Kondenzačný kotol Geminox THRi 2-17 B 120

Mate niekto skusenosti s tymto stacionarnym kondenzacnym kotlom?V projekte mam starsi model Geminox ktory je uz aj problem zohnat preto hladam alternativu na podlahovku ktora bude v celom dome.Mame NED a tepelne straty vyratane na cca 4 kW.Konkretne je to tento kotol : http://www.atria.sk/geminox-thri-2-17... Ale neviem ci sa oplati do toho tolko investovat pri kezdorocnom zvysovani cien za plyn.Hm?Ta cena je sila....Aj ked verim ze je to aj kvalita-nerez....
Odpovedať
Na výstave v Nitre na jar sme naň dostali zľavu a cena bola komplet 2050 Euro. Drahý je kvôli dvom okruhom a jednoduchej regulácii oboch. My sme nakoniec dali iba podlahovku a tak jednookruhový Junkers 2-16 skoro identický v parametroch s Geminox. Zatiaľ šlape na jedničku.
Odpovedať
@zamotek Aka to bola vystava?Urcite bude aj teraz na jar tak by som to pozrel...kolko vysiel ten Junkers?
Odpovedať
pozri kalendár výstav agrokomplex, myslím že to bolo február a výstava aqua-term. Tentoraz by mohli byť možno aj lepšie zľavy.
Odpovedať
Profilova fotka
@tiger16v preco pi takych stratach ides na plynove kurenie a nie elektricke?
Odpovedať
Tepelne straty mas nizke, plyn je naozaj otazny. Ale ak mas pripojku na pozemku a pripojenie plynu ta bude stat naozaj minimalne naklady, tak sa ti to moze oplatit. Problemom ale bude zbytocne vysoka cena za kotol. Ja z vlastnej skusenosti doporucujem co najlacnejsi kotol.Geminox som chcel aj ja, ale aj napriek vystavnym zlavam to bolo vo vysledku prilis prerazene. Navyse v poslednej dobe citam dost negativnych prispevkov na Geminox. A aj tak je mozne, ze o par rokov bude cena TC tak vyhodna, ze budeme plynove kotle vyhadzovat. Taktiez je otazka ci potrebujes 120L zasobnik TUV, ci nie je vyhodnejsie nieco s mensim zasobnikom. Plyn ma totiz vysoky tepelny vykon a zvlada TUV zohrievat priebezne ako ju potrebujes. Je zbytocne udrziavat cely den 120L vody v teplom stave, ak tych 120L nebudes realne potrebovat. Ja mam 45L zasobnik a nestazujem sa ani trochu.
Odpovedať
Profilova fotka
@tiger16v ahoj, my mame Geminox, to Thri 2-17 mi znie povedome...mame ho uz asi 5 rokov, takze si presny model nepamatam. Slape na jednotku, klop-klop zatial s nim nebol vobec ziaden problem. Rodicia pod nami maju Buderus, bol drahsi ako nas a otec je nestastny ze sa dal nahovorit, stale nejake problemy, vypadava im kurenie, uz bolo ze v zime boli 2 dni bez kurenia cez vikend kym prisiel opravar v pracovny den. Aj menili viackrat nejake suciastky, uz by to znovu nekupili. My sme spokojni s Geminoxom. Mame solar na vodu a 300l zasobnik TUV. Mame 2 okruhy - podlahovku a radiatory. Este sa nam paci ze ta regulacia je jednoducha napriek 2 okruhom, dokonca som sa to aj ja naucila :-) K Buderusu maju nasi samostatne cerpadla mimo telesa kotla, ktore strasne hucia (aj ked su v suterene, na prizemi v byte to pocut, hlavne v noci) a okolo kotla je strasne vela potrubi, co na vzhlad nevyzera najlepsie.
Odpovedať
@mio23 Sam neviem ale mam este zadarmo pripojku a chcel som vyuzit to ze este par rokov sa bude lepsie oplacat kurit plynom ako elektrikou aj pri tych stratach...otazne je aky kotol dat aby to bolo ok.Mozno casom prejdem na elektriku ved plyn je vycerpatelny zdroj a bude kazdym rokom drahsi a drahsi....cize sam neviem :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@tiger16v kolko ti vychadza spotreba na 1m2 za rok?
Odpovedať
@pivec Kde si cital tie recenzie?Ja co som cital recenzie tak tych negativnych bolo fakt minimum...Dokonca mi to vychadza aj co sa servisovanych kotlov tyka na top 1 na trhu.Staci ti tych 45L?????Mi to pride dost malo....a este ked pride dieta jedno dve....aky tam mas prietokovy ohrev?
Odpovedať
@mio23 Som na spodnej hranici NED cize cca 50 kW/m2 za rok
Odpovedať
Profilova fotka
@tiger16v isiel by som do elektriny ked sa da.. tam budu ucty cca 60-100e mesacne nie?
Odpovedať
Aj s TUV?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@mio23 Ty ides davat solarne kolektory?
Odpovedať
Profilova fotka
@tiger16v solar ale elektricky, elektrinu preto, aby som neriesil hlavne vypadok v dedine, lebo ja na to nemam :-p Na solar eletkrinu bojler, pocitace, svetla, infra vykurovanie..
