Ktoré tepelné čerpadlo ?

Firma nám ponúkla takéto varianty TČ. Aké máte skúsenosti? Tepelne čerpadlo 8kw Daikin s integrovaným zásobnikom 9 000,00 € Tepelne čerpadlo 8kw Hyundai 7 500,00 € Tepelne čerpadlo 9kw LG 8 100,00 € Aký je rozdiel ak má integrovaný zásobník a ten čo nie?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od fero1821:

Firma nám ponúkla takéto varianty TČ. Aké máte sk…
@fero1821 Osobne by som LG ihneď vylúčil. A ten hiundé či Daikin bral s ohľadom na blízkosť, dostupnosť servisu. A tam asi ten Daikin bude mať trošku navrch... Integrovaný zásobník je podľa mňa vec, ktorá z časti (môže) byť obmedzujúca, či už kôli vodnému objemu (časom sa môže zmeniť situácia) a všeobecne, pri TC je zvyčajne vhodnejšia väčšia nádoba, s nižšou teplotou...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od frantisekca:

@fero1821 Osobne by som LG ihneď vylúčil. A ten …
@frantisekca My sme dostali odporúčanie na LG. Ono to stále bude sto ludi sto chutí
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od fero1821:

@frantisekca My sme dostali odporúčanie na LG. On…
@fero1821 Po čítaní na českých fórach o TC a LG proste u mňa je zakorenené STOP. Veď su aj iné možnosti... Písal som, že osobne by som vylúčil.
Odpovedať
ja pojdem pravdepodobne do znacky Wolf. bracho kupoval minuly rok a nema mu co vytknut. dost som premyslal ohladom vykurovania a nic ine ako tepelko nechcem. takze taketo riesenie za mna.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od fero1821:

Firma nám ponúkla takéto varianty TČ. Aké máte sk…
@fero1821 a tie ceny mas po odcitani dotacii?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@fero1821 a tie ceny mas po odcitani dotacii?
@rkorba Áno po odpočítaní prečo?
Odpovedať
Vaillant AroTHERM plus VWL napríklad nestojí za úvahu? Má niekto skúsenosť?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od fero1821:

@rkorba Áno po odpočítaní prečo?
@fero1821 lebo je to chore predrazene nenavratne.
Odpovedať
normálka, firmy pochopili dotácie ako ryžu pre seba, nie zlacnenie pre zákazníka.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@fero1821 lebo je to chore predrazene nenavratne.
@rkorba Ked si spočítam, že by som musel robiť plynovú prípojku za cca 1500 eur možno aj 2000 eur. Plus plynový kotol, ktorý mi dnes spraví plynár za 5000 eur, tak som skoro na tom istom. Veľký rozdiel tam nieje. Ak si k tomu prirátam nízku spotrebu, tak návratnosť je behom pár rokov a životnosť je v dnešnej dobe plus mínus rovnaká :) A nebojte sa ak bude nutné vymeniť po 10-12 rokoch tepelko rovnako ako kotol, tak cena v tom čase už bude oveľa nižšia, keďže bude väčší trhový výber. Tepelné čerpadlo sa pokojne môže dostať v priebehu 10 rokov na cenu 3000 - 4000 eur.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od fero1821:

@rkorba Ked si spočítam, že by som musel robiť pl…
@fero1821 tolko stoja i teraz len ludia ich kupuju za 8000 s "dotaciou".
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@fero1821 tolko stoja i teraz len ludia ich kupuj…
@rkorba Ved ja nevravím, že to nie je vydrbanosť firmiem a montážnych firiem, ale tak bohužial. Ako hovorím, cena je porovnateľna s plynovým kotlom keďže by som ešte musel robiť prípojku. Preto mám jasnú voľbu ísť do tepelka.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od fero1821:

@rkorba Áno po odpočítaní prečo?
@fero1821 To sa mi vidí dosť veľká suma ak je to po odčítaní. Ale samozrejme záleží čo je v cene zahrnuté.Ja mám Stiebel Eltron HPA o 8CS plus invertor po dotácii vyšlo 6000 s montážou pred troma rokmi. 180l zásobník integrovaný ale budem ho rozširovať do budúcna, zatiaľ stačí.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od fero1821:

Firma nám ponúkla takéto varianty TČ. Aké máte sk…
@fero1821 A rozšíriť si to vieš aj keď je integrovaný zásobník v tom nevidím problém ak máš dosť miesta v technickej :)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@fero1821 tolko stoja i teraz len ludia ich kupuj…
@rkorba ahojte.... tak stoja, dotacia ide akoze, akoze si usetril ale povedzme si pravdu, bez firmy si to neporiesis a servis potrebujes....vyberaj TC ktore ti vie firma servisovat......mne co povedali ze tepelne cerpadlo znacky takej a takej je fajn ale servisak je len jeden tak ked bude problem bude problem...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od 1michal89:

@fero1821 A rozšíriť si to vieš aj keď je integr…
@1michal89 @peci100 Problem nie je v tom, kolko stoja tie tepelka, ale v tom ze sa da zaobist i bez nich a usetrit polovicu i bez nezmyselnych dotacii. Napr ja kurim a zohrievam TUV s prerobenou klimou pricom to funguje vyborne ako plnohodnotne tepelko a vyservisuje to hocikto.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@1michal89 @peci100 Problem nie je v tom, kolko s…
@rkorba To je super ked to mas takto poriesene no ja som maximalne spokojny. S kurenim a tuv sa za rok zmestim do 400e. Druha vec je ale fakt ta pociatocna investicia a navratnost, resp. zivotnost zariadenia. Snad to casom pojde dole vplyvom vacsej konkurencie.
Odpovedať
Profilova fotka
@toky1 Vaillant Arotherm je z danej skupiny najlepsia volba, minimalne podla realnych vysledkov SCOP. Daikin je v pohode, LG by som si nedal ani omylom (v top100UK cerpadiel je uplne na konci s najhorsim SCOP, ale nesudim, v USA sa este stale sudia so zakaznikmi kvoli odchadzajucim kompresorom...).
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@toky1 Vaillant Arotherm je z danej skupiny najle…
@mgx Pod Vailant spadá aj "náš" Protherm, predpokladám, že s servisom problém nebude a cenovo asi aj lepšie, než Vailant. Parametrov by to malo byť rovnaké, predpokladám. Tie monobloky vyzerajú byť zaujímavé.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?