Kotol Úspor Automat 25 Lokca

Dobrý deň. Vlastním kotol úspor automat 25 od Kotly lokca. Kúrim čiernym uhlím. K tomuto kotlu mám riadiacu jednotku Tech CS580 a automatický 4cestný ventil. Chcel by som sa spýtať má tu niekto z vás tento kotol ? Ako ste s ním spokojný ? Ja vykurujem cca 240m2 no kúrim prakticky len jedno podlažie domu. Je možné aby som pri priemerných teplotách vonku okolo 1stupňa minul za týždeň celý zásobník ? Viete mi niekto poradiť ako nastaviť kotol ? Kotol je zapojený tak že celý čas kúri do bojlera na 65 stupňov. Nie som zvyknutý na takéto zapojenie predtým som mal viadrus herkules a ten kúril prakticky len vtedy keď musel keď mu to povedal termostat. Veľmi pekne ďakujem za každú pomoc.
Odpovedať
kolko 25kg vriec je plny zasobnik a kolko MJ ma uhlie?
Odpovedať
mas podlahovku? radiator? akumulacku? aky je tah komina, teplota spalin?
Odpovedať
V prvom rade chcem poďakovať že sa niekto ozval. Ekohrášok by mal mať 27MJ. A do zásobníka sa zmestí 5-6 vriec uhlia. Podlahovku a akumulačku nemám kotol kúri hlavne bojler na 65stupňov a potom púšťa do kúrenia. Lenže kúri v kuse teplotu si reguluje len automatický štvorcestný ventil. Priznám sa nie som na to odborník ťah komína a teplotu spalín neviem povedať. Viem len to že brat má kotol od koltonu kúri rovnako veľkú plochu a zatiaľ minul asi štvrtinu uhlia preto tu vlastne aj píšem a chcem sa poradiť. Ďakujem
Odpovedať
Ja spalim teraz sedem vriec 27MJ za cca11dni. Mam ale AKU s TUV a tiez ju drzim na 65C. Mam sice starsi TECH 480 ale vy mate akurat dotykovy displej ostatne by malo byt rovnake. Ked mate zapnuty PID rezim malo by vam ukazovat teplotu do komina. Ci mate natvrdo nastavene podavanie,fukanie a pauzy? Aky mate popol?
Odpovedať
Áno všetko mám na tvrdo nastavené. Podľa mňa mám veľa spekancov. No to je asi aj preto že sa mi nedá nastaviť ventilátor. Vždy keď skúsim zmeniť "stupeň otáčiek" ventilátor ide stále rovnako. Som už z toho zúfalý minul som cca 2 tony uhlia a to zima ešte ani nezačala. Teda tá poriadna.
Odpovedať
No ty brdo.
Odpovedať
A neskusali ste zapnut PID rezim? Ja frcim len na PID a parada. Nieco budete mat zle nastavene. Lokcu ma sused ale ta uzma 10 rokov. Ake mate casy, podavanie pauza, vzduch.
Odpovedať
Niekto to musel spustat, mozme byt aj vadna regulacia, kamaratovi tak menili , ani zanic na svete to nevedeli nastavit a nakoniec vymenili jednotku a kotol isiel. Ale on nahanal toho co mu to instaloval a dodal. Tie spekance budu z toho vzduchu.
Odpovedať
Ako je pravda že sa kúri už od septembra ale predtým som nemal nikdy takú spotrebu. Ten PID som neskúšal akurát neviem čo všetko by k tomu bolo treba. Podávanie mám nastavené na 10s a prestávka 55s v núdzovom 25minút prestávka a 15 sekúnd ventilátor. Štvorcestný mám teraz už nastavený len na 40stupňov predtým som mal 50 a zdalo sa mi že mám stále teplé radiátory. Budem musieť aj ja to začať už riešiť ako doteraz mi to ani moc nevadilo kým neprišli tieto teploty. dokonca keď bolo okolo cca 10 stupňov zásobník vydržal aj 10 dní. no teraz je to hrôza.
Odpovedať
@mitosora Nenapisal si na kolko % mas pusteny ventilator. Dalsia vec, v nudzovom rezime ja mam nastaveny cas cca 1.5- 2h. Poznam typkov co vedia rozfukat pahrebu od cierneho ekohrasku aj po 6h od utlmu. Tiez mam ten kotol ale inak rieseneny, robeny na zakazku, robi mi tam svagor, robil si ho pre seba, nakoniec skoncil u mna. Okolo 0 C mi to zere cca 1 vrece za 2 dni... pec je 80% v utlme a caka...
Odpovedať
Podla mna je to vec nastavenia..posun..pauza..musis si to odsledovat podla plamena...aby nespekalo...v udrziavacke mozes mat hodinu..rozducha to..vykon ventilatora neporovnavaj...ja mam 18 kw a ma ho aj svokor a tie percenta nepasuju..akoby bol ten jeho slabsi..ale ma modernejsiu riadiacu jednotku...odkial mas uhlie?
