Koľko vás vyšlo kúrenie za január 2017?

Zobraz úvodný príspevok
Kolko vas vyslo.kurenie za januar tohoto roku? Bol to dost chladny mesiac a tak by som chcel vediet, kolko vyslo kurenie ludi, ktori kuria elekrikou, ktori kuria plynom a ktori tepelnym cerpadlom. Ak mate niekto info o kureni peletkami ci drevom, tak tiez pomoze ;) Vdaka moc.
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj a co odporucas ake riesenie??este budem zateplovat tak to coto pomoze
Odpovedať
Profilova fotka
@pato046 nut ak ides zateplovat, tak pockat ci to potom bude znesitelne. Ak nie tak treba hladat lacnejsi zdroj tepla. Ale pokial mas napr droty ci folie to bude asi problem.
Odpovedať
@pato046 byvate v tej oblasti ako my. Podla mna pomoze zateplenie. A aj vyschnutie stavby.
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj mam teplovodnu podlahu..a mam komin tak chceme krb... A preco ze pockat s zateplenim??len myslim si ze je to este dost vlke vlhkomer ukazuje okolo 55... Ako sme daly kotol hned sme sa stahovaly
Odpovedať
Profilova fotka
@pato046 sme na to podobne so spotrebou, zatiaľ nezateplený dom, už sme nestihli, obvodové múry porotherm 25, v podlahe 10 cm, strop 36 cm, plne elektrifikovaný, zateplit plánujeme šedý polystyrén 25 cm. Dúfam, že to bude potom ok, aj keď ma štve tá podlahy, chceli sme dať viac a nechali sme sa odhovoriť. Bývame 2 týždne a ja iba behám a pozerám na termostatoch spotrebu a ide ma vystrieť ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
@pato046 to si nespravne pochopil :), necakat so zateplenim, ale s riesenim ako zmenit vykurovanie, kym bude hotove zateplenie.
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj no budem sa snazit cim skor to riesit... Pozeral som ze februar sme maly spotrebu 1857kwh... Tam sa nam to uz o 1000znizilo nastastie.
Odpovedať
Profilova fotka
no januar neviem ale kurime od 1 oktobra takmer nepetrzite. Spotreba dreva zatial cca 10m3,dokurovanie konvektormi hlavne v january 2x2kW v izbach plus denne rebrinak v kupelni. Drevo odhadnut viem elektriku asi len tolko Ze od posledneho vyuctovania 25marec 2016 dodnes spotreba 4900kW. Podlaha nezateplena, Strop 20cm, steny hrubka 30cm plus 5 cm EPS. Toto je rekunstrouvany dom v roku 2006. Prechadzam vsak na panely a brikety,tatze uvidim
Odpovedať
Profilova fotka
Ja za januar na Liptove 860 kWh elektriky celkova spotreba (kurenie tuv a ostatna spotreba). komin nemam, obytna plocha 195 m2...
Odpovedať
13-16m3 plynu za den, vratane ohrevu tuv. Dom 26r. Strecha 20cm vaty, steny kvader 38cm nezatepleny. Kurime na 22,5
Odpovedať
Profilova fotka
kolko nas vyslo? fuuuha asi vela za januar..urcite najdrahsia zima a aj mesiac..aj s tymi novymi cenami za elektriku...tak ale kurime drevom museli sme dokupit lebo sa to minalo rychle ...mame aku1000l ale tu sme nepumpovali ..ak bola prijemna teplota v dome tak tuv bola malo tepla pre nasich obyvatelov a dohrievala sa elektrokotlom co je dost vysoky odber ma 21kw..ale zas za par minut je horuca...este na s prekvapia vyuctovania lebo ani za toho b..a neviem vyratat kolko € sme spotrebovali..aj ked poctivo pisem kazdy measiac ...nas milacik solar od oktorbra vyrobil iba par stoviek kw...uz je lepsie ak svieti slnko tak sa mozme aj umyt :-D
Odpovedať
@jarhal Z toho by to ani Einstein nevyratal...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?