Koľko vás stojí elektrické kúrenie?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte,táto téma je pre všetkých ktorí vykurujú dom na elektrinu.Zaujímali by ma vaše osobné skúsenosti,alternatívy elektrického kúrenia/podlahové,elektrický kotol,infra panely,...../a mesačné poplatky. ;-)
Odpovedať
@duzu toľko bolo ráno najmenej, včera noc boli plusové...okres Ilava, nejakých 220 mnm. Ale mám aktívnu reku aby bolo jasné a tá to už v pohode teraz utiahne. Vo februári sme kurili tak 2 hod. denné Max.
Odpovedať
@14054 akú máš celkovú dennú spotrebu? . lebo každý el. spotrebič i kúri
Odpovedať
@duzu 😁😁 no kúri, ale slnku sa nič nevyrovná. Ja mám na juhovýchod 12M2 okien. Teraz je denne priemer 12 kwh. Ale to je komplet všetko.
Odpovedať
@14054 ja mám presne na juh svieti tak najdlhšie, len cez slnečné dni, no túto zimu bolo viac zamračené teplota len okolo 0, len 3 dni pod -10 asi najteplejšia zima, keby bolo stále ako dnes ušetrím i polovicu, v zime pri mrazivých dňoch s jasným počasím mám nižšiu dennú spotrebu, ako pri teplote okolo 0 a zamračené
Odpovedať
No ja mam na juh iba 6m2 skla a zateplenie fasady len 90%. Ale stracam 0.25c denne cca. Ziadna rekuperacia. El bojler. Cely dom len EL. Okna dvere prefukuje. No ale zapol som kotol. Inak 6kwh bojler a 9kwh bezna spotreba. Cca 160mnm. S kotlom mam o 10az15kwh viac... Priemerna teplota 6c. Interier 22c (prizemie severovychodny kut domu) Nie su to najlepsie cisla ale nie su ani zle kedze je dom nedokonceny (vence sokel vetranie)
Odpovedať
@dusantt okná a dvere máš staré ked prefukuje?, najväčšia strata je cez okná i ked sú nové trojsklá, každá daľšia obálka domu má menšiu stratu na plochu
Odpovedať
@duzu novucke nove len sa ohli ale este som nestihol reklamovat ... Inakmam asi 20az22m2 okien a dveri (aj s ramom)
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
Rozhodol som sa aj ja ze pridam teochu k tejto teme kedze som zjavne jedeni neeokolog a peckujem teplu vodu do teibiek pomocou elektrokotla 😀 ale otazka preco no pri stavbe domu som mal na vyber TC, plyn, pevne, alebo elek. Isiel som po cene jednoznacne cize TC som vyskrtol ako prve, potom plyn lebo by som si musel sam na svone naklady vybodovat vysokotlak a z toho pripojku v som sa im zasmial v spp a odisiel 😀 , Jarka tu na MS mi urobila paradne porovnanie za co jej dakujem a jednoznacne vsetko hovorilo v prospech pevneho paliva. Ja som pri stavbe vobec nebral do uvahy ziadne faktory budovy ani som mejak neriesil orientaciu a podobne veci proste som si postavil dom aky sa mi pacil so vsetkymi nedostatkami aj prednostami. No ale ku kureniu kedze sa mi s drevom robit nechce tak volba jasna ako facka elektrokotol Vailant ekologovia sadnite si 22Kw 😀 invest 500€ ako supa na spotrebu a ono cuduj sa svetu az taka strasna ta spotreba nieje mam len podlahove kurenie vsade digit. termostaty termoregulacne hlavice teplotu v dome 23°C leto/zima elektro kotol je len na vykurovanie na TUV pouzivam TC vailant je to taky boiler ma to 300l a jednotku tc na sebe vzduch/voda investicia okolo 1200€ tusim som max spokojny mesacna spotreba je od 5 - 10€ leto/zima a vodu ohrieva na 55°C mam ho 3roky zatial ziadna invest. Ziadna porucha no a kolko to "zerie" poviem pravdu nemam to nejak oddelene zaujima ma celkova spotreba nie za kazdy spotrebic samostatne je jasne ze kurenie si zoberie 80%spotreby zvysok je cely dom a vsetky spotrebice