Kombinovaný kotol

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte chcem sa spýtať či má niekto ako primárne kúrenie v dome iba !!! Kombinovaný kotol drevo / pelety... Čiže ide celý rok .... Spokojnosť ? Z prípravou dreva nemám problém ...ale spotreba pekiet dreva
Odpovedať
Profilova fotka
Predajca môže byť kľudne aj technik. Ale neviem, v koľkých prípadoch sa to takto aj stáva. Ale však prečo nie? Zase o to lepšie pre zákazníka, lebo takto má lepšie znalosti.
Odpovedať
@delfabo Podla mna ale vacsina zakaznikov, ked ide do takejto predajne, ze ide kupovat kotol, tak aspon priblizne ale vie, co chce. Vsak to nie je take nieco, ze kupujes podla toho, ako to vyzera a kupis taky kotol, ktory ti padne do oka. Tam sa prihliada na tie parametre a hento vsetko a to asi dopredu nastudovane maju ludia.
Odpovedať
Tiez by som povedal, vsak aspon tie zakladne informacie alebo poziadavky musi mat kazdy, kto planuje takuto kupu. Asi nikto nepride do predajne s tym, ze chcel by som kupit kotol. A to je vsetko, co k tomu vie povedat :D
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kristof_ko:

Tiez by som povedal, vsak aspon tie zakladne info…
@kristof_ko môžem ti povedať, že som sa s týmto už stretol, kedy dotyčný absolútne netušil, že či chce kotol alebo niečo iné a ak kotol, tak vôbec aký. takže neplatí to vôbec pri každom prípade. aj toto je bežná situácia.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tomis12:

@kristof_ko môžem ti povedať, že som sa s týmto u…
@tomis12 ved hej, moze sa stat, zvlast teda ked pripada do uvahy viacero rieseni. ale tak ked ides menit stary kotol za novy, tak tam zase tolko moznosti nie je. vsak vychadzas predsa z nejakych udajov, nemozes tam dat o vela alebo o menej vykonnejsi kotol, ako tam bol. mozno zavazi to, ci sa odvtedy napriklad zateplilo, ako bol stary kotol. ale nejake rapidne odlisnosti tam nebudu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tomis12:

@kristof_ko môžem ti povedať, že som sa s týmto u…
@tomis12 Okej, tak teda moja predstava bola tymto padom dost naivna 😀 Ale tak za tym moze byt zase viacej, ked niekto uvazuje nad viacerymi moznostami. Lebo tak ci kupi kotol, tepelko alebo nieco dalsie, tak je to investicia a treba si to zvazit. Treba brat do uvahy aj stav domu, plochu, proste vsetko.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kristof_ko:

@tomis12 Okej, tak teda moja predstava bola tymto…
@kristof_ko Možno by som spomenul aj to, že keď kupuješ kotol, nie je to len o tom, že tento si pozrieš, kúpiš, vybavené. K tomu treba aj horák riešiť, bez neho by ti bol asi na nič. Pri peletovom trebárs aj dopravník a zásobník resp. nádrž na pelety. A tak je to pri každej takejto záležitosti, zakaždým je za tým toho viacej.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od igiro:

@kristof_ko Možno by som spomenul aj to, že keď k…
@igiro neviem si inak predstavit peletovy kotol bez takehoto vybavenia. to je samozrejmost uz podla mne, ze sa to sucasne riesi.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kristof_ko:

@tomis12 Okej, tak teda moja predstava bola tymto…
@kristof_ko jop, s týmto súhlasím, len keby to každý vedel, o čo by to bolo jednoduchšie, vieš ako. ale tak nikto z nás tiež nevedel všetko hneď.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od tomis12:

@kristof_ko jop, s týmto súhlasím, len keby to ka…
@tomis12 Nepotrebujes vediet vsetko hned a ani neskor. Vsak na vsetko su ludia, ktori ti vedia s hocicim pomoct. Ja uz davno som si povedal, ze sa nebudem zbytocne zatazovat s niektorymi vecami. Zvlast, ked je to nieco take, ze len raz s tym potrebujes nieco a potom uz nie. Tak naco by som si o tom studoval mesiac dopredu nieco, radsej oslovim odbornika.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tad8:

@tomis12 Nepotrebujes vediet vsetko hned a ani ne…
@tad8 Súhlasím. Len nájsť toho odborníka niekedy nie je také jednoduché, ako sa môže na prvý pohľad zdať 🤔
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od siengo:

@tad8 Súhlasím. Len nájsť toho odborníka niekedy …
@siengo S tym si praveze dovolim nesuhlasit. Vsak su firmy, ktore vyrabaju a predavaju kotle, tak predpokladam, ze asi maju aj nejakych svojich technikov na montaze a na servisy.
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od doddy8:

@igiro neviem si inak predstavit peletovy kotol b…
@doddy8 Vidíš to, a niekomu to príde zase ako úplne normálne riešenie. Každý máme tie kritériá asi nejak inak stanovené.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tad8:

@siengo S tym si praveze dovolim nesuhlasit. Vsak…
@tad8 Tiez aj vyrobca odporuca odbornu montaz. Ale myslim, ze tuto temu mozeme asi uzavriet, nech s a netocim stale okolo toho isteho. Kazdy si spravi podla vlastneho uvazenia, tak ci tak :-D
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kristof_ko:

@tad8 Tiez aj vyrobca odporuca odbornu montaz. Al…
@kristof_ko Však hej, lebo tiež asi majú tí technici inú robotu ako potom chodiť ku každému, ktorí zabudne na nejakú súčiastku, niečo nedotiahne alebo čo a chodiť to kontrolovať a repasovať. Radšej to spraviť raz a poriadne. Ale zas na druhej strane si myslím, že až taká veda to nie je.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od igiro:

