Kontrola poistneho ventilu TE-1847

Na vstupe vody do zasobnika TUV mam nainstalovany poistny ventil TE-1847. Uz nejaku dobu sa deje to, ze pri pustani vody na prizemi "bzuci", "drnci" ci ako to pomenovat. V navode k ventilu pisu, ze treba pravidelne kontrolovat jeho funkcnost, co som sa dozvedel az teraz, roky po montazi 😞 Skusil som gombik pootocit doprava, voda sice zacne vytekat, no ziadne "lupnutie" po druhom pootoceni co popisuju v navode sa nedeje. Proste musim gombik vratit do povodnej polohy a vytekanie vody prestane. Treba ventil vymenit?
Odpovedať
Tú bielu čiapočku treba pootočiť až o 90 stupňov. Nezlakni sa, že to ide ťažko a vytečie cez prepad aj dosť vody. Je to iba na pol sekundy. Budeš počuť cvaknutie/lupnutie. Voda prestane tiecť. Najprv však daj foto, ako je namontovaný. Kľudne aj “v širších súvislostiach”, nie len detail na PV…
Odpovedať
Profilova fotka
@gashtaan ak drnčí tak je silný tlak v potrubí
Odpovedať
@dedo758 skusil som teda viac pootocit a ten ventil nakoniec lupol a zastavil sa, ale skoro az pri 180 stupnoch.
Odpovedať
@poliacik321 zeby? Neviem veru, nemeral som ho a regulator tlaku nemam v systeme ziadny. Skor vsak pri sprchovani nadavam, ze je nizky a nebadam, ze by sa v poslednych rokoch nieco zmenilo.
Odpovedať
@gashtaan Môže byť. Po pol otáčke to cvaká. A to drnčanie je tak ako @poliacik321 píše - tlak v systéme TUV sa blíži k otváraciemu tlaku PV… Daj to foto, ako je to pripojené…
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?