v nom a to ide denne pracka, susicka, telka, umyvacka riadu, a amer.chlad., co sa tyka domu vykurujem 240m2 dome je z 300ytongu zatepleny greywall 200 kotvy fischer ekotwist mam 2 balkony bez isokorbov toto jedine banujem ze som nedal ale zas nkeje to tragedia zo spodu aj z vrchu som dal 100 styro tak si myslim ze ok 400 vata v streche folia dorken delta vzduch medzera 5cm po 3 rokoch nich nevlhne neplesni . Nemam rekuperaciu mohol som urobit mozno casom dorobim ale zas pravidelne vetram 4x do dna na 5min do prievanu leto/zima a uplna pohoda vzduch sa vymeni a nemam pocit ze by sa nejako ochladil videm len ze klesne vlhkost v dome z 50 na 35%. V dome sme 4 2 dospely 2 dete denne sprcha 2z tyzdenne plna vana 😀 200l vody. Mesacne platim 120€ zalohovo za elek. A noc viac to su cele naklady ma dom okrem stravy 😀 teraz bola slaba zima tak cakam aj vratenie. Ale poplrade 1. Roko spotreba neviem prene Kwh tak to vyjadrim v € 1800, 2. Rok 1600, 3. Rok prech na 2tarif 1300 a tento rok zatial 900€. Tolko moja skusenost a teraz otazka na odbornikov oplati sa mi TC ?? Pytam sa uplne vazne na vodu je to super mam ale co na kurenie?? Vie niekto odhadnut ci by bolo rentabilne ?? Niesom na to odkazany ale pri dobrom a jasnom argumente by som do toho siel. Ako som pisal vyrurovNa plocha 240m2, zatepelnie 200, strecha 400, okna 3sklo ramiky tusim 22 skla pokovovane v podlahe 150 grey, a straty domu odhadom vyratane na 6,5Kw.
Odpovedať
@juraj351 jednoducha matika. 1200 +500 je 1700 tvoja investicia do kurenia s tuv. Porovname len zdroj pretoze vsetko ostatne musis mat tak ci tak. Tc okolo 5-5,5 tisic podla znacky. Spotrebu mas malu lebo zima bola slsba. Ak sa budes drzat priemerneho cislo okolo 1500 euro rocna a podelis si troma, tolko ma tc cop,cize tolko usetri tak rocne usetris 1000. Tazko povedat kolko je z toho kurenie. Dajme teda 800? Cize navratnost sa da povedat ca 4-5 rokov ak by si si ho kupil hned a nespekuloval po.
Odpovedať
@jozefsv nemá vyhodnotené koľko dá len na kúrenie z el. kotla, lebo kúri sa všetkými spotrebičmi, každý produkuje i teplo ,TUV už má z TC, takže potrebuje výkon TC len na kúrenie, ak dá teraz na kúrenie 800 Eur tak z TC bude 267 Eur ročne, ušetrí 533 Eur, takže za 10r. ušetrí 5330 akurát za cenu TČ, splatí ho teda po 10r a nie po 5 @juraj351
Odpovedať
@juraj351 naco ti je 22kw kotol? Mne 7.5kw kotol pracujena 2.5kwh a staci mi. Cena kotla 500e Bojler 100l 100e (hreje na 42c) Svojpomoc zapajanie 70e platim mesacne a to som mal nezateplenu fasadu (strop zatepleny) Bez rekuperacie . cca 160m2 Skoda ze som nemal na kotli elektromer. Dam ho tam. No ak zapnem plazma TV tak mi je kotol zbytocny..
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@duzu ušetrí ešte viac, pretože teraz v zime vykúri dom a potom z vyhriatym vzduchom vyhreje vodu, mínus teplota čerpadla, ktoré je dnu.Ale kto to projektoval? A kto na to robil TC? Veď to je proti akéjkoľvek logike, aspoň že p. Budaj zahlásil. že to zruší.
Odpovedať
@duzu precitaj si ake ma straty,porovnavat to s nejakou slabou zimou nema zmysel. Ja mam mensie straty. Za tuto zimu som s tuv prekuril asi 300 euro. Cize bolo by to bez tc 900. Rataj si len rozdiel v cene za zdroj. Pisal som na zaciatku trebalo riesit s rozumom, teraz uz je to tak na zvazeni ale vzdy sa to oplati,alebo by som pockal kym odide tc na tuv a potom hodil tc ako celok. Lepsie riesenie nebude.