Odpovedať
Ospravedlňujem sa za neskoré odpísanie. Ešte k tomu PID skúšal som zapnúť PID režim a riadiaca jednotka ktorú mám nedokáže ovládať ventilátor. Už to riešim s človekom ktorý mi to tu montoval. Snažil som sa ho nastavovať ale ide stále rovnako tak predpokladám že na 100%. Myslíte že to bude ventilátorom ? Skúšal som ho zatvoriť klapku na max 1cm. No moc to nepomáha. Uhlie mám zo starej Ridery z CA. Neviete mi niekto poradiť alebo povedať predtým som mal kotol viadrus ktorý nakúril na teplú vodu a ak mu vtedy jednotka nepovedala že má kúriť tak vypol čerpadlo do ústredného kúrenia no teraz to mám nastavené tak že mi čerpadlo ide vkuse a teplotu si určuje len štvorcestný ventil. Má to niekto takto riešené ?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@mitosora Mne ide čerpadlo v kuse,ale mam trojcestny ventil,ten si miesa teplotu podla cidla vonku a ovlada ho aj izbovy termostat, velky okruh. Kotlova voda,okruh je na 66C. A skuste najst v menu MANUALNY REZIM, tam sa da odskusat urcite ten vetrak,musi ist od 1% do100% .Mam sice starsiu jednotku 480, ale neverim ze by nedali manualny rezim v tej novej. Len pozor,ked zvolite polozku manualny rezim vypne vsetky cerpadla, podavac, vetrak, ventile..... Ked zrusite manualny rezim vsetko nabehne naspat.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
Dobry deň, mám problém s pecou úspor automat 25 strašne mi to veľa berie peliet. Cca 3 vrecia na 24 hodín. Dávali mi tam nastavenia aj od výrobcu čo nepomohlo, potom tam zadával nastavenia chlap ktorý mi to zapájal. Absolutne spotreba nejde dole. Nakoniec sme odpojili bojlér od pece ale žiadna zmena, čo sa týka úspory peliet. Poraďte nám prosím vás niečo, už si nevieme dať rady. Za každú pomoc ďakujeme.
Odpovedať
@daniela_lancosova pokial viem tak je to kotol na ekohrasok. Ano spali aj pelety ale to je ako nahradne palivo, a tych veru spali vela. Na peletach sa neudrzi v utlme prehara do zasobnika, a na udrzanie plamena potrebuje vela peliet. Skuste ekohrasok, 22-24MJ.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
@serzo33 mozte mi neak laicky popisat o co ide v tom PID rezime? tiez som kupil ten kotol a len ho rozbieham...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Profilova fotka
@mitosora ja mám tento kotol. Ak ho potrebujete pomoc nastaviť napíšte.
Odpovedať
Profilova fotka
@daniela_lancosova aký máte podávač? Lebo viac menej sa na tieto pece montovali podavace na ekohrasok.
Odpovedať
@laky71985 kotol v PID režime je ako keby stale v činnosti, pokusa sa udržať nastavenu teplotu a necykluje, ventilator ide od 1%do 100%, nastavuju sa len korekcie vykon, ventilator . Bez PID sa napevno nastavia časy, prestavky, ventilátor...
Odpovedať
@augustin_polak dobry den mam kotol Na pelety od lokca uspora automat 25 A potrebovalbisomho nastavit velami žere za 7mesiace 9 paleti vedelebistemi pomouct
Odpovedať
Profilova fotka
@martinkralovic9 ano ,aky mate horák___?urobte mi foto zasobnika aj horaka
Odpovedať
@augustin_polak @augustin_polak
Odpovedať
Cau na druhej foto je vidno za mas zavrety privod vzduchu do ventilatora..otvor si to skoro na plno.netaha ti vzduch.
Odpovedať
@stano999b ketsomMal otvorene tak dimilo zo zazobnika a uš som volal do lokca a poradilmi a teras uš nedimi a mama otvorenu klapku doplna
Odpovedať
Profilova fotka
Mám tu pec. Pri dobrom ekohrasku.Pozor na to kde je pahreba,musí byť nad úrovňou fúkania čiže taký hríbik nad.Podávanie 12s,prestávka 80s ,vzduch 25%klapka na 2cm otvorená.nudzový kľudne 40min a 15 s dotlačiť,ventilátor len tak fuknúť. Prívod vzduchu do miestnosti. Pokiaľ máte štvorcestny ventil v nastaveniach inštalatéra nastaviť ochranu návrate a teplotu spúšťania čerpadlá. Ak je pec na 65 teplotu spiatočky stačí 55. Určite budete mať asi aj prekureny dom ,to teplo niekde ísť musí.Keby niečo píšte mi na msngr. Dávid Filco.
Odpovedať
Profilova fotka
@martinkralovic9 V prvom rade ohnisko je nízko a ten rošt odoberte a otvorte ventilátor .Mám tu pec. Pri dobrom ekohrasku.Pozor na to kde je pahreba,musí byť nad úrovňou fúkania čiže taký hríbik nad.Podávanie 12s,prestávka 80s ,vzduch 25%klapka na 2cm otvorená.nudzový kľudne 40min a 15 s dotlačiť,ventilátor len tak fuknúť. Prívod vzduchu do miestnosti. Pokiaľ máte štvorcestny ventil v nastaveniach inštalatéra nastaviť ochranu návrate a teplotu spúšťania čerpadlá. Ak je pec na 65 teplotu spiatočky stačí 55. Určite budete mať asi aj prekureny dom ,to teplo niekde ísť musí.Keby niečo píšte mi na msngr. Dávid Filco.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?