Ocelova krb.vlozka - pukanie

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
ked kurite v krbe, nepracuje Vam krbova vlozka? nam ako keby pukala, ale nie drevo v nej,ale ta ocel... niekedy to robi, niekedy nie... nevieme, ci je to chyba vlozky, alebo robime nieco zle? nemame ju este obmurovanu,ale chystame sa, tak aby sme to potom nemuseli rozbijat...pripadne, existuje nejaky zvukovo- izolacny material na obostavbu? mali sme v plane obmurovat doskami Percem
Odpovedať
Obložil som z vnutra šamotom
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu Nerez dokáže podobne pukať. Nerez má výborné žiaruvzdorné vlastnosti, preto stačí z toho aj tenký materiál aby trvalo odolal vysokej teplote. Ľahko sa dá tvarovať, preto je obľúbený materiál pri výrobe komínov a dymovodov. Zas na druhej strane má vysokú tepelnú rozťažnosť, čo je nežiadaná vlastnosť. Preto napríklad z nerezu nevyrábajú krbové vložky.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
No ja som kúpil krbové kachle od HEIN, mám ich už takmer druhý rok. Keď v nich kúrim, žiadne praskanie nič. Ale keď už nepriložím a kachle pomaly chladnú spravidla skoro vždy sa ozve strašná rana, ako keby niekto po vložke tresol kladivom. Vravím rana poriadna. Zrejme tam bude nejaké pnutie alebo čo no neriešil som to zatiaľ.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?