Odpovedať
@mio23 Nie je to velmi odvazne byt zavisly len na elektrike tam hore?Co v pripade dlhodobejsieho vypadku?
Odpovedať
Profilova fotka
@tiger16v ja budem mat predsa 2 elektriny, jednu ,,statnu,, a jednu svoju a vodu.. dvoj polozkove inkaso
Odpovedať
@mio23 Aha...premyslene to mas :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Elektrina je vec, bez ktorej ti nepojde plynova pec a ani kozub s vyhrievanim TUV napriklad.. Toto je tiez dobre mat osetrene zaloznym zdrojom.. Uz len tie cerpadielka atd mat na zaloznom, je to moc dobra vec na to mysliet..
Odpovedať
@mio23 Nezamyslal som sa nad tym velmi lebo u nas malo-kedy vypadne elektrina(nedaleke Mochovce)...a ked ano tak o tom budemem dopredu vediet a ked bude zima tak vyuzijeme krb s teplovzduchom :-)Ale ani neviem ako by som taky zalozny zdroj poriesil-nieje to moja parketa....
Odpovedať
Profilova fotka
@tiger16v zlaozny zdroj u teba je jednoducha vec, potiahnes kabel z mochoviec :D
Odpovedať
@mio23 Kks to by bola riadna šupa kabel...nebyvam zas 20m od Mochoviec ale niekolko 10tok km :-D
Odpovedať
@tiger16v Naposledy som cital napriklad toto http://www.e-filip.sk/Default.aspx?co... A preco si myslis, ze 120L je nejako zazracne viac ako 45L ? Ved kotol vodu priebezne zohrieva, ked ju spotrebovavas.
Odpovedať
@pivec Zeby sa Geminox tak zopsul????Sa mi az verit nechce.....
Odpovedať
@mio23 pri súčasných cenách je kw z plynu jednoznačne výhodnejší. Aký typ veternej elektrárne máš a akú kapacitu záložných zdrojov ? My sme plánovali 1kw ale priemer vrtule bol veľký a nespĺňal limity na schválenie (hluk a odstupy obývaných stavieb). Navyše ohrievať tým vodu by bola paródia. Rovnako ako dilema či napájať 60-ku plazmu alebo chladničku, súčasne to bolo nereálne :-) Aká je vaša mesačná platba za elektinu ?
Odpovedať
Profilova fotka
@zamotek ak ti treba pre dom 2kW ohrievac, alebo 1kW ohrievac, moze byt plyn vyhodnejsi ale len na prvy pohlad, investicia do plynoveho zariadenia vyhodna nebude a sa ti to neoplati.. 1kW elektricky radiator stoji 30eur.. tym vykuris lepsi pasivny dom v pohode.. 1kW plynovu pec ani neviem ci by si vedela zohnat, mozno ze su ;-) Od 2kW solarnej elektrarne sa oplati ohrievat vodu, veterna elektraren je len na okrasu ked mam pravdu povedat.. slnko je slnko.. plazmu by som si kupil ak by stala 100e.. ich spotreba je katastrofalna :) ovela efektnejsie je si kupit projektor uz ked mi nevadi ze to zerie min 300W.. u LED TV je to cca 80W co je 4x menej :-p Este nemam ziadne ucty, ja este staviam, a zatial mi uplne stacia 4 kolektory slnecne, z toho mame elektrinu na miesacku, rozbrusovacky, vrtacky, svetla atd...
Odpovedať
Profilova fotka
Existuje elektricky bojler tusim gorenie, ktore pouzivaju 1500W spiraly v zasobniku... Cize solar by stacil min. 1500W a za urcitych teoretickych moznosti by sa solarny panel mohol aj priamo pripojit na tu spiralu bez potreby regulatora baterii menica atd... minimalne by to chcelo cidlo teploty, kedy by sa solarna elektrina odpojila... cigan v kolonii pripoji telku a vysavac na autobateriu.. niektore veci funguju bez 230V.. ale neviem ci im to ide na plazmu, ale vraj maju aj plazmy :D priklad co secko dokaze jednosmerny prud :) http://www.youtube.com/watch?v=94RpbY...
Odpovedať
ahoj, my máme tento kotol už 3 roky, zatiaľ klop, klop .. Mesačne platíme za plyn zálohu 50 Eur ..Dom má 100 m2
Odpovedať
@katkafs A ako vam to potom vychazda pri rocnom vyuctovani??Mavate preplatky?Aky mate dom?NED?
Odpovedať
@mio23 Mozes mi prosim poslat link co presne myslis?Hladam tie gorenje ale volako nist :-)
Odpovedať
Pri ročnom vyúčtovaní sme 1.rok mali preplatok 40 Eur, 2.rok 50 Eur, teraz bude 3.rok. Dom máme takmer nízkoenergetický, zateplený,s orientáciou vchodu a zázemia na sever, obytné miestnosti na juh a západ, nútené vetranie ale nemáme, lebo som si nevedela predstaviť, že nebudem môcť otvoriť okná a ja som alergická na klimatizáciu ..Vyúčtovanie za tento 3.rok budeme vedieť asi v januári . Držím palce, aby ste si dobre vybrali kotol.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?