Odporučte tepelné čerpadlo vzduch - vzduch

Zobraz úvodný príspevok
Chcela by som sa opýtať, či je tu niekto, kto vykuruje dom tepelným čerpadlom vzduch-vzduch. Máme starší domček 112 m2, doteraz sme kúrili drevom /kotol na pevné palivo v pivnici + radiátory v celom dome/, ale vzhľadom k náhlym vážnym zdravotným problémom partnera spracovanie dreva na zimu tento rok neprichádza do úvahy, takže by sme potrebovali nejako rýchlo a samozrejme čo najlacnejšie poriešiť vykurovanie iným spôsobom. Rozmýšľame nad TČ vzduch-vzduch. Vedeli by ste mi doporučiť nejaké cenovo výhodné, ktoré vykuruje až do teploty -30 stupňov? Dá sa spať pri vnútornej jednotke umiestnenej v spálni, alebo je príliš hlučná?
Odpovedať
1
2
@pier No veru aj nad tým som už rozmýšľala, či to nemôže stáť na zemi.
Odpovedať
@dexter89 To si odkiaľ zistil, že tvoja klíma má výkon 4W, keď je vonku +7 stupňov? Ja som taký údaj hľadala pri mojej klíme, ale nenašla som.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Niekoľko postrehov. Dcére som odporučil a funguje spoľahlivo Mitsubishi Hyperheating Multisplit, vonkajšia 6,4 kW MXZ-2E53VAHZ-E2, vnútorné dve 3,5kW MSZ-LN35VG. Spoľahlivo funguje do -25 75% výkon, pri -15 stále 100% výkon zo vzduchu (pred 2,5 rokmi 4500 E). Tichučké vo vnútri i von. Je to ako Mercedes medzi autami. Ináč kritická teplota z hľadiska energetiky je od 5do -1 stupňa kvôli kondenzovaniu a zamŕzaniu na vonkajšej jednotke - takže pozor na odtok rozmrazenej vody. Pod -2 stupne je to už zase fajn. Mám aj na chalupe s jednou vnútornou jednotkou kvôli komforu a temperovaniu. Zatiaľ len chválim.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?