Odpovedať
Profilova fotka
@dusantt mne je v podstate na nic kotol ma 11 spiral po 2kw kupoval som ho pred 8rokmi ked stal 1300 a mal som nan vybornu zlavu s tym ze podporuje aj equitermiku v case ked som potreboval prekurit dom aby nepomrzli vo vnutri veci tak som bral co bolo dostupne a mozno aj dobre a kedze som ho uz mal tak som ho pouzil a nechal dodnes kuri od 2kw a podla potreby si prida o dalsje 2kw a keby aj nejaka spirala zhorela taju proste obide a kuri dostupnymi. @jan45 dom je uplna klasika vobec som nepozeral na nejake super energeticke stavby projekt sa nam pacil a viac sme to neriesili jedine co som si pomenil oproti projektu boli zateplenie podlahy stena strecha atd a znizil som straty z 11kw na 6,5 na takyo velky dom s vykurovanou garazou pivnicou a 2 poschodiami mi to nepride take strasne. Akurat ma zaujima ci sa to oplati ist do TC alebo nie ale zatial to vyzera ze aj by sa oplatilo elektro kotol mal byt iba ako docasne riesenie na co najrychlejsie prekurenie
Odpovedať
@juraj351 ak uz rozmyslat o TC, tak nech hreje aj TUV. Takze asi radsej neskor.
Odpovedať
Profilova fotka
@bigjamajko dakujem za radu tiez tak nejak uvazujem
Odpovedať
@jan45 čo zahlásil Budaj, čo zruší? Skús byť konkrétnejší...
Odpovedať
Profilova fotka
@praktikman krížia sa tu TČ a TC prvé sú čerpadlá, tie voda-voda by som tiež zakázal, TC tepelný certifikát dúfam zrušia, je to býkovina, ešte som nevidel prepočet, koľko tepla niekto ušetril pri 5 hod. oslnení a 19 hod. strate.
Odpovedať
Mam bungalov 883. Pred fasadov 130€ mesacne. Po fasáde 86eur mesačne. Po zapnutí rekuperacky som platil 86€ mesačne a mal som preplatok 846€. Novú splátku mam 11eur mesačne a dal som si ju na 30€. Je v tom podlahovka rekuperacka voda chladnička svetlo a sem tam vonkajšie práce keďže robím exteriér.
Odpovedať
@brass 😵‍💫 no nejako sa mi to nezda tie cisla
Odpovedať
@vader100 ked dokonci exterier tak sa dostane pod 1EUR na mesiac. Skodovkari tiez vedia jazdit pod 3 litre. * :-) peace, ide vikend.
Odpovedať
@vader100 s elektrárňou na streche zabudol povedať, tam není co sa nezdat, je to unreal..
Odpovedať
@vader100 co ti mam poslať? Šeky plus návratku a nové splátky? 😉
Odpovedať
@brass mne nemusis nic posielat mne je to jedno, akurat 11 e za elektriku by si mal mozno pri plyne
Odpovedať
@vader100 Tak akurát pri petrolejkách. Keď ešte z toho uhradí stálu platbu za elektromer, tak akurát môže dva krát do mesiaca zapnúť televízor.
Odpovedať
@ruren Vsak ma zastavanu 117m2, uzitkovu 86m2 a obytnu 60m2, v 3/4 asi nekuri , kde kuri tak na 22 st a zije v obyvaku, tak moze mat v pohode.
Odpovedať
@vader100 dom ide len na elektriku. Plyn tam vôbec nemám.
Odpovedať
@ruren co to trrpete ľudia. Žiadne petrolejky. Dom je nastavený na 21 stupňov. Televízor vôbec nemám lebo nesedím doma. Ohrev vody elektrika. Spotrebiče elektrika. Ledkove žiarovky všade. Rekuperacia ide 2x do dňa na 50%.
Odpovedať
@janopopovec kurim všade lebo mam malú dcerku. 86€ bola mesačná splátka a vratili mi 850€. Novú splátku mam na 11€ ale zvýšil som si ju na 30
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?