@kristof_ko Však hej, lebo tiež asi majú tí techn…
@igiro Zase ale vieš, na všetko existujú návody a videá, ako sa čo má robiť. Máš k tomu nákresy, kde čo má ísť. Ale tiež som to akože sám neriešil. Keď to robil technik, tak to vyzeralo úplne jednoducho, toto sem, toto tam a bolo to. Ale keby to robím ja, tak by mohli novú časť Pat a Mat podľa mňa spraviť :-D
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od delfabo:

@igiro Zase ale vieš, na všetko existujú návody a…
@delfabo To je to, ze vidis takehoto niekoho, kto vie ako na to, tak sa nechas zlakat na ten pocit, ake je to jednoduche 😀
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tad8:

@delfabo To je to, ze vidis takehoto niekoho, kto…
@tad8 Ale tak dobre, potom aspoň majú technici, čo robiť, no nie? Neviem, či je rozdiel pri kombinovanom alebo pri takom klasickom. Ale nie je to vlastne moja starosť :D
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od siengo:

@tad8 Ale tak dobre, potom aspoň majú technici, č…
@siengo isto je to rozdiel. vsak tam sa to inak zapaja. pri peletovom davas trebars aj zasobnik aj dopravnik, takze v tom rozdiel bude minimalne. ale zase nie je to povinnost.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od doddy8:

@siengo isto je to rozdiel. vsak tam sa to inak z…
@doddy8 Ono zalezi aj to, aky sposob vykurovania mas v plane riesit. Vies, ze ci podlahove kurenie, radiatory, stenove alebo ake nejake inaksie. Kurenie peletami je podla mna taky rychly a efektivny sposob kurenia, akoze aj celkom komfortny.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od fedor16:

@doddy8 Ono zalezi aj to, aky sposob vykurovania …
@fedor16 tak hej, ked nemusis ty nejak riesit dokladanie, tak to je velice pohodlne potom. akurat treba dobre zvolit tie pelety.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od fedor16:

@doddy8 Ono zalezi aj to, aky sposob vykurovania …
@fedor16 je to dolezite, to o tom potom, ale neviem, ze aky suvis to ma teraz s tym, co som pisal ja, ze ci budes davat k peletovemu kotlu aj zasobnik, dopravnik atd, a ak ano, tak co to bude zac. s tym vykurovanim peletami, s tym suhlasim, ze je to komfort, je to jednoduche a efektivne, to o tom potom.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od doddy8:

@fedor16 je to dolezite, to o tom potom, ale nevi…
@doddy8 značná časť úspechu sú ale dobre zvolené pelety a správne nastavenie toho intervalu po koľkých sekundách ti má dávkovať pelety. nech to stíha pekne spaľovať všetko a nejde ti toho zbytočne veľa do odpadu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tomis12:

@doddy8 značná časť úspechu sú ale dobre zvolené …
@tomis12 Od toho je hadam aj technik / kurenar alebo ako sa to teraz pomenuje, aby ti s tym poradil a pomohol ti vsetko nastavit, tak aby dobre bolo.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kristof_ko:

@tomis12 Od toho je hadam aj technik / kurenar al…
@kristof_ko Okrem toho sú aj návody, ako čo treba správne porobiť. Teraz nájdeš všetko aj po internetoch, všetky odporúčania, možnosti. Aj formou videí býva kadečo spracované. To som už neraz veci takto riešil, že som videá popozeral a potom sa išlo na to. Lepšie pre mňa ako pozerať do papiera.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od igiro:

@kristof_ko Okrem toho sú aj návody, ako čo treba…
@igiro No dobre, ale aj kotol si takto skúšal podľa videa zapájať?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od delfabo:

@igiro No dobre, ale aj kotol si takto skúšal pod…
@delfabo Mozno trochu nie uplne k teme, ale tak ciastocne to suvis ma aj so zapojenim. Pre mna bola taka zahada ta akumulacna nadrz spociatku. Stretal som sa aj s nazormi, ze to je zbytocnost a na druhej strane boli ludia, ktori ani za svet nedali dopustit na AN.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tad8:

@delfabo Mozno trochu nie uplne k teme, ale tak c…
@tad8 By ma zaujímalo, že prečo ju niekto striktne odmieta. Však to má práveže samé výhody, keď spomeniem len také banálne ako je šetrenie času, tým že môžeš menej často prikladať, zvýšenie komfortu kúrenia tým pádom, znižuješ spotrebu paliva, čiže šetríš výdavky na palivo a tak ďalej a tak ďalej. Čo môže byť nevýhoda? Že zaberá priestor?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od siengo:

@tad8 By ma zaujímalo, že prečo ju niekto striktn…
@siengo Niekto nepotrebuje ani dovody, proste si povie, ze je to zbytocna investicia, tak to zamietne zo stola. Investicia je ale na zaciatku vsetko. Len si treba zvazit, ktora ti vie aj nieco priniest.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od siengo:

@tad8 By ma zaujímalo, že prečo ju niekto striktn…
@siengo To ti neviem veru povedat. Akoze ked niekto nevie, ze na co to presne sluzi a ake to ma vyhody, ked ju vyuzivas, tak fajn. Ale ked aj potom, ako to je tomu niekomu ozrejmene a nazor ma stale rovnaky, tak bohvie no. Komu niet rady, tomu niet pomoci 😁
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?