Môže klimatizácia spôsobiť rušenie TV signálu?

Dobrý deň, Prosím Vás, chcela by som sa opýtať, či môže nejakým spôsobom narušiť vonkajšia jednotka klimatizácie náš signál. Sused si hneď pri našom oplotení nainštaloval klimatizáciu. Okrem toho, že z nej dosť fúka (a plánujeme tam vyvýšené záhony a úžitkovú záhradku) sme si v poslednom čase všimli že nám seká obraz na TV. Môže sa stať, že keď je jeho klíma zapnutá, ovplyvní to náš TV signál? Ďakujem.
Odpovedať
@ajka1610 to bude tepelne cerpadlo TC a nie klima 🙂 a ci to ma vplyv na vas signal... neviem, budem to sledovat ako sa vyjadria zdatnejsi …
Odpovedať
Profilova fotka
Nepises aky mate zdroj signalu (Antena , satelit, kablovka, optika) Nepises ako mas vzdialene tv od vonkajsej jednotky Ale pokial nieje vonkajsia jednotka v smere primania signalu (antena, satelit) tak k ruseniu nema preco prist
Odpovedať
, jedine ak by zatienil výhľad na anténu ináč frekvenčne nie , no rušenie môže byť zo siete a to nie len od suseda ak nemáte dobrý napájací zdroj na TV, aký nový spotrebič si kúpila? @petermu klíma je TC vzduch-vzduch, tak isto aj kompresorová chladnička,to mi je novinka že klíma nemá vonkajšiu jednotku, ak chladí odvádza teplý vzduch cez ventilátor a podľa výkonu i pomerne veľký,časom odchádzajú ložiská a robia poriadny hrmot, nepočuť len fúkanie vzduchu, zvonku nasáva pri kúrení a fúka dovnútra
Odpovedať
@ajka1610 Prva vec to co pise @sappa - aky zdroj signalu pre TV pouzivate? Druha vec - mate odsledovanu suvislost tzn. ze sa to deje len vtedy, ked bezi vonkajsia jednotka u suseda? Aku znacku ma sused? Rusenie sa moze prenasat bud vzduchom alebo po sieti, ale toto maju uz vyrobcovia pomerne dobre odladene, moze to byt zavada konkretneho kusu. Ale na taky zaver malo informacii.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?