Kondenzačný kotol Geminox THRi 2-17 B 120

Zobraz úvodný príspevok
Mate niekto skusenosti s tymto stacionarnym kondenzacnym kotlom?V projekte mam starsi model Geminox ktory je uz aj problem zohnat preto hladam alternativu na podlahovku ktora bude v celom dome.Mame NED a tepelne straty vyratane na cca 4 kW.Konkretne je to tento kotol : http://www.atria.sk/geminox-thri-2-17... Ale neviem ci sa oplati do toho tolko investovat pri kezdorocnom zvysovani cien za plyn.Hm?Ta cena je sila....Aj ked verim ze je to aj kvalita-nerez....
Odpovedať
Profilova fotka
@tiger16v ja som fotil jeden 5 hv. hotel kde ich mali 16ks a mi vravel udrzbar, ze ked to vidi ako to ide, tak by si to v zivote nedal na dom :) Niektory ludia zavadzaju, sa hambia priznat, ze realita je inde :-| ale to je normalne asi...
Odpovedať
@tiger16v to má mio23 pravdu, nám to pre 4 dospelých fakt vyšlo nerentabilné so solárom. Návratnosť asi tak pred koncom životnosti panelov. Okrem toho krkolomná akumulácia lebo 300l zásobník čo je na solár asi pri dvoch paneloch akurát sa mi do bungalowu nezmestil a na povale šialenstvo :-) Inak ten Wolf má fakt super referencie aj v testoch aj v diskusiách. A ešte ma napadlo že sme mali vo výbere aj Baxi ale cenovo stacionár neviem či nebol aj drahší ako Geminox.
Odpovedať
@zamotek Aj mne sa celkom ten Wolf pozdava...ale neviem ako je to so servisom u nas
Odpovedať
@tiger16v Ked chces kotol mensich rozmerov, preco hladas stacionarny ? Preco ti nevyhovuje kotol podobnej konstrukcie ako napriklad Immergas Zeus 26 ? http://www.immergas.sk/sites/all/them...
Odpovedať
@pivec Sorry ale som sa nevyjadril presne :-) Takze hladam kotol na hlbku a sirku okolo 60 cm a vyska nerozhoduje-cize moze byt aj stacionarny-teda mal by byt lebo nechcem nic tazke vesat na steny bo z druhej strany bude este aj kuchynska linka.Cize najlepsie by bol stacionarny
Odpovedať
Profilova fotka
V bojleroch sa da spirala odmontovat a kupit napriklad 24Voltova spirala a kvazi priamo na elektricky kolektor, ale stabilizovany na cez 24V bateriu... pohladajte si cez googla. moznosti je veeela.
Odpovedať
@mio23 ahoj,doteraz som uvazoval nad solarnym systemom na vyrobu TUV.Zatial sme iba 2 s manzelkou.Tak isto ako kazdy chcem mat co najlacnejsi sposob pripravy teplej vody. Podla teba kolko by ma stala zostava na vyrobu elektr.energie pre 150l bojler.Ci by ta investicia stala za to.Je vobec mozne dosiahnut 0 mesacne naklady na vyrobu TUV? :-D Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@stavbar2012 nestoji to za to, ani nemusis ratat, ani ja nemusim rata :) Vrati sa ti to asi po 15rokoch, ak to nezhrdzavie :-P Este by som pockal 2 roky :)
Odpovedať
@mio23 dakujem
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?