Kvapkanie z vývodu rekuperácie

Dobrý den chcem sa opýtať kvapká aj vám z vývodu rekuperácie voda (vyzrážaná). Máme celé podbytie kde je vývod mokrý a neviem či nám tam bude držať fasáda. Bývame 2roky a vnutorná vlhkosť je max. cca 55%.
Odpovedať
Ahoj, nemas na nej zapnuty nejaky bypass mode? Taky, ze ti teply vzduch z vnutra zenie rovno von - cize neodovzdava teplo tomu vzduchu, ktory ide studeny dovnutra. To je mod na vetranie v lete. Bude to pod roznymi nazvami, pripadne sa do toho bypass modu prepne automaticky podla zelanej teploty a teploty nasavaneho vzduchu. Lebo ak by v tom vymeniku dochadzalo k odovzdaniu tepla, tento vyfukovany vzduch by sa schladil tam a teda aj voda by skondenzovala v nom a odtiekla cez odvod kondenzu do kanalizacie. Este jeden konkretny pripad by to mohol byt: mas netesnost na nasavani cerstveho vzduchu zvonku - to znamena, ze namiesto studeneho zvonku nasava jednotka vzduch z interieru. A cez netesnosti a cez otvor urceny na nasavanie ti prichadza studeny do interieru. Vo vymeniku mas namiesto studeneho vzduchu zvonku vzduch, ktory sa uz v dome zohrial. Vzduch ktory zenies von z domu sa vo vymeniku neschladi, lebo sa nema od coho schladit. Preto je teply a vlhky a ku kondenzu dochadza az vonku.
Odpovedať
@mirecmirko81 Na panely mám teraz nastavený režim zima tak mi bolo odporúčané. Tam baypas začne fungovať od asi 5C. A čo sa týka tých netestností ako najlepšie je to zistiť že by sa také niečo dialo. Jednotka kondenzuje normálne cez kondenz aj do odpadu.
Odpovedať
@adajak podla mna je to sposobene zlym umiestnenim vyfuku. V mieste, kde ho mas Ty by som dal nasavanie a vyfuk by som umiestnil skrz stenu niekde nizsie, cca meter nad okolitym terenom. Taktiez ruru vyfuku by som nezarezal narovno steny, nechal by som ju dlhsiu, plus by tam bola nejaka manzeta kvoli odkvapu. Tebe ten vyfukovany vzduch podla mna kondenzuje na najblizsom studenom mieste.. toto vsetko ber ako moju teoriu
Odpovedať
@adajak problém je v tom, že máš výfuk pod presahom. Koho to bol nápad? Teplý vnútorný vzduch sa drží pri "strope" a jeho vlhkosť sa vyzráža na studenej fasáde. Ideálne riešenie by bolo prerobiť výfuk zo zvislej steny, nech to zase nie je hneď pod presahom a nechaj výfuk trochu trčať, aby to prípadne netieklo po fasáde. Ak to už nemôžeš prerobiť, tak toto aspoň trochu predĺž, nech to trčí cez omietku. Keď budeš robiť omietku, tak vypneš rekuperáciu. A hotovej omietke by snáď už nemalo vadiť, že bude v zime mokrá.
Odpovedať
To je výduch v štablóne, či zle vidím?
Odpovedať
@kejsix ano, genialne 😄
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
presne toto budeme musiet riesit aj my. Lenze nam sa to stalo asi po 6,5 roka starej stavby. Omietka zacala praskat a uz sa olupuje. Tiez je na nej vlhke koleso. Keby sa nam to aspon stalo do 5 rokov, kedy by pod to spadala zaruka. Cize ak som dobre pochopil, bude dobre nechat trcat viac vyvod? @ondro81 @raphael42 Ale bolo by dobre ho dat aj na ine miesto, nie pod presah?
Odpovedať
@dzonyby Ahoj nakoniec sme to museli vyriešiť tak ze sme prelozili výduch do zvislej steny. Robilo to stale aj ked sme predlžili výduch.
Odpovedať
@dzonyby radšej to presuň do zvislej steny mimo presahu.
Odpovedať
@adajak @raphael42 mna urve, co uz.
Odpovedať
@dzonyby alebo tam daj koleno a predĺženie mimo presahu. Bude to hnusné ale lacné a jednoduché.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?