
1
6
7
@vebi34 ja vobec nemam strach,mne je to uplne jedno. Ja sa len usmievam.
Odpovedať
Profilova fotka
@vebi34 dobre moja, potom môžeš zverejniť obstarávaciu cenu a montáž aj ty? Budem netrpezlivo čakať a možno viacerí, koľko teba stál ten elektrokotol aj s podlahovkou Moja obstarávacia cena za zariadenia: 4600€ : 1xMultisplit Daikin Perfera, 1xsplit Daikin Comfora 4+3,5Kw To je obstaravacia cena za komplet 3 klimatizácie s tep. čerpadlom vzduch-vzduch, takže tými zariadeniami kúrim celú zimu a v lete chladím... Náklady na kúrenie: sú do 2000Kwh/sezónu konkr. klíma zožrala za celý rok: 1734 Kwh elektriny t.j. 260€/rok - na kúrení aj chladení ! Revízie nerobím
Odpovedať
@vebi34 si sa spytala nespravneho cloveka 🙂 okrem toho, ze aktualne pouziva na kurenie aj chladenie klimy tak kedysi skusal to iste co skusate teraz vy, takze presne vie o com hovori. okrem toho kvalitne okna aj izolacia je v dnesnej dobe samozrejmost, dokonca aj rekuperacia nou zacina byt a ta ti vie tiez ciastocne usetrit naklady na kurenie. v kazdom pripade je na vas aky sposob kurenia ste si vybrali a ked s tym budete spokojni tak je vsetko ok.
Odpovedať
Idem sa pochvalit konecne som zohnala firmu co nam urobi fotovotaniku,uz v auguste zacnu robit sa tesim,aj dotacie vybavia.
Odpovedať
Profilova fotka
@emilia25 fajne tak pošli potom nejake fotečky i ked rozmyslam ci ja nedam panelyFVE ale len na ohrev vody TUV na bojler... vyzera to celkom jednoducho, panely zapojit seriovo, nejaky menič prúdu atď i ked asi by som zavolal na to radšej nejakeho elektrikara ale tak tereticky by sa mi to možno aj rýchlo vrátilo, i keď asi by som potreboval väčší bojler lebo 120L asi sa neoplati s tým ohrievať, to rýchlo vyčapem tu vodu ...
Odpovedať
@dexter89 tak na ohrev vody mame kotol na tie peletky a cez leto trubicovy solar.Teraz ked menime este aj kuchynu tak sme sa vratili spet na sklokeramicku platnu,cize elektrina tak uvidime ci nebudeme aj baterku potom aj dokupovat,uvidime.teraz zatial mame 5kw baterku huawei nacenil.
Odpovedať
@dexter89 pan mi volal v stredu pride na obhliadku,konecne aj solidne jednanie.Tesim sa.
Odpovedať
Tak pan bol u nas,vsetko vysvetlil este sme do toho dali aj nahradny zdroj az niekoho nezabijeme,ked v dedine vypnu prud.takze super cenu nebude navysovat,iba o ten zdroj co je okolo 700eur.Sa tesim vsetko maju aj baterky aj nahradny zdroj.od 20.augusta ideme do toho.
Odpovedať
Úrad pre reguláciu sieťových odvetví zverejnil porovnávanie cien pre elektrické kúrenie a ohrev vody pre bežnú domácnosť v jednotlivých rokoch. https://www.urso.gov.sk/urso-naklady-... Ja mám iný typ domu, ktorý nebude potrebovať chladenie a navyše spotrebu energie. Každý má iný vkus, mne sa osobne ten váš,, box,, 😉 na stene nepáči, je nevkusný. Ale každému sa páči niečo iné. Podlahové kúrenie je o komforte, určite prííemnejšie mať v celej miestnosti rovnomerné teplo od nôh ako len jedného zdroja. Ale aj to je subjektívne 😀.
Odpovedať
@lubobalascak vybit von sklobeton v celom dome, nahradit plastovymi oknami (3), idealne nepohyblivymi. Ak mate straty cez balkony, treba to dat skontrolovat a nastavit firme co to robila alebo vymenit. Nie hned menit zdroj vykurovania za jednoznacne najdrahsi typ (elektrina). Zvlastne ze vam to nikto neporadil, namiesto toho nejake sialene diskusie o 10MWh spotrebovanej elektriny za rok.
Odpovedať
@vebi34 Neviem co URSO zverejnil, ale Sulik pred mesiacom tvrdil, ze pri spotrebe do 4 MWh bude koncova cena (DPH, aj poplatky) 139€/1MWh. Teda na tej modelovej tabulke od URSO, by mala byt cena (koncova vratane DPH a poplatkov) pre domacnost so spotrebou 2,272 MWh za rok (koncova) cena 315,8€. Oni tam maju cenu 364,73 BEZ DPH a vzhladom co je napisane pod tou tabulkou, tak je to cena este aj bez tych poplatkov… Sulik tvrdil, ze do tych 4MWh bude cena 61,21€ za 1MWh, to je cena bez poplatkov a DPH. Tak kde je pravda???
Odpovedať
Profilova fotka
@frantisekca Pravda bude v obálke čo ti pošlú elektrárne🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
Takze sa snazia oddialit katastrofu? Sa boja, ze ludia pojdu do ulic? Sa pojdeme past, hlavne, ze k nam potecu miliardy z EU? Alebo tie miliardy su uz urcene len pre urcitu skupinu? Spajza prazdna a vydavky v miliardach sa schvaluju, vyhadzuju ako na beziacom pase…
Odpovedať
1
6
